مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه یکی از مکانهای مذهبی ارومیه میباشد.این مسجد در دو طبقه مجزا از هم بنا شده است که از مساجد آذربایجان شرقی که شاید کمتر کسی با این مسجد آشنا باشد که این مکان مذهبی در طبقه بالا نمای بیشترین مسجد را به خود گرفته و ورودی و پله های بالا روی آن در طبقه زیرین آن میباشد.

معماری مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

این مسجد هم مانند مسجد جامع اصفهان و عالی قاپو دارای چهار ضلع میباشد که ضلع شمالی و جنوبی ورودی و مسجد و ضلع طرفین بیشتر گردشگران را  به یاد خانه های زمان نادر شاه و صفویه می اندازد که پنجره چوبی و درب های بسیار قدیمی که دو گلدسته نسبتا بزرگ بر دور این گنبد وجود دارد.

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه
مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

از طریق جاده میراوا میتوانید به این امام زاده دسترسی پیدا کنید مینی مارکت در نزدیکی این جاده وجود دارد که برای گردشگران بسیار عالی و به صرفه است که میتوانند جهت استراحت و نفس تازه کردن از این مغازه خریداری کنند به این جاده قبرشافیه هم گفته میشود که این کلمه توسط محلی های آن سمت نام برده میشود. در ضمن این امامزاده نزدیکترین امامزاده به جاده قبرشافیه میباشد که از مسیر سالارحور هم گذر میکند حتما اگر به این مکان سر زدید به بوتیک های نزدیک این مکان سر بزنید و از لباس محلی آنها دیدن کنید.

دیگر مکان‌های زیارتی و مذهبی استان

امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه

امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه یکی از مکانهای مذهبی ارومیه میباشد.این زیارتگاه در واقع یک امامزاده در روستای امام زاده قرار دارد که به آن امامزاده محمد و ابراهیم میگویند که به آثار ثبت ملی رسیده و شناخته شده از مکان مذهبی ارومیه میباشد که همه ساله خیلی از بازدید کنندگان و زیارت کنندگان و گردشگران به این زیارتگاه میروند و بازدید میکنند که مردم محلی این روستا خیلی معتقدند که این زیارتگاه حلال خیلی از مشکلات می باشد و خیر و برکت را به این روستا آورده ومی آورد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها