Search

راه آهن بیشه

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز

شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از ایستگاه‌های راه آهن کشور به نام ایستگاه بیشه در نزدیکی یک آبشار بسیار زیبا قرار دارد. در حقیقت نزدیکی آبشار بیشه با ایستگاه راه آهن سبب شده تا مسافران زیادی بتوانند از این آبشار بی‌نظیر دیدن کنند. اگر شما هم مایل به دانستن اطلاعاتی راجع به راه آهن بیشه هستید، بهتر است با ما در به‌گردی همراه شوید.

 ایستگاه راه آهن بیشه

با استفاده از سفرهای ریلی می‌توان تجربه‌های سفری زیادی پیدا کرد. یکی از بهترین مسیرهای ریلی موجود در کشور، ایستگاه راه آهن بیشه که یکی از جاهای دیدنی لرستان به حساب می‌آید. منزلگاه این ایستگاه در استان لرستان در دل جنگل‌های بسیار سرسبز است. به بیانی نمی‌توان ایستگاه راه آهن بیشه را یک ایستگاه معمولی و ساده به حساب آورد؛ چراکه این ایستگاه در همسایگی یکی از مشهورترین آبشارهای ایران یعنی آبشار بیشه قرار دارد. این روزها این همسایگی موجب شده که ایستگاه ذکر شده به یکی از مناطق گردشگرپذیر بکر در کشور مبدل شود. ایستگاهی که برای یک بار هم که شده باید چشم‌اندازهای آن را ببینید.

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان
ایستگاه راه آهن بیشه لرستان

در رابطه با تاریخچه ایستگاه راه آهن بیشه باید بگوییم که این ایستگاه جذاب در تاریخ سوم شهریور ۱۳۱۷ در ۶۵ کیلومتری شرقی شهرستان خرم آباد احداث شده است. حضور رودخانه سراز و آبشار فوق العاده زیبای بیشه در کنار این ایستگاه، آن را به یکی از شگفت انگیزترین مسیرهای ریلی کشور تبدیل کرده است. در حقیقت ایستگاه راه آهن بیشه درست بر فراز آبشار جای گرفته است. جالب است بدانید که در وسط ایستگاه چشمه‌های متعددی به چشم می‌خورند که بر جذابیت منطقه می‌افزاید.

قطار بیشه

هر چقدر هم که سفر کردن با هواپیما بی‌دغدغه و شاهانه باشد، مسافرت با قطار حال و هوای خودش را دارد! اگر زمان کافی برای سفر کردن دارید، بهتر است به جای فکر کردن به مقصد نهایی از مسیر هم لذت ببرید. جهت برآورده کردن این هدف، امکان سفر با قطار در مسیرهای ریلی معرکه وجود دارد. سفر در یکی از بهترین مسیرها از طریق قطار بیشه به وقوع می‌پیوندد. ایستگاه راه آهن این قطار واقع در روستای بیشه استان لرستان است.

بیشه یکی از زیباترین مقاصد گردشگری کشور به حساب می‌آید که برای رسیدن به آبشار زیبای آن امکان سوار شدن در قطار بیشه وجود دارد. اگر قصد بازدید از این آبشار بی‌نظیر را دارید،  باید بدانید که از تهران تا این نقطه ۱۴ ایستگاه وجود دارد. خوشبختانه به دلیل زیبایی مسیر، در طول این ۱۴ ایستگاه اصلاً احساس خستگی نخواهید کرد؛ زیرا طبیعت بکر این مناطق حال و هوای شما را بهتر می‌کند؛ طوری که تا انتهای مسیر حوصله‌تان سر نمی‌رود.

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز
ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز

ایستگاه قطار بیشه

همیشه عجله کردن برای رسیدن به مقصد کار درستی نیست. گاهی باید نقاط بکر در طول مسیر را شکار کرد و از آنها لذت برد. اگر مسافر قطار تهران اهواز هستید، نیازی به عجله کردن نیست؛ زیرا در طول مسیر هم جاذبه‌های باورنکردنی به چشم می‌خورند. با توقف کوتاهی در ایستگاه قطار بیشه می‌توانید در طبیعت بکر استان لرستان اوقات خوشی را برای خود ثبت کنید.

آبشار بیشه که یکی از مشهور‌ترین و قشنگ‌ترین آبشارهای استان لرستان است، در این ناحیه خوش آب و هوا و سرسبز قرار دارد. بد نیست چند دقیقه‌ای در مسیر توقف کرده و در کنار این آبشار معرکه عکس بگیرید و حال و هوای خوبی را تجربه کنید. به دلیل آنکه آبشار بیشه آب و هوای کوهستانی دارد، بازدید از آن به راحتی پیش نمی‌آید؛ برای همین باید فرصت را غنیمت بدانید.

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز

همانگونه که می‌دانید پاییز پادشاه فصل‌ها است. در حقیقت این فصل به خوبی می‌تواند طبیعت را با رنگ‌های پاییزی طراحی کند. ایستگاه راه آهن بیشه لرستان نیز در این فصل با دستان پرمهر پاییز، جذابیت و زیبایی خاصی پیدا می‌کند. شاید از خود بپرسید که دلیل این همه زیبایی آن هم در فصل پاییز چیست؟ آبشار بیشه که یکی از زیباترین آبشارهای ایران است، در این فصل خود را به دست پاییز می‌سپارد تا به بهترین شکل ممکن زیبا شود!

ایستگاه راه آهن بیشه به همراه درختان با برگ‌های پاییزی در کنار این آبشار شگفت انگیز، منظره فوق العاده زیبایی را رقم می‌زنند. به هر حال بیشه در استان لرستان با اقلیمی کوهستانی قرار دارد و در زمستان نمی‌توان از این منطقه دیدن کرد؛ زیرا هوا بسیار سرد است. ایده‌آل‌ترین زمان برای گذر از بیشه، فصل پاییز است. در این فصل هوا بسیار مطبوع است و منطقه هم از جلوه کم نظیری برخوردار است.

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز
ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز

ایستگاه راه آهن بیشه درود

چیزی که سبب اتصال خط آهن لرستان را به خط سراسری ایران است، ایستگاه راه آهن بیشه درود محسوب می‌شود. این خط راه آهن به عنوان کوتاه‌ترین خط راه آهن کشور شناخته می‌شود که تنها ۱۱ ایستگاه دارد. در گذشته جایگاه خط آهن زاگرس در این مسیر بود که 12 سال پیش از این مسیر ریلی خارج شد.

این جدا شدن سبب شد تا سه ایستگاه از اراک به خط راه آهن بیشه درود افزوده شود. جالب است بدانید که اکنون این راه آهن از طول 155 کیلومتری برخوردار است. از ایستگاه‌های این خط راه آهن می‌توان به مومن آباد، رودک، قارون، بیشه، سپید دشت، چمسنگر و … اشاره کرد. باید بدانید که در هنگام عبور از مسیرهای این ایستگاه که متشکل از درود- مشهد و درود- اهواز است، می‌توانید از آبشار بیشه دیدن کنید.

ایستگاه راه آهن بیشه عکس‌ها

ایستگاه راه آهن بیشه یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری است. برای درک این همه زیبایی بهتر است نگاهی به عکس‌های آن بیندازید.

ایستگاه راه آهن بیشه لرستان در پاییز

جمع‌بندی

بدون شک نمی‌توان از طبیعت بکر و دست نخوردنی بیشه در استان لرستان گذشت. برای بازدید از بیشه و آبشار و چشمه‌های بی‌نظیر آن می‌توانید در ایستگاه راه آهن بیشه توقف کنید. این ایستگاه به خصوص در فصل پاییز از جذابیت معرکه‌ای برخوردار است؛ زیبایی که در کمتر نقطه‌ای از کشور پیدا می‌شود.

برخی از سوالات متداول

اگر هنوز هم سوالاتی در رابطه با ایستگاه راه آهن بیشه در ذهنتان مانده، بهتر است پرسش‌ و پاسخ‌های زیر را از دست ندهید:

ایستگاه راه آهن بیشه در چه تاریخی احداث شده است؟

احداث راه آهن بیشه به تاریخ سوم شهریور ماه سال 1317 در استان لرستان بازمی‌گردد.

جایگاه آبشار بیشه در کدام سمت ایستگاه راه آهن بیشه است؟

چیزی که موجب زیبایی راه آهن بیشه شده، آبشار و سایر جاذبه‌های طبیعی است. این راه آهن در قسمت بالایی آبشار بیشه قرار دارد.

مسیرهای اصلی ایستگاه راه آهن درود کدام هستند؟

مسیرهای ایستگاه راه آهن درود متشکل از دورود ـ مشهد و دورود ـ اهواز هستند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان لرستان

دریاچه گهر لرستان

دریاچه گهر لرستان از جاهای دیدنی لرستان بوده که در دل رشته کوه‌ های‌ اشترانکوه چشم جهانیان را به خود دوخته و هر لحظه اقامت در آنجا را زیبایی خاصی می بخشد. این دریاچه بسیار زیبا در ارتفاع ۲,۳۶۰ متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته.

دریاچه کیو

یکی از جاهای دیدنی لرستان که بی شک چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد، دریاچه کیو است. دریاچه ای که با رنگ خاص خود زیبایی خارق العاده ای را به وجود آورده و همین امر سبب شده تا سالانه مسافران زیادی در این مکان گرد هم آیند.

تنگه شیرز

اگر از تماشاکنندگان و تحسین کنندگان طبیعت بکر و دست نخورده هستید، بدون تردید ساختار صخره‌ های تنگه شیرز صحنه هایی به یاد ماندنی را در ذهنتان به جای می گذارد. منطقه ای که خود را در دل کوه های زاگرس گنجانده و زیبایی خارق العاده ای دارد.

رودخانه سزار لرستان

مناطق دیدنی جذابی در شهرهای مختلف ایران وجود دارند که لرستان هم از این قاعده مستثنا نیست. لرستان پر از رودخانه، آبشار و مناطق سرسبز است. همچنین آب و هوای خنک و مطبوعی که در این شهر تجربه می‌کنید، قطعاً این بازدید را برایتان به یاد ماندنی‌تر خواهد کرد. بدین منظور در این مبحث تصمیم گرفتیم که راجع به رودخانه سزار لرستان صحبت کنیم؛ موردی که شاید پیش از این توضیحات زیادی در مورد آن نشنیده‌ باشید اما قطعا می‌تواند یکی از مناطق گردشگری لرستان مناسب برای شما و اعضای خانواده‌تان باشد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search