Search

سفر در زمستان

سفر در زمستان
5/5

انچه در این محتوا می خوانید

تصور رایج مردم این است که زمستان فصل مسافرت نیست و خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که در هوای گرم و بهاری سفر کنند اما در واقع زمستان هم طبیعت زیبای خودش را دارد. اگر شما بتوانید کمی متفاوت عمل کنید و سفر در زمستان را انجام دهید، متوجه می‌شوید که این فصل هم می‌تواند برای سفر گزینه مناسبی باشد. البته به شرطی که از قبل تحقیق کنید و شهرهای مناسب برای سفر در این فصل را انتخاب کرده باشید.

ما در این بخش از مجله به گردی قصد داریم که به شما کمک کنیم و برایتان توضیح دهیم که در فصل زمستان سفر به کدام شهرها می‌تواند گزینه مناسبی باشد و تجربه خوبی را برایتان رقم بزند. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را در اختیارتان بگذاریم.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

بهترین شهر ایران برای مسافرت در زمستان

شهرهای مختلفی در ایران هستند که می‌توانید برای سفر در فصل زمستان انتخاب‌شان کنید. ایران کشور ۴ فصل است و تمامی فصل‌ها در اقصی نقاط آن را می‌توانید تجربه کنید و لذت ببرید اما به هر حال در بین شهرهایی که وجود دارد؛ باید اینبار یک مورد را به عنوان بهترین انتخاب کنید تا بتوانید بهترین و زیباترین سفر عمرتان را در فصل زمستان تجربه کنید. بدون شک بهترین شهر ایران برای مسافرت در زمستان جزیره کیش است.

کیش اولین مقصد گردشگری است که برای فصل زمستان می‌توانید آن را انتخاب کنید. زمانی که در کل کشور سرما حاکم است، شما می‌توانید در یک آب و هوای کاملاً خنک در خلیج فارس جنوب ایران لذت ببرید و با جاذبه‌های گردشگری مختلف آشنا شوید. خیلی از تورهای گران قیمت کیش در فصل زمستان برگزار می‌شوند، زیرا بهترین فصل از لحاظ آب و هوایی است. در فصل زمستان بازارهای کیش بیش از همه رونق دارند و می‌توانید خرید عالی هم انجام دهید.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

فصل زمستان برای سفر به کیش خیلی بهتر از فصل تابستان یا بهار یا حتی پاییز است. مراکز خرید و لوکسی که در شهر یا جزیره کیش وجود دارد؛ در این فصل جنس‌های متنوع‌تر و قیمت‌های مناسب‌تری دارند، زیرا می‌دانند که قرار است مسافران زیادی از آنها خرید کنند. سفر در زمستان به جزیره کیش با یک تور زمستانه باعث می‌شود که دیگر شما در معرض رطوبت خیلی زیاد جزیره‌ای و گرمای کلافه کننده قرار نگیرید، بلکه یک نسیم خنک، مطبوع و دلنشین را احساس کرده و خیلی راحت بتوانید در ساحل قدم بزنید؛ بدون اینکه آب و هوا برایتان آزاردهنده به نظر برسد.

زمستان کجا سفر کنیم؟

بالاتر گفته شد که جزیره کیش برای سفر در زمستان یکی از بهترین موارد است اگر بخواهیم فقط یک مورد را نام ببریم، باید گفت که جزیره کیش بهترین است. البته شهرهای دیگری هم هستند که در فصل زمستان می‌توانید به آنجا سفر کنید و تجربه عالی در آن داشته باشید. در این قسمت شهرهایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای سفر در فصل زمستان گزینه مناسبی هستند.

چابهار

یکی دیگر از شهرهایی که در جنوب ایران برای سفر در زمستان گزینه مناسبی است، چابهار است. بندر چابهار زیبایی‌های بسیار اعجاب انگیزی دارد اما زیبایی‌های آن زمانی لذت بخش می‌شود که در فصل زمستان به آنجا سفر کنید. زیرا در فصل‌های دیگر آنقدر هوا گرم است که کلافه خواهید شد. پس اگر می‌خواهید یک سفر عالی داشته باشید، چابهار را در زمستان فراموش نکنید. آب و هوا در چابهار در این فصل بسیار مطبوع است. جاذبه‌های گردشگری خیلی بیشتر از فصل‌های دیگر است. شما می‌توانید در طول سفر به چابهار از صنایع دستی مردم محلی هم بازدید کنید و سوغاتی‌های بسیار جذابی بخرید. در نهایت شک نکنید که یکی از بهترین مکان‌ ها برای برنامه‌ریزی در فصل‌های سرد است.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

کرمان

کرمان شهری است که خیلی برای گردش و تفریح پیشنهاد نمی‌شود اما برای فصل زمستان یکی از عالی‌ترین گزینه‌ها است البته جاهای دیدنی کرمان هم زیاد هست.کرمان یک منطقه کویری در ایران به حساب می‌آید که شما می‌توانید تور زمستانه بسیار هیجان انگیز و لذت بخشی را با آب و هوای کاملاً مطبوع در آنجا تجربه کنید. در واقع کرمان یک شهر تاریخی است و جاذبه‌های قدیمی و تاریخی بسیار گسترده و متنوعی دارد. شما می‌توانید از هتل‌های کرمان که سنتی هستن از آن برای اقامت استفاده کنید. حتی می‌توانید به کویرهای کرمان بروید که برای رصد ستارگان بسیار عالی هستند و یک تجربه بی‌نظیر را برایتان رقم می‌زند که همه این‌ها فقط در فصل زمستان امکان‌پذیر است، زیرا در فصل‌های دیگر آنقدر گرما زیاد است که نمی‌توانید از سفرتان لذت ببرید.

یزد

چنانچه می‌خواهید به شهرهای کویری بروید، فقط فصل زمستان را انتخاب کنید. برای سفر در زمستان یزد را فراموش نکنید. یزد یکی از شهرهای جنوبی و کویری در ایران است. تور یزد یکی از پرطرفدارترین تورها در فصل زمستان به حساب می‌آید، زیرا آب و هوا در این فصل بسیار مطبوع است و شما می‌توانید از مناطق کویری آن نهایت لذت را ببرید. جاذبه‌های گردشگری در این شهر بسیار زیاد است. تور کویرگردی در آنجا یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید تجربه کنید. البته نکته‌ای که در مورد شهر یزد وجود دارد، این است که آب و هوا کمی غیرقابل پیش‌بینی است‌. به طور مثال ممکن است در فصل زمستان در بعضی از روزها هوا سرد شود.

پس به خاطر همین یک دست لباس گرم هم با خودتان همراه داشته باشید اما مطمئن باشید که احتمال برف و یخبندان وجود نخواهد داشت.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

جزیره قشم

ممکن است که سفر به قشم در فصل‌های دیگر به غیر از زمستان به خاطر گرمای زیاد کلافه‌تان کند؛ اما در این فصل یکی از بهترین گزینه‌ها است. قشم مانند یک نگین در خلیج فارس می‌درخشد. جاذبه‌های آن بسیار زیاد هستند و یک جزیره فوق العاده جذاب است. اگر برای اولین بارتان است که می‌خواهید به یک جزیره سفر کنید، حتماً قشم را انتخاب کنید. طبیعت کاملاً بکر است و آن را مدرن و تجاری نکرده‌اند؛ یعنی جاذبه‌های آن کاملاً دست نخورده هستند. به همین دلیل برای فصل زمستان گزینه بسیار عالی به حساب می‌آید.

از آنجایی که در فصل زمستان مدارس باز است و افراد کمتر مرخصی می‌گیرند، خلوتی بیشتری را هم در جزیره قشم تجربه خواهید کرد. پس ماه‌های دی، بهمن و اسفند را برای بازدید از این جزیره از دست ندهید‌.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

اصفهان

اصفهان هم برای سفر در زمستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. تور زمستانی اصفهان برای افرادی که می‌خواهند یک گردشگری خاص را تجربه کنند، بهترین گزینه است. البته نمی‌توانیم تضمین کنیم که اصفهان در فصل زمستان هوای خیلی گرمی داشته باشد اما مطمئن باشید که هوای آن بیش از حد سرد نخواهد شد! از طرفی فصل زمستان از زیبایی‌های شهر اصفهان کم نمی‌کند.

زیرا اصفهان یک شهر تاریخی است. شما در این فصل هم می‌توانید از کاخ عالی قاپو بازدید کنید یا می‌توانید به موزه‌های مختلف بروید و مطمئن باشید که نهایت لذت را خواهید برد. از طرفی خلوتی اصفهان در فصل زمستان لذت سفر را برایتان دوچندان می‌کند. همچنین قیمت هتل‌ها خیلی بهتر خواهد بود و همه این‌ها باعث می‌شود که سفر بهتری را تجربه کنید؛ حتی برای خرید سوغاتی هم قیمت‌ها خیلی بهتر است.

سفر در زمستان
سفر در زمستان

جمع‌بندی

سفر در زمستان خیلی در ایران رایج نیست. زیرا تعطیلات زیادی در زمستان نداریم و مدارس هم باز است. به خاطر همین خیلی‌ها نمی‌خواهند در این فصل مرخصی گرفته و سفر کنند. اما به هر حال اگر شما بخواهید متفاوت عمل کنید و جزو افرادی هستید که خلوتی را ترجیح می‌دهید؛ بخش‌هایی از ایران هستند که در زمستان بهترین گزینه برای سفر به حساب می‌آیند. یعنی اصلاً فصل زمستانِ آنها بهتر است و آب و هوای مطبوع‌تری را هم تجربه خواهید کرد. در این بخش به طور کامل برایتان توضیح دادیم که چه شهرهایی در ایران برای سفر در فصل زمستان گزینه مناسبی هستند تا بتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

برخی از سوالات متداول

در این بخش به تعدادی از سوالات رایج در مورد سفر در زمستان در شهرهای مختلف پاسخ داده شده است.

بهترین مقصد گردشگری در فصل زمستان کجا است؟

چند شهر هستند که برای فصل زمستان گزینه خوبی به حساب می‌آیند اما بهترینِ آنها جزیره کیش است.

آیا جاذبه‌های گردشگری اصفهان در فصل زمستان کمتر می‌شود؟

خیر. اصفهان یک شهر تاریخی باستانی است و جاذبه‌های گردشگری آن در فصل زمستان هیچگونه تغییری نخواهد داشت‌.

بهترین شهرهای ایران برای کویرگردی در فصل زمستان کدام است؟

بهترین شهرهای ایران برای کویرگردی در فصل زمستان یزد و کرمان است‌‌.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search