Search

دریاچه سوها اردبیل

از جاهای دیدنی اردبیل میتوان به دریاچه سوها اردبیل اشاره کرد.استان اردبیل، جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. از جنگل‌های بکر و دست نخورده گرفته تا آبشارها و دریاچه‌هایی که بهشت طبیعت دوستان و عکاسان است!در این سفر مجازی از سایت گردشگری به گردی همراه ما باشید.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

دریاچه سوها اردبیل (که در بین اهالی محلی با نام سوآ نیز شناخته می‌شود) یکی از این مناطق بکر استان اردبیل است که در نزدیکی شهرستان نمین قرار دارد. این دریاچه یکی از مناطق محبوب طبیعت‌ دوستان اردبیلی به حساب می‌آید. دریاچه سوها در فصل تابستان، آب و هوای خنک و دلپذیری دارد و ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران ایرانی و خارجی دارد.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

قرارگرفتن دریاچه سوها در میان جنگل و چمنزار، باعث به وجود آمدن فضایی رویایی و بسیار دلنواز شده است. از آنجایی که در این منطقه، خبری از فعالیت‌های صنعتی یا سروصدا نیست، آرامش خاصی برقرار است. تلفیق این آرامش با منظره، به حدی است که می‌توان روزها و ساعت‌ها نشست و از این آرامش، نهایت استفاده را برد!

منبع:ویکی پیدیا-مهر نیوز

دریاچه سوها اردبیل در کجا قرار دارد؟

دریاچه سوها اردبیل در فاصله 35 کیلومتری شرق شهر اردبیل، در نزدیکی شهرستان نمین قرار گرفته است. این دریاچه در مجاورت روستایی با نام سوها قرار گرفته است. این دریاچه در واقع منبع اصلی تامین آب روستا را برعهده دارد و بر سر راه آن، سد کوچکی قرار داده شده که باعث جمع شدن آب و ایجاد این مناظر باشکوه شده است.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

عمق این دریاچه در نقاط میانی، به 6 متر نیز می‌رسد. این جاذبه زیبای اردبیل، پهنایی نزدیک به نیم کیلومتر و طولی در حدود 1.5 کیلومتر دارد. دورتادور دریاچه سوها، بابونه وحشی روییده است. ترکیب بوی خوش این گیاه و منظره زیبای دریاچه در کنار سکوت و آرامش طبیعت، می‌تواند روح شما را تازه کند.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

از جاهای دیدنی اردبیل در فصل بهار می توان به دریاچه سوها را پیشنهاد داد.اب و هوای این منطقه در فصل زمستان، بسیار سرد است و اصلا و ابدا در فصل زمستان، سفر به دریاچه سوها پیشنهاد نمی‌شود. بهترین زمان سفر به این دریاچه، از اواسط فصل بهار تا پایان تابستان است. در این زمان هوا معتدل و مطبوع است و خبری از شرجی نیست!

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

در تیرماه، مه نسبتا غلیظی کل منطقه را دربر می‌گیرد. با هر نسیم خنکی که می‌وزد، قطره‌ای اب با صورت گردشگران آشنا شده و از آن آویزان می‌شود!

منبع:ویکی پیدیا-مهر نیوز

راه‌های دسترسی به دریاچه سوها

برای رفتن به این دریاچه زیبا، باید جاده بین اردبیل و بریس را طی کنید؛ در این جاده باید راه خود را به سمت نیارق پیدا کنید. بعد از آن باید با استفاده از تابلوهای موجود در جاده، راه منتهی به روستای سوها را پیدا کنید.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

فاصله روستای سوها تا دریاچه، چیزی نزدیک به 5 کیلومتر است. این مسیر، خاکی است و می‌توانید با استفاده از خودروی شخصی، این مسیر را طی کنید. اما بخشی از این مسیر را تنها با استفاده از ماشین آفرود یا نیسان می‌توان طی کرد. می‌توانید این بخش را پیاده طی کنید و تا رسیدن به دریاچه، از مناظر اطراف لذت ببرید!

منبع:مهر نیوز

فاصله اردبیل تا دریاچه سوها

دریاچه سوها، یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان اردبیل در ایران، جایی است که آب آن پیش از دیگر دریاچه‌های این منطقه، گویی با جادو و سحر خود می‌بافد. این دریاچه زیبا و تمام شگفتی‌هایش، در بخش ویلکیج شهرستان نمین واقع شده است. درحالی که، روستای سوها جدا از دریاچه‌ای که نامش را بر می‌دارد، در همین شهرستان نمین قرار دارد و بین دو این مکان دستَرسی آسانی وجود دارد. فاصله چند کیلومتری اردبیل به سوها را کاهش می‌دهد و مسافران را به سوی این گوهر نهفته از بکری طبیعت می‌کشاند.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

دریاچه سوها اردبیل یکی از مناطق بکر و دیدنی استان اردبیل است که در فاصله 35 کیلومتری شرق اردبیل واقع شده است. این دریاچه در مجاورت روستایی با همین نام واقع شده است.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

به یاد داشته باشید به دلیل عدم آنتن‌دهی موبایل در بسیاری از بخش‌های این منطقه، احتمال گم شدن افراد بسیار زیاد است. لذا سعی کنید برای بار اول، حتما با یک همراه به این منطقه سفر کنید!اردبیل در کنار داشتن دریاچه های طبیعی دارای دریاچه های مصنوعی هم میباشد که میتوان به دریاچه شورابیل اشاره کرد.

دریاچه سوها اردبیل
دریاچه سوها اردبیل

سوالات متداول

سوالات متداول:

 1. دریاچه سوها اردبیل کجا قرار دارد؟
 • پاسخ: دریاچه سوها اردبیل در فاصله 35 کیلومتری شرق شهر اردبیل، در نزدیکی شهرستان نمین واقع شده است.
 1. آیا دریاچه سوها در تمام فصول قابل دیدن است؟
 • پاسخ: بهترین زمان برای بازدید از دریاچه سوها اردبیل از اواسط فصل بهار تا پایان تابستان است. در این زمان هوا معتدل و مطبوع است و مناظر زیبا بهتر به چشم می‌آید. در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید، سفر به این منطقه توصیه نمی‌شود.
 1. چگونه می‌توان به دریاچه سوها دسترسی پیدا کرد؟
 • پاسخ: برای رفتن به دریاچه سوها، باید جاده بین اردبیل و بریس را طی کنید و سپس راه خود را به سمت نیارق پیدا کنید. برخی از بخش‌ها را می‌توان با خودروی شخصی طی کرد و بخشی دیگر نیاز به خودروی آفرود دارد.
 1. فاصله اردبیل تا دریاچه سوها چقدر است؟
 • پاسخ: دریاچه سوها اردبیل در فاصله 35 کیلومتری شرق اردبیل واقع شده است. فاصله کم بین اردبیل و دریاچه، سفر را آسان می‌کند.
 1. آیا دریاچه سوها دارای تنوع زیستی است؟
 • پاسخ: بله، دورتادور دریاچه سوها، بابونه وحشی روییده است و ترکیب بوی خوش این گیاه با منظره زیبای دریاچه، جلب توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند.
 1. آیا دریاچه سوها در فصل زمستان باز است؟
 • پاسخ: خیر، در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید، سفر به دریاچه سوها توصیه نمی‌شود. بهترین زمان بازدید از این منطقه از بهار تا تابستان است.
 1. آیا اطراف دریاچه سوها مناسب برای پیاده‌روی است؟
 • پاسخ: بله، مسیر اطراف دریاچه به طور کلی خاکی است و می‌توانید با پیاده‌روی از مناظر زیبای اطراف لذت ببرید.
 1. در آیا دریاچه سوها دارای جاذبه‌های طبیعی دیگری است؟
 • پاسخ: بله، دریاچه سوها در مجاورت جنگل و چمنزار واقع شده است و فضای رویایی و آرامش‌بخشی ایجاد کرده است.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

آرامگاه شاه اسماعیل صفوی

از جاهای دیدنی اردبیل آرمگاه شاه اسماعیل صفوی بنیان گذار سلسله‌ی صفویه در ایران است که آرامگاهش در شهر اردبیل است.مسیر دسترسی و نحوه بازدید و میزان هزینه گردشگری را از به گردی بخواهید

پل سامیان اردبیل

پل سامیان اردبیل یکی از جاهای دیدنی اردبیل است که در مسیر استان اردبیل به قفقاز بر روی رودخانه بالیقلوچای یا قره سوی قرار گرفته است. بنا به گفته‌ها و شواهد زمان ساخت این پل به دوران صفویان برمی‌گردد.

رشته کوه باغرو اردبیل+عکس+آدرس

جاهای دیدنی اردبیل در بهار می توان به رشته کوه باغرو اشاره کرد مسیر دسترسی بهترین زمان بازدید و نحوه بازدید با به گردی راحت سفر کن

تالاب پته خور نمین اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل تالاب پته خور هست که در شهرستان نمین است.مسیر دسترسی بهترین زمان بازدید و نحوه بازدید با به گردی راحت سفر کن
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search