Search
جاهای دیدنی اراک

استان مرکزی (اراک)

صنعت ایران

استان مرکزی به واسطه ی برخورداری از معادن و کارخانجات و صنایع فراوان به قطب صنعتی ایران مشهور است . اما این به این معنا نیست که این استان از مواهب طبیعی و جاذبه های دیگر بی نصیب است . استان مرکزی با مرکزیت شهر اراک از جمله مناطقی ست که در گردشگری به ویژه برگزاری آداب و رسوم و سنت ها و تهیه ی خوراک بومی و پوشش همچنان حرفی برای گفتن دارد . بیشتر جمعیت اراک را اقوام لُر تشکیل می دهند و حتما می دانید لُرها از اصیل ترین و متعصب ترین اقوام نسبت به رسم ها و سنت های اصیل ایرانی هستند . همین امر استان مرکزی را به ناحیه ای مهم از نظر گردشگری و بازدید تبدیل کرده است . می توان گفت آب و هوای اراک در دسته ی مناطق سرد و خشک است و حتی در شب های تابستان ممکن است نیاز داشته باشید با لباس اضافه در خارج از منزل قدم بگذارید . آشتیان ، اراک ، شازند ، ساوه ، محلات و تفرش از مهم ترین شهرهای استان مرکزی هستند که در این مقاله به برخی ویژگی های دیدنی و حائز اهمیت آن ها اشاره می کنیم تا برای سفر به این منطقه آماده شوید .

استان مرکزی از مناطق دیدنی هم از جنبه ی تاریخی و هم زیبایی های خدادادی و طبیعی است . از تماشایی ترین مناطق تاریخی استان مرکزی می توان بازار ساوه ، قلعه دختر ، آتشکده آتشکوه ، شهر زیرزمینی تهیق ، معبد خورهه ، غار چال نخجیر ، قلعه توس ، آب انبار بلور ، پل سرخده ، کاروانسرای عبدالغفارخان و موزه های مختلف را نام برد . همچنین طبیعت استان مرکزی از چشم اندازهای بی نظیری برخوردار است که برای گردش در هوای پاک و سالم و دور بودن از فضای شهری و شلوغ بسیار به مسافران توصیه می شود . از جمله این مناطق می توان به  پارک سرچشمه در محلات ، باغ های وسیع گل های رنگارنگ در شهرستان محلات و چشمه های آب گرم این شهرستان ، دریاچه ی تفریحی گردشگری ساوه ، روستاهای دیدنی هزاوه و انجدان ،  منطقه حفاظت شده هفتاد قله ، آبشارهای نشاط انگیز و تماشایی قطره باران ، گیسو ، سماق لی و هندیس و غار سفیدخانی اشاره کرد . سفر به استان مرکزی به علت آب و هوای نسبتا خشک این منطقه ی سردسیر بهتر است در زمان مناسب و با تجهیزات و برنامه ریزی صورت گیرد .

تفرشی دوزی

تفرشی دوزی به دوخت نقش و نگارهای رنگی بر روی پارچه گفته می شود که از هنرهای سنتی ایرانی ست و در استان مرکزی هنوز هم این هنر پاس داشته می شود و افراد بسیارب به ویژه در روستاهای این استان به آن مشغولند . محصولات زیبای تفرشی بافی را می توانید در بازارهای اراک ودیگر بازارهای سنتی استان مرکزی پیدا کنید و از میان تنوع آن ها با توجه به سلیقه و مورد استفاده تان خریداری کنید .

مسگری

بازارهای مس و محصولات مسی در استان مرکزی از تماشایی ترین بازارها هستند و گردشگران علاقه ی زیادی به گشتن و خرید سوغات در این بازارها دارند . همچنین محصولات مسی از اصیل ترین سوغات و هنرهای ایرانی هستند که در تمام دنیا ارزنده و مورد توجه اند ، از این جهت مسافران خارجی نیز از آن استقبال قابل توجهی می کنند .

