Search

روستای کندرود تبریز+آدرس+عکس+امکانات

روستای کندرود تبریز
5/5

انچه در این محتوا می خوانید

روستای کندرود تبریز، یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان تبریز و همچنین مرکز دهستان میدانچایی در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این روستا در فاصله 12 کیلومتری شرق تبریز واقع شده است و به لطف موقعیت جغرافیایی خود در کنار جاده تبریز- تهران دسترسی آسانی دارد.در این سفر مجازی همراه سایت گردشگری به گردی باشید.

روستای کندرود تبریز
روستای کندرود تبریز

روستای کندرود تبریز

روستای کندرود تبریز با عرض جغرافیایی 38 دقیقه و 14 درجه و طول جغرافیایی 51 دقیقه و 45 درجه قرار گرفته است. ارتفاع این روستا نیز 1490 متر از سطح دریاهای آزاد است. آب و هوای پاک و تمیز روستای کندرود به لطف محیط طبیعی زیبا و دلنواز آن، باغات، مزارع و مراتع بکری دارد.

اقتصاد روستای کندرود از نوع کشاورزی، دامداری و صنایع مختلف است. وجود جاده ترانزیت تبریز- تهران در نزدیکی این روستا و رونق صنایع مختلف در کنار آن، باعث شده است که اقتصاد روستا به صورت کارگری صنعتی و تجارتی توسعه یابد.

روستای کندرود تبریز
روستای کندرود تبریز

تا پایان سال 1385، جمعیت روستای کندرود 6752 نفر بوده است. اما به لطف موقعیت خاص این روستا و همچنین مهاجرت روستائیان اطراف، هر روز جمعیت آن در حال افزایش است. در سال 1390، جمعیت روستا به 8725 نفر رسیده است. این جمعیت در 2561 خانوار ساکن است.

محدوده روستای کندرود از جنوب به باسمنج و نعمت آباد، از غرب به سه راهی اهر، از شمال به جاده تبریز-تهران و کوههای شمالی روستا و از شرق نیز با فاصله یک کیلومتر از روستا به زمین های قزلجه میدان محدود می‌شود.

روستای کندرود تبریز

روستای کندرود یکی از روستاهای بزرگ و آباد منطقه است که به دلیل نزدیکی به کلان شهر تبریز، توانسته است تا حد زیادی در زمینه توسعه و آبادانی پیشرفت کند. این روستا از امکاناتی همچون آب لوله کشی، برق، گاز، تلفن و اینترنت پرسرعت، خانه بهداشت و بهداری، درمانگاه پزشکی، داروخانه، بانک، مجموعه ورزشی و پاسگاه نیروی انتظامی برخوردار است.

علاوه بر این، روستای کندرود دارای شورای اسلامی و دهیاری است. با توجه به شرایط جمعیتی، امکانات و سایر شرایط و ویژگی های خاص خود، روستای کندرود در حال حاضر در شرف تبدیل شدن به یک شهر پیشرو در منطقه قرار دارد.

روستای کندرود تبریز
روستای کندرود تبریز

روستای کندرود همچنین از سه مسجد بزرگ و فعال برخوردار است. آموزش و پرورش نیز تا دوره دبیرستان در این روستا تامین شده است.

به طور کلی، روستای کندرود با منابع طبیعی غنی، امکانات رفاهی زیاد و نقش مهم در اقتصاد منطقه، یکی از بهترین مکان های زندگی در استان آذربایجان شرقی است. این روستا با طبیعت خیره کننده، فرهنگ وتمدن مردمان محلی، زندگی مشترک جامعه و امکانات مدرن، منطقه ای استوار را درخود جای داده است.

روستای کندرود تبریز
روستای کندرود تبریز

فاصله تبریز تا کندرود

نقشه روستای کندرود تبریز
نقشه روستای کندرود تبریز

آدرس و نقشه روستای کندرود تبریز

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search