Search

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه

مسجد ابراهیم خلیل الله ارومیه یکی از مکانهای مذهبی ارومیه میباشد.این مسجد در دو طبقه مجزا از هم بنا شده است که از مساجد آذربایجان شرقی که شاید کمتر کسی با این مسجد آشنا باشد که این مکان مذهبی در طبقه بالا نمای بیشترین مسجد را به خود گرفته و ورودی و پله های بالا روی آن در طبقه زیرین آن میباشد.

امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه

امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه

امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه یکی از مکانهای مذهبی ارومیه میباشد.این زیارتگاه در واقع یک امامزاده در روستای امام زاده قرار دارد که به آن امامزاده محمد و ابراهیم میگویند که به آثار ثبت ملی رسیده و شناخته شده از مکان مذهبی ارومیه میباشد که همه ساله خیلی از بازدید کنندگان و زیارت کنندگان و گردشگران به این زیارتگاه میروند و بازدید میکنند که مردم محلی این روستا خیلی معتقدند که این زیارتگاه حلال خیلی از مشکلات می باشد و خیر و برکت را به این روستا آورده ومی آورد.

امامزاده سید حمزه تبریز

امامزاده سید حمزه تبریز

امامزاده سید حمزه تبریز از مکان های مذهبی تبریز است که شبانه روز پذیرای دعای همه عابدان و مردم تبریز و تمام ایران میباشد البته مدتی جهت بازسازی و نوسازی ضریح و معماری و رفع ایرادات کوچکی در دست ساخت بود که در حال حاضر مشکل حل شده است و مجددا همه روزه باز میباشد.

امامزاده سید جمال الدین تبریز

امامزاده سید جمال الدین تبریز

امامزاده سید جمال الدین تبریز از مکانهای مذهبی تبریز است.ساختمانی با قدمت بسیار زیاد و امام زاده ای با دو گلدسته اطرافش در تبریز از امامزاده های قدیمی و خوش ساخت است گچکاری شده با تزئینات تاریخی که مربوط به دوره خیلی قدیم که چندین سال به اسارت گرفته شده بوده است معروف به قبر جمال الدین است داخل ورودی مسجد دور تا دور در ورودی نوشته با نام الله و سخنانی ارزشمند حکاکی شده است دو تا پنجره دور این در با رنگ شیشه زرد و آبی و سبز و یک مربع زیر این سه ضلعی ها وجود دارد

امامزاده ابراهیم تبریز

امامزاده ابراهیم تبریز

امامزاده ابراهیم تبریزاز مکان های مذهبی تبریز است و همچنین تاریخی که دارای قدمت بسیاری است پس از گذشت خیلی سال از بنا نهاده شدن این مسجد همچنان این امامزاده سر زنده و سرسبز می باشد ورودی این امامزاده فضای سبزی وجود دارد که نمای بسیار زیبا و منظره لذت بخش به این امامزاده داده است.

مسجد خسروآباد گروس

جاهای دیدنی کردستان فراوان است.کردستان این مادر صبور و بردبار ایران زمین داستان های زیادی را در هرنقطه از جغرافیای خود جای داده است. در تاریخ معماری بخش به بخش این استان مسجد ها بیشتراز هرچیز دیگری نمایانگر هویت معماری اسلامی از هردورانی هستند و با تماشای آن ها در آجر به آجر قلب خود […]

مسجدالنبی قزوین

جاهای دیدنی قزوین مسجد النبی قزوین

جاهای دیدنی قزوین بناهای اسلامی زیادی دارد که هرساله مسلمانان و گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند. مسجدالنبی یکی از باشکوه ترین و محبوب ترین آنهاست. مسجدالنبی از معماری وق العاده زیبایی برخوردار است و حس و حال معنوی ای قوی ای در فضای آن حاکم است.

مسجد جامع قزوین

جاهای دیدنی قزوین مسجد جامع قزوین

جاهای دیدنی قزوین از جمله مسجد جامع قزوین بیانگر تاریخ کهن ایران زمین می باشند، و مانند بازار قزوین جزو زیباترین عجایب تاریخ این مرز و بوم هستند. مسجد جامع قزوین جزو کهن ترین مساجد ایران و بناهای اسلامی این سرزمین است و قدمت و تاریخ  بسیارطولانی ای دارد. این بنای اسلامی معامری بسیار زیبا و جالبی دارد که چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب میکند.

امام زاده شاهزاده حسین قزوین

جاهای دیدنی قزوین امام زاده شاهزاده حسین قزوین

جاهای دیدنی قزوین بناهای اسلامی را هم شامل میشود مانند امامزاده شاهزاده حسین (ع) و مسجد جامع قزوین. هر کدام از این بناهای تاریخی در نوع خود جالب و دیدنی می باشند و حتما باید آن ها را دید. ما امروز در این مطلب به معرفی امام زاده شاهزاده حسین (ع) میپردازیم.

حرم حضرت معصومه

حرم حضرت معصومه+جاهای دیدنی قم

حرم حضرت معصومه ی مجموعه آرامگاهی است که پیکر فاطمه معصومه در آن به خاک سپرده شده است. این مکان دارای ارزش معنوی زیادی بوده و برای گردشگران مذهبی مهمترین نقطه در بین جاهای دیدنی قم است. این آرامگاه در سال 950 قمری بنا شده است.

Search