بخش مهم و بزرگی از گردشگری و سفر را گشت و گذار در بازارها و مناطق بومی برای آشنایی با هنرها و صنایع دستی بومیان منطقه ی مقصد تشکیل می دهد که در استان مرکزی این قسمت از سفر هیجان انگیز و غنی است چرا که انواع و اقسام هنرهای اصیل ایرانی در استان مرکزی ارج نهاده می شوند و محصولات بی نظیری توسط هنرمندان این منطقه تولید می شوند . در این قسمت به این بخش جذاب سفر به استان مرکزی پرداخته ایم .

تذهیب کاری

هنر تذهیب به معنای رسم نقش های رنگی خاص و اصیل روی سطوح با جنس های مختلف است که به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد . در میان هنرمندان اراکی تذهیب کاران مطرحی هستند که هنر خود را برای عرضه به گردشگران در بازارهای استان به نمایش گذاشته اند .

سنگ های قیمتی

یکی از هنر های پرطرفدار در میان ایرانیان هنر سنگ تراشی و تولید لوازم قیمتی سنگی ست . انگشترهای قیمتی عقیق و فیروزه و کهربا و دیگر سنگ های تراش خورده ی دست ساز هنرمندان در اراک از سوغات معروف و کمیاب است که در میان گردشگران افراد زیادی به آن ها علاقه نشان می دهند و ساعت های زیادی را در غرفه های سنگ تراشی صرف انتخاب و خرید این اجناس ارزشمند می کنند .

سفال و سرامیک

سفال و ظروف متنوع سفالی از جمله گلدان های سفالی و لعابی و ظروف مصرفی دیگر از زمان های دور در خانه های ایرانی فراوان دیده می شده و امروزه نیز هم سفال و هم سرامیک که صنعتی دیگر برگرفته از همان صنعت سفالگری ست ، کاربردهای فراوانی دارند . لوازم تزیینی خانه یا ظروف مصرفی و کاربردی سفالی و سرامیکی امروزه بخش بزرگی از بازارها را در استان مرکزی شامل می شوند .

غذاهای محلی استان مرکزی را انواع آش ها و سوپ ها تشکیل می دهند و شاید دلیل این مسئله این باشد که روزها و شب های سرد و سوزناک در این استان بسیارند و این غذاها متناسب با این شرایط و خود به خود باب شده اند ، البته این تنها یک حدس است .

حلیم

حلیم از غذاهایی ست که با برخی ذائقه ها بسیار همخوانی دارد و برخی دیگر کمتر آن را می پسندند . در استان مرکزی حلیم از دسرها یا غذاهایی ست که بسیار رایج است و زیاد مصرف می شود . حلیم در اصل با گوشت گردن پخته می شود و ادویه ی اصلی آن دارچین است که در اصل بوی خوش حلیم به خاطر وجود آن است . برخی افراد حلیم را با چاشنی شکر یا نمک سرو می کنند .

آش شیر

آش یا سوپ یا هر اسمی می توانید برای این غذای لذیذ و سرشار از فایده انتخاب کنید چون برخی ویژگی های آن شبیه آش و برخی دیگر مانند سوپ هاست . شیر ، حبوبات ، کشمش و گردو از مواد تشکیل دهنده ی آن هستند که هرکدام منبعی غنی از مواد مغذی هستند . این غذای حاضری و سالم برای گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان و افراد سالمند سرشار از فایده است و به ویژه در شب های سرد نیمه ی دوم سال لذیذ و مناسب است .

انار

محال است کسی تا به حال تعریف انار ساوه را نشنیده باشد یا تفاوت آن را با دیگر انارها متوجه نشده باشد . رنگ و طعم انار ساوه و ظاهر خوشرنگ و زیبای آن در هر بازار میوه و تره باری چشم را متوجه خود می کند . انار ساوه به عنوان یکی از مرغوب ترین سوغات های استان مرکزی در فصل پاییز به حساب می آید که مسافران آن را در مقیاس بالا خریداری می کنند و به عنوان سوغات ساوه به شهر خود می برند . در استان مرکزی انار را می توانید در فصل خود در کنار باغ های انار از کشاورزان بدون واسطه خریداری کنید .

ترخینه

ترخینه به بلغور گندم و دوغ و سبزیجاتی گفته می شود که طی یک فرایند پرزحمت و با دستان هنرمند زنان لُر تهیه و ترکیب و سپس خشک می شود و می توان برای مدتی طولانی آن را در یخچال نگهداری کرد و در تهیه ی آش ترخینه با حبوبات از آن استفاده کرد . از طعم این آش خوشمزه و عطر سبزیجاتش هر چه بگوییم حق مطلب ادا نمی شود . برخی در تهیه ی آش ترخینه از عدس ، لوبیا چشم بلبلی یا برنج نیم دانه استفاده می کنند .

کباب تتالی    

کباب تتالی غذایی لذیذ با گوشت چرخ کرده است که شبیه کباب تابه ای خودمان است و با سبزیجات ، فلفل دلمه ای ، سیب زمینی و گوجه فرنگی تهیه می شود و کمی لعاب دارد . این غذا بسته به سلیقه ی شما با برنچ یا نان قابل سرو است .

کوفته کشک

اراکی ها از قدیم الایام نوعی کوفته را به عنوان غذای معروف محلی شان تهیه می کنند که سس آن  در اصل از کشک و سبزیجات معطر درست می شود و بسیار لذیذ و متفاوت است . کوفته را اغلب غذای تبریزی ها می دانیم اما کوفته ی کشک اراکی ها امضای مخصوص خود را دارد و طعم لذیذش شما را طرفدار خود خواهد کرد چرا که به جای سس گوجه و رب گوجه ، سس آن از کشک و سبزیجات تهیه می شود که خوشمزگی آن را دوچندان می کند .

گوشتابه

این غذا از گوشت چرخ کرده و سبزیجات و رب گوجه تهیه می شود و در نهایت به آن تخم مرغ اضافه می کنند که ترکیب خوشمزه ای به دست می دهد و از غذاهای سالم و سریع به حساب می آید . گوشتابه را می توانید کمی آبدار یا خشک درست کنید و به همراه نان های سنتی میل کنید .

مکان‌های تفریحی استان مرکزی (اراک)

بازار اراک

بازار اراک که امروزه علاوه بر داد و ستد در آن، به یکی از جاهای دیدنی اراک بدل شده، در گذشته مهم ترین مرکز تجاری این شهر بوده و در آن تجار زیادی مشغول به خرید و فروش کالا های داخلی و خارجی خود بوده اند.

قنات ابراهیم آباد اراک

بی شک یکی از راه و روش های معماری اصیل ایرانی که در زمان های گذشته بسیار کاربرد داشته، ساخت قنات ها بوده است. به عنوان مثال قنات ابراهیم آباد اراک که امروزه به یکی از جاهای دیدنی اراک بدل شده، در گذشته توسط مردم محلی آبی که در زمان بارش باران جاری می شده، در آن ذخیره می شده و در فصول کم آب سال از این آب استفاده می شده است.

روستای تاریخی انجدان

روستای تاریخی انجدان بی شک یکی از جاهای دیدنی اراک است که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از تاریخ غنی آن به این روستا سفر می کنند و صفحه ای دیگر از تاریخ ایران را برای خود ورق می زنند.

مکان‌های اقامتی استان مرکزی (اراک)

هتل آفتاب اراک

هتل زاگرس اراک

هتل امیرکبیر اراک

رستوران‌های استان مرکزی (اراک)

رستوران سنتی ایزی دیزی اراک

رستوران گلباران اراک

رستوران کوهستان اراک

مکان‌های زیارتی استان مرکزی (اراک)

Search