Search

روستای ساتلو تبریز

روستای ساتللو تبریز
5/5

انچه در این محتوا می خوانید

روستای ساتلو تبریز یکی از روستاهای شرقی آذربایجان است که در بخش خسروشاه شهرستان تبریز واقع شده است. این روستا دارای ۱۶۳۰ نفر جمعیت است و با روستاهای تازه کند-قره تپه، آخولا، نوجه ده، مهدینلو و زین الحاجیلو همسایه است. در این سفر همراه سایت گردشگری به گردی باشید.

روستای ساتللو تبریز
روستای ساتللو تبریز

همچنین در مجاورت آن، شرکت کشت و صنعت آذرنگین وابسته به بنیاد مستضعفان شرکت آسان گوار پیاذر و کشتارگاه صنعتی تبریز واقع شده است.

شغل مردم روستای ساتلو تبریز

مردم این روستا به علاوه حرفه دامداری و کشاورزی، به حرفه های اداری و تجارت نیز مشغولند و آب مورد نیاز برای کشاورزی آن از رود آجی‌چای تأمین می‌شود. کشاورزی به عنوان یکی از عوامل اقتصادی مهم در این منطقه توسعه یافته است. عمده محصولات تجاری این روستا شامل نهالهای دامی، غلات و سمومات کشاورزی می‌باشند که به عنوان قطب تولید در منطقه شناخته می‌شود. علاوه بر این، کشت پسته به دلیل مناسب بودن زمین های کشاورزی اخیراً در این منطقه رونق یافته است.

روستای ساتللو تبریز
روستای ساتلو تبریز

این روستا از طریق جاده آسفالت به بخش خسروشهر، و از طریق جاده شوشه به ایلخچی و شهرستان شبستر متصل می‌شود. فاصله این روستا با روستاهای همجوار کمتر از ۵ کیلومتر است. در صورتی که ضلع شمالی جاده آذرنگین به شهرک صنعتی آخولا اتصال یابد، فاصله این روستا با شهرک صنعتی کمتر از ۳ کیلومتر و با شهر جدید سهند ۱۰ کیلومتر خواهد بود. احداث این جاده می‌تواند نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی این روستا داشته باشد و در جهت ساماندهی جمعیت و جلوگیری از مهاجرت معکوس نقش مهمی ایفا کند.

روستای ساتلو در حوزه فرهنگ و هنر نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است. این روستا محل پرورش و شکوفایی شعر و نوشتار برجستگانی همچون احمدخانی ملقب به شکیب و دکتر علی انصاری است. همچنین این دیار، زادگاه شهید والا مقام شهید داوود اسدی است.

روستای ساتلو تبریز
روستای ساتلو تبریز

از پژوهشگران عزیز دعوت می‌شود تا در ساماندهی و تکمیل این مقاله ما را یاری فرمایند و اطلاعاتی در مورد تاریخچه و علت نام‌گذاری و سایر موارد مرتبط را که از دست رفته باشند به اشتراک بگذارند. این امر می‌تواند به منظور افزایش حرفه‌ایت و صحت مستندات کمک بیاندازد.

در نهایت، این روستا به دلیل داشتن نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده و وجود مراکز دامپروری صنعتی، بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری در زمینه فرآورده‌های لبنی و چرم سازی و صنایع تبدیلی کوچک و متوسط مانند کارتن‌سازی، صنایع غذایی، صنایع بسته‌بندی و سایر بنگاه‌های خدماتی مانند مدیریت مکانیکی، تولید پوشاک و غیره است. این روستا، با تمامی ویژگی های خود، برای توسعه اقتصادی و شکوفایی منطقه بسیار مهم و حایز اهمیت است.

روستای ساتللو تبریز

آدرس روستای ساتللو تبریز

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search