Search

باغ پروانه ها اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به باغ پرندگان و باغ پروانه ها اصفهان اشاره کرد.اگر در ایران به قصد گردش در جاذبه های تاریخی و طبیعی و ماجراجویی سفر کنید، علاوه بر ابنیه ی تاریخی و طبیعت چشم نواز و پارک ها و اماکن مذهبی و غیره، گاهی مواردی برای بازدید خواهید یافت که نمونه ی آن را ندیده اید یا کمتر دیده و شنیده اید.  باغ موزه ی پروانه ها در شهر دیدنی استان اصفهان یکی از همین مکان هاست که تماشای آن تجربه ی بسیار دلپذیری ست.

باغ پروانه ها کجاست؟

جاهای دیدنی اصفهان فراوان است.پارک جنگلی معروف ناژوان که بعد از اتوبان شهید حبیب اللهی در خیابان الفت قرار دارد، مجموعه ای ست که چندین جاذبه ی گردشگری در خود دارد و یکی از آن ها همین باغ پروانه ها اصفهان است.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

تاریخچه

همان طور که می دانید پروانه ها موجوداتی ظریف و زیبا هستند که پی از طی سه مرحله متولد می شوند و عمر بسیار کوتاهی دارند و گونه های بسیار مختلفی از نظر شکل ظاهر و طول عمر دارند. دیدن این موجودات ظریف و آسیب پذیر هر انسانی را به وجد می آورد و تماشای بال های رنگارنگشان که پر از نقش های منظم و الهام بخش است تحسین برانگیز است.در حقیقت هر پروانه با نقش های مختلف روی بال هایش یک اثر هنری ست.

در باغ پروانه ها اصفهان مجموعه ی گردشگری ناژوان اصفهان که باغ بزرگی به مساحت دو هزار متر مربع است گل و گیاهان بسیاری از انواع خاص مانند درختچه های بنجامین، گیاه سیکاس، فردوس و غیره وجود دارند که اطلاعات مفیدی از آنان می توانید به دست آورید. علاوه بر آن فرصت آشنایی با انواع پروانه های ظریف و زیبا که به شیوه ی تاکسیدرمی در قاب ها نگهداری شده اند و تعداد آن ها به دوهزار و دویست عدد می رسد را دارید.

پروانه ها با توجه به عمر کوتاهشان پس از مرگ به روش خاصی پس از چند مرحله با دقت تاکسیدرمی شده اند. ابتدا با بال های بسته و سنجاقی در تن شان به باغ منتقل شده و بعد از دو یا سه روز آن ها را از جعبه بیرون آورده و در قاب ها برای مشاهده قرار داده اند. متوسط عمر هر پروانه حدودا چهل روز است اما عمر زیبایی و خلقت هنرمندانه اش مادام العمر است.

پژوهشگران و علاقه مندان از این باغ موزه برای تحقیقات و پژوهش روی گونه های گل و گیاهان و پروانه ها نیز استفاده می کنند.

در مجموعه ی پارک جنگلی ناژوان می توانید با امکانات تفریحی و آموزشی دیگر نیز سرگرم شوید، امکاناتی مانند تله سیژ ناژوان، آکواریوم، باغ پرندگان، موزه ی صدف، باغ خزندگان و دیگر مکان هایی که در آن وجود دارند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

بهترین زمان بازدید

اگر اصفهان مقصد بعدی سفر شماست بهتر است در فصل بهار به آن سفر کنید تا سرسبزی و زیبایی طبیعتش تجربه ی بهتری برایتان رقم بزند. برای بازدید از مجموعه های مختلف پارک ناژوان می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 اقدام کنید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت بهشت را میتوان گفت یکی از جاهای دیدنی اصفهان که جذاب است.اگر از گردشگران و تاریخ شناسان سراغ از شاهکارهای معماری ایرانی را بگیرید، بی شک به شما سفر به اصفهان را برای دیدن نمونه های بی نظیر معماری و هنر ایرانی در اوج شکوفایی اش توصیه می کنند. گوشه گوشه ی اصفهان پر است از یادگارهایی که از دوران سلطنت صفویان به جا مانده و هرکدام از این بناها تاریخ و هویتی در خود نهفته دارد. کاخ هشت بهشت از آخرین بازمانده های سلطنت صفویان است که به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

چشمه ورتون اصفهان

از جاهای دیدین اصفهان در تابستان میتوان به چشمه های این استان اشاره کرد.گاهی در ارتفاعات و دامنه ها به دلایل مختلفی از جمله بالا رفتن حرارت مرکزی زمین یا فعالیت های زیرزمینی آتشفشان ها، آب های گرم از شکاف هایی در زمین سر بیرون آورده و چشمه های بی نظیر آب گرم را تشکیل می دهند

عالی قاپو

عالی قاپو یکی از جاهای دیدنی اصفهان است البته مکانهای دیدنی اصفهان را نمی توان رتبه بندی کرد، از این جهت که هرکدام در نوع خود بی بدیل و با دیگر آثار غیر قابل مقایسه است. هر ساله گردشگران زیادی در سفر به ایران مشتاقانه در انتظار رسیدن به استان اصفهان اند که آوازه ی هنر و معماری و تاریخچه ی غنی و پربارش به همه جای جهان کشیده شده. حتما اگر تا امروز به میدان امام اصفهان یا همان نقش جهان نرفته باشید اما بارها اسم آن را شنیده اید.

آبشار پونه‌زار

آبشار پونه‌زار از مناطق دیدنی فریدون شهر است که آن را به عنوان بهشت گمشده اصفهان هم می‌شناسند. قطعاً بخاطر همین عنوان بهشت گمشده می‌توانید به زیبایی آن پی ببرید. این طبیعت به قدری جذاب است که دوست نخواهید داشت آنجا را ترک کنید. در ادامه راجع به آبشار پونه زار برایتان بیشتر صحبت خواهیم کرد تا بدانید که قرار است با چه منطقه رویایی مواجه شوید.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search