Search

روستای فخرآباد تبریز+عکس+آدرس+امکانات

روستای فخرآباد تبریز
5/5

انچه در این محتوا می خوانید

روستای فخرآباد تبریز، یکی از نقاط فرهنگی و تاریخی استان آذربایجان شرقی در کشور ایران است. این روستا در دهستان آجی‌چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده‌است. با وجود این که جمعیت روستای فخرآباد بر اساس نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵ منتشر شده در سایت مرکز آمار ایران، خالی از سکنه است، اما جذابیت‌های فراوانی دارد که هرگز نباید از یاد رفته و باید به جهان به عنوان یک میراث فرهنگی معرفی شود.در این مقاله از سایت گردشگری به گردی همراه ما باشید.

روستای فخرآباد تبریز
روستای فخرآباد تبریز

وجود روستاهای باستانی مانند فخرآباد باعث فراهم شدن فرصت‌های بی‌نظیری برای تحقیق و بررسی تاریخ و فرهنگ منطقه می‌شود. این روستا با چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از معماری سنتی و طبیعت زیبای حومه شهر تبریز، برای بازدیدکنندگان جذابیت مستثنی دارد. معماری متنوعی که در اینجا تجربه می‌شود، به عنوان یک اصل کلیدی برای درک فرهنگ و تاریخ این منطقه شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی روستای فخرآباد تبریز

یکی از دیدنی‌های شگفت‌انگیز روستای فخرآباد، بنای تاریخی «خانه کلانتری» است. این ساختمان به عنوان یکی از نمونه‌های برجسته معماری سنتی آذربایجان شرقی ، به خصوص در امور اداری و قضایی، دستاوردهایی قابل توجه را نشان می‌دهد. خانه کلانتری با دیوارهای ضخیمی و خشت‌های کهنه خود، بینندگان را در یک سفر در زمان عقربه‌های گذشته قرار می‌دهد.

قدیمی بودن روستا و قدمت طولانی آن شاهد برای وجود محصولات محلی و صنایع دستی منحصر به فرد است. فخرآباد بافت معرق شیوه‌هایی از صنایع دستی مانند قالیبافی، جاجیم‌بافی و گلیم‌بافی است که هنرمندان محلی بر آن مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارند. قالیبافی بهره‌های از الگوها و طرح‌های مختلف را در خود دارد، درحالی که جاجیم‌بافی و گلیم‌بافی از دستگاه‌های سنتی و مواد خام محلی درست می‌شود. همچنین، رنگارنگی و زیبایی هنرهای دستی محصولات محلی، باعث می‌شود فخرآباد به یک مقصد خرید منحصر به فرد تبدیل شود.

روستای فخرآباد نیز میزبان مراسم و رویدادهای مذهبی و فرهنگی در طول سال است. این روستا با تجلی و تضمین قدرت اشتغال محلی و رشد اقتصادی محلی، همواره به عنوان یک مقصد توریستی محبوب برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی شناخته می‌شود. همچنین، مناظر طبیعی زیبا و آرامش بخش این روستا، از دیگر دلایل محبوبیت آن برای توریست‌هاست.

به طور خلاصه، روستای فخرآباد با بکر بودن خود، معماری سنتی و محصولات صنایع دستی منحصر به فرد، مراسم و رویدادهای مذهبی و فرهنگی، و مناظر طبیعی زیبا، از آن به عنوان یک مقصد دیدنی تاریخی و توریستی برجسته در استان آذربایجان شرقی می‌سازد. نباید این جاذبه‌ها را در اسلام‌آباد، به منظور حفظ و حراست از میراث فرهنگی و تاریخی منطقه، نادیده بگیریم و در عین حال از این محل طبیعت بکر برای توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ محلی بهره‌برداری کنیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search