Search

چشمه آب گرم وننق

چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان

چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان می باشد.این چشمه آب گرم وننق هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب میکند.علت پرطرفدار بودن چشمه ی اب گرم وننق که جزو جاهای دیدنی زنجان می باشد، این است که این چشمه خواص درمانی و جادویی بسیاری را در دل خود جای داده است.

اگر خدایی نکرده شما از درد های استخوانی یا عضلانی مانند آرتروز و روماتیسم یا از بیماری های پوستی و بیماری های میکروبی رنج می برید،حتما به چشمه آبگرم وننق که یکی از جاهای دیدنی زنجان است بروید و درد و بیماری خود را به دل این چشمه ی آبگرم طبیعی بسپارید.رفتن به درون این چشمه ی آب گرم به شدت ارام بخش بوده و برای ارامش اعصاب،روان و درمان استرس بسیار مفید است. چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان است که خدواند بخشنده و مهربان آن را به 21 کیلومتری استان زنجان،حومه روستای وننق و دهستان قره پشتلو هدیه داده است.

جاهای دیدنی زنجان چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان

چشمه آب گرم وننق زنجان و تعدادی از توریست های آن

چشمه آب گرم چیست و چگونه بوجود می آید؟

چشمه ای که به صورت دائم و همیشگی آب گرم و یا داغ (از دل زمین)از آن خارج بشود، به آن چشمه ی اب گرم می گویند.شاید از خود بپرسید که علت این گرما و یا داغ بودن اب چیست ؟ باید به شما بگویم که برخلاف باور اکثر مردم داغی و یا گرمای این نوع چشمه ها بدلیل وجود مواد مذاب داخل زمین نیست.

علت گرمای اب این چشمه های آب گرم برخورد آب با املاح و مواد معدنی زمین است،که در نتیجه ی ترکیب و واکنش این مواد و املاح آب گرم میشود. البته باید به شما بگویم یک نوعی از چشمه ی اب گرم وجود دارد که علت گرمای آب این نوع چشمه ها مواد مذاب در زمین است.

این نوع از چشمه های اب گرم فقط در کنار اتش فشان ها وجود دارد.چشمه های آب گرم معمولا بعد از طی مراحلی از لایه های گوناگون زمین عبور می کنند و در مکانی به نام مظهر چشمه به سطح زمین می ایند.معمولا مظهر چشمه در نقاطی که ارتفاع کم تری دارند مثل رودخانه ها دریاها و به ندرت در دامنه اتفاعات بلند مشاهده می شوند.

زمانی که آب از چند لایه و شکاف به سطح زمین راه بیابد چشمه صاحب چند مظهر می شود. چین خوردگی ها،فعالیت های آتش نشانی و به ویژه گسل ها و شکستگی ها عامل اصلی خروج آب از چشمه های آب گرم می باشند.شما میتوانید برای درمان به چشمه اب گرم وننق سفر کنید و هم زمان به جاهای دیدنی زنجان بروید و با این شهر تاریخی و زیبا بیشتر آشنا بشوید.

چشمه آبگرم وننق زنجان چه ویژگی هایی دارد؟

چشمه آب گرم وننق دو مظهره می باشد.که مظهر اول آن در حوضچه ی عمیقی که ابعاد آن دو متر در یک متر بوده و آب از شمال غربی حوضچه سرازیر می شود.آب دهی چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان است حدود 7 لیتر در دقیقه می باشد. نوع آب این چشمه ی آب گرم گوگردی می باشد.

مسیردسترسی:

21 کیلومتری استان زنجان- دهستان قره پشتلو- روستای وننق

زمان دسترسی

به چشمه آب گرم وننق جزو جاهای دیدنی زنجان از مرکز شهر زنجان حدود یک ساعت می باشد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان زنجان

آبشار شارشار زنجان

آبشار شارشار گیسوی زیبای زنجان می باشد. آبشار شارشار همانند دختری زیباست که گیسوان بلند و زیبای خود را در آغوش شهر زنجان جای داده است.اگر به جاهای دیدنی زنجان سفر کردید حتما به این آبشار زیبا هم سری بزنید و روح خود را درون این طبیعت زیبا جلاء بدهید.

آبشار آرانا زنجان

آبشار آرانا زنجان یکی از جاهای دیدنی زنجان می باشد.این آبشار زیبا از دل کوه بیرون آمده و انگار زمین این آبشار را به شهر زنجان هدیه داده است.در اطراف این ابشار فضای سرسبز وسیعی وجود دارد که اگر شما اهل طبیعت و کمپینگ هستید،رفتن به این طبیعت و کمپ کردن در فضای سرسبز آن کاملا برای شما مناسب است

موزه باستان شناسی و مردان نمکی

موزه باستان شناسی و مردان نمکی جاذبه ای ترسناک و جالب در استان زنجان می باشد.این موزه یکی از پرطرفدارترین و مهیج ترین جاهای دیدنی زنجان است.در این موزه جسد 6 مرد که به صورت طبیعی مومیایی شده اند وجود دارد.

مسجد جامع زنجان

مسجد جامع زنجان معروف به مسجد سید یکی از مهمترین جاهای دیدنی زنجان می باشد.این مسجد همانطور که از اسمش پیداست بزرگترین،زیباترین و مهم ترین مسجد شهر زنجان می باشد.جالب است بدانید که بزرگترین مدرسه دینی این شهر هم درون این مسجد زیبا قرار دارد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search