باغ پرندگان اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان

باغ پرندگان اصفهان یکی از جاهای دیدنی اصفهان است .در برخی از شهرهای ایران هرچه بیشتر بگردید جاذبه های دیدنی ایران را بیشتری کشف می کنید که بازدید از آن ها برایتان لذت بخش خواهد بود. استان اصفهان یکی از همین شهرهایی ست که جاذبه های فراوان و دیدنی اش افراد زیادی را به آن جا می کشاند.

اگر از دیدن حیوانات به خصوص پرندگان رنگارنگ و مختلف لذت می برید، یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده ی انواع پرندگان باغ پرندگان اصفهان است.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:گوگل مپ

تاریخچه باغ پرندگان اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان این باغ بزرگ و زیبا که اولین باغ پرندگان در ایران است، با صدای آواز پرندگان مختلف که در آن طنین انداز است در اوایل دهه ی هفتاد احداث شد و درتابستان سال 1375 برای بهره برداری و بازدید عموم به عنوان مکانی علمی و تفریحی افتتاح شد.

این مجموعه که توسط شهرداری اصفهان تاسیس شده حدود 4000 پرنده از 130 گونه ی مختلف از نقاط مختلف جهان را در فضایی با مساحت 17000 متر مربع در خود جای داده و برای حفظ حریم و آزادی پرندگان نیز حصاری بلند و وسیع دور تا دور باغ کشیده شده است.

برخی از این پرنده ها به باغ اهدا شده اند و برخی دیگر از کشورهای مختلف به ایران آورده شده اند. علاوه بر این با توجه به اقلیم و شرایط خاص هر گونه، برای آنان فضای مناسب خود را شبیه سازی کرده اند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:خبرگزاری موج

برای پرندگان با جثه های بزرگ تر مانند قرقاول و طاووس فضای بزرگ و سرسبزی در نظر گرفته شده که در آن زندگی می کنند، برای پرندگان آبدوست مثل پلیکان و فلامینگو و اردک ها برکه ای زیبا ساخته شده و محفظه های شیشه ای با امکان تنظیم دما و کنترل شرایط آب و هوایی برای طوطی ها و توکان ها دیده می شود. همچنین پرندگان قوی چنگال و شکارچی مثل شاهین ها و عقاب ها و کرکس ها در مکان هایی محصور و فلزی و دور از دیگر پرندگان نگهداری می شوند که البته امکان پرواز دارند.

به منظور جلوگیری از انقراض یا آسیب به گونه های مختلفی که در این باغ نگهداری می شوند، کلینیک های آسیب شناسی و درمان حیوانات نیز برای آن ها تاسیس شده و در صورت نیاز در همین محل قرنطینه و درمان می شوند.

مسیر دسترسی

باغ پرندگان اصفهان در محل پارک جنگلی معروف ناژوان احداث شده که در محدوده ی غرب شهر است و برای رفتن به آن می توانید از پل وحید به سه راه سیمین یا همان میدان سهروردی رفته و وارد پارک ناژوان شوید.

بهترین زمان بازدید

با توجه به اینکه باغ پرندگان اصفهان زیبایی های طبیعی مثل برکه و درختان و فضای سبز و گل کاری های زیادی دارد شاید بهترین فصل برای بازدید از این باغ فصل بهار و شکوفایی باغ باشد و البته به یاد داشته باشید قبل از غروب و در روشنایی روز از این مکان دیدن کنید.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:گوگل مپ

همچنین پیروی از دستورالعمل های موجود در باغ پرندگان مثل غذا ندادن به آن ها یا استفاده نکردن از نور و فلش دوربین ها برای عکاسی، بسیار حائز اهمیت است تا حریم امن و سلامت موجودات زنده آسیب نبیند.

در کنار پرندگان زنده می توانید برخی نمونه های تاکسیدرمی شده را نیز مشاهده کنید که برای طولانی مدت قابلیت نگهداری دارند. علاوه بر تماشای این زیبایی ها، در واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی باغ پرندگان بررسی های روز علمی صورت می گیرد. از دیگر جاهای دیدنی اصفهان بازار قیصریه میباشد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

کلیسای بیت اللحم

کلیسای بیت اللحم کجاست؟در زمان حکومت صفویان بسیاری از ارامنه ای که به دلیل جنگ با عثمانی و برای نجات جان شان ناچار به کوچ اجباری به ایران شده بودند در محله ی جلفای اصفهان ساکن شدند و بعدها شاه عباس به آن ها زمین هایی داد تا بتوانند خانه ها و ابنیه ی مذهبی خود را بسازند. تا امروز در محله ی جلفا بیش از صد کلیسا توسط ارامنه ساخته شده که هرکدام ویژگی های خود را داراست و مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته. یکی از این کلیساها، کلیسای بیت اللِحِم است که با تمام کلیساهای نزدیکش تفاوت دارد.

کلیسای وانک

کلیسای وانک را میتوان به عنوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان نام برد که تمامی ندارد و آثار به جا مانده از دوران مختلف طی تاریخ و سرگذشتی که این شهر از سر گذرانده یکی از یکی با ارزش تر و دیدنی تر هستند. برای سفر به اصفهان خوشبختانه محدودیت فصلی خاصی وجود ندارد و به جز زمستان که ممکن است سرما آزارتان دهد بقیه ی فصل ها مخصوصا بهار برای سفر به اصفهان دل انگیزند.

قلعه ی شاه دژ

از جاهای دیدنی اصفهان قلعه ی شاه دژ میباشد.قسمتی از رشته کوه های زاگرس که به جنوب غربی استان اصفهان کشیده شده “صفه” نام گرفته و حدود 2250 متر ارتفاع دارد. جایی در نزدیکی قله ی این کوه، قلعه ای به نام قلعه ی شاه دز یا شاه دژ واقع شده است که از جاذبه های تاریخی شهر اصفهان به حساب می آید.

پل بزرگمهر اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به پل های متعدد اشاره کرد.زیبایی ها و جاذبه های دیدنی شهرها و روستاهای ایران قابل شمارش و اندازه گیری نیست. از جاذبه های طبیعی گرفته تا آثار تاریخی و ملی که از هر گوشه ی این خاک سربراورده اند.
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها