پارک جنگلی چغاسبز

جاهای دیدنی ایلام در تابستان

شهر ایلام شهر نسبتاً جوان و نوبنیان است و روبه رونق گام برداشته است.از جاهای دیدنی ایلام در تابستان میتوان به جنگل های اطراف شهر و چشمه های غربی و جنوب غربی شهر باغاتاشاره کرد. پارک جنگلی چغاسبز از جاهای دیدنی ایلام در تابستانی به شمار می آید. روی هم رفته شهر ایلام دارای آب وهوای معتدل کوهستانی است و اکثر مواقع دمای آن بین 37 تا 6- درجه سانتی گراد است.

 در شرایط اقتصادی فعلی، این پارک با داشتن فضای بکر و طبیعی می تواند جایگزینی مناسب برای تفریح و استراحت مردم شهر ایلام به جای سفرهای برون شهری باشد.

جاهای دیدنی ایلام در تابستان پارک جنگلی چغاسبز
منبع:گوگل مپ

امکانات و موقعیت پارک جنگلی چغاسبز

ازامکانات پارک جنگلی می توان به آلاچیق، شهربازی و مرکز برگزاری نمایشگاه دائمی نام برد. در اطراف این پارک چندین روستا با امکانات کشاورزی و باغات میوه وجود دارد. رستوران های شیک ومجلل، پارک کوثر و باشگاه سوارکاری با فاصله کمی از این پارک قراردارند.

این پارک همچنین از لحاظ پوشش گونه های گیاهی و درختان متنوع و زیستگاه پرندگان کمیاب، گردشگران زیادی را به خود جذب نموده است.

مساحت پارک جنگلی چغاسبز حدود 4000 هکتار است. زیبایی های بی نظیر پارک جنگلی چغاسبز با درختان و گونه های کمیاب گیاهی، درختان میوه از جمله بلوط، کاج، پسته و گردو برای مردم شهر ایلام و مسافران لحظات سرشار از آرامش را رقم زده است. موقعیت این پارک و نزدیکی آن به کوه چاله سیه، جنگل مله پنجاب ، کاخ فلاحتی و قلعه والی گردشگران بیشتری را جذب نموده است. با جذب سرمایه گذار و توسعه امکانات پارک جنگلی، منطقه دارای رونق اقتصادی بالایی خواهد شد.

زمان بازدید از پارک جنگلی چغاسبز

در فصل بهار درختان پارک جنگلی چغاسبز مملو از شکوفه های بهاری است. دشت های پر از گل پارک جنگی را همانند بهشت تماشایی می کنند.

در فصل تابستان اگر چه گرمای هوا آزار دهنده است ولی تعطیلات تابستان زمان مناسب برای سفر می باشد.البته در این فصل میتوانید به پشت قلعه آبدانان هم بروید.

در فصل پاییز برگ های درختان طیف رنگ های مختلف را به نمایش می گذارند. وزش باد پائیزی با رقص درختان پارک زمین را پوشیده از برگ درختان می کند. منظره جنگل در مه صبحگاهی تصویری لطیف و آرام بخش را رقم می زند. عکاسان حرفه ای توجه خاصی به این مناظر طبیعی مخصوصا در فصل پائیز دارند و بهترین تصاویر را در فصل بهار و پائیز ثبت می کنند.

با ابنکه در فصل زمستان زمین به خواب زمستانی فرو می رود و سرما وخشکی را به ارمغان می آورد، پارک جنگلی چغاسبز در فصل زمستان سفید پوش شده و در آن شاهد جلوه ویژه درختان با مناظر زیبا و طبیعی هستیم .

پارک جنگلی چغاسبز در هر فصل زیبایی مخصوص خود را دارد. اما اگر آب وهوای مطبوع را برای سفرتان درنظر دارید بهتر است در فصل های بهار یا تابستان را در اولویت بگذارید.

اهالی شهر معمولاً روزهای تعطیل و آخر هفته ها گردش در پارک را انتخاب می کنند لذا در این زمان ها پارک جنگلی شلوغ تر خواهد بود.

دیگر مکان‌های تفریحی استان ایلام

تنگه رازیانه ایلام

شهری پر از تنگه ها واