دریاچه توشن

دریاچه توشن

یکی دیگر از جاهای دیدنی گرگان که امروزه مقصد بسیار مهمی در گردشگری به خصوص در میان جوانان شده، دریاچه توشن است، دریاچه ای که با زیبایی های اطراف خود، چشم را محو تماشای خود کرده و گذر زمان را برایتان سریع می کند.

در محدوده جنوب شهر گرگان، در دهستان انجیر آب و در دامنه کوه توشن، روستایی با طبیعت بکر و دست نخورده قرار دارد که بهترین مقصد برای طبیعت ‌گردی بوده و می تواند خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند. دریاچه توشن یا به عبارتی آب‌ بندان، با ارتفاعی بالغ بر 250 متر از سطح دریا و 300 متر طول، در حاشیه جنوبی روستایی سرسبز به همین نام واقع شده است.

این دریاچه در اصل یک سد خاکی تاریخی بوده که آب آن از چشمه دو برادر در نزدیکی جنگل النگدره تامین می شده است و سه طرف آن‌ را جنگل های سر سبز و مرتع فرا گرفته بوده است؛ قرارگیری این دریاچه در جوار مناطق جنگلی النگدره ، سبب شده تا به یکی از جاهای دیدنی گرگان بدل شود.

دریاچه توشن
منبع :گوگل مپ دریاچه توشن

تفریحات

بی شک اکثر افرادی که قصد سفر می کنند، موارد خاص و مشخصی را در گذراندن اوقات در سر دارند؛ و همین امر به آن ها کمک رسانده تا بهترین مکان برای تفریح و یا سفر را انتخاب کنند و نهایت لذت را از اوقات فراغت خود ببرند.

از همین رو قصد داریم تا برای شما تفریحاتی که در دریاچه توشن از جاهای دیدنی گرگان نصیب شما می شود را برایتان بازگو کنیم؛ از ابتدایی ترین تفریحات در این سفر می توان به سر سبزی و زیبایی جاده های پر پیچ و خم و گاها پر فراز و نشیب این مسیر اشاره کرد.

دریاچه توشن
منبع :گوگل مپ دریاچه توشن

اما پس از عبور از جاده و رسیدم به خود دریاچه، سفر شما رسما آغاز شده و می توانید با برپایی چادر و روشن کردن آتشی کوچک، به گرمایش بدن خود کمک برسانید. اما این تمام ماجرا نیست. لذت بردن از نور ماه و دیدن ستاره های شب در کنار صدای دلنشین دریاچه و گاها پرندگان، این سفر را برای شما خاطر انگیز می سازد.

اما نکته بسیار مهمی که در رابطه با این سفر وجود دارد این است که بسیاری از ماهیگیران چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای، دریاچه توشن را برای مقصد سفر های خود در نظر می گیرند چرا که در این دریاچه می توانند ماهی های کوچک و بزرگی را صید کنند.

اقامتگاه های دریاچه توشن

اگر شما زا آن دسته افرادی هستید که به راحتی بیشتر علاقمند بوده و یا به دلیل مشکلات شخصی قادر به برپایی چادر و کمپ زدن در دل جنگل نمی باشید، نباید نگران از دست دادن زیبایی شب در این منطقه شوید.

دریاچه توشن
منبع :گوگل مپ دریاچه توشن

در اطراف دریاچه توشن به دلیل توجه زیاد مسافران، اقامتگاه هایی تعبیه شده که می توان به برخی از آن ها مانند اقامتگاه‌ و هتل‌ های بلوار ناهار خوران، اقامتگاه بوم گردی واقع در روستای زیارت که خود یکی از جاهای دیدنی گرگان است در فاصله 20 کیلومتری از دریاچه و هتل ها و اقامتگاه های متعدد در گرگان در فاصله 11 کیلومتری از دریاچه اشاره کرد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان گلستان

کاخ آقا محمد خان قاجار

کاخ آقا محمد خان قاجار یکی از اندک آثار تاریخی برجای مانده از دوره قاجاریه بوده که امروزه، به یکی از جاهای دیدنی گرگان نیز بدل شده است. گرگان یا استر آباد قدیم که خاستگاه اصلی حکومت چندین ساله قاجاریه بوده، یکی از نقاط عطف در ساخت بنا های تاریخی در ایران به شمار می رود.

کاخ موزه گرگان

اگر بخواهیم به مجموعه ای از زیبا ترین بناهایی که بشر توانسته در طول سالیان طولانی  از خود بر جای بگذارد، کاخ ها هستند که یکی از آن ها کاخ موزه گرگان است؛ این کاخ موزه که به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرگان به شمار می رود، توانسته تا در سال های متمادی استحکام و زیبایی خود را حفظ کند.

آبشار نومل

همانطور که اکثر شما عزیزان در جریان هستید، آبشار ها همواره بهترین مکان های گردشگری برای سفر بوده و از گذشته تا کنون گفته شده هر جا آب هست آبادی نیز هست به همین دلیل اگر انتخاب شما آبشار نومل یکی از جاهای دیدنی گرگان باشد، یک انتخاب بسیار هوشمندانه بوده است.

آبشار رنگو

آبشار رنگو در میان جنگل‌ ها‌ی سرسبز در استان گلستان بوده که به عنوان جاهای دیدنی گرگان نیز شناخته می شود. و با زیبایی که به منطقه اطراف بخشیده، بهترین مکان برای سپری کردن تعطیلات و آخر هفته ها می باشد.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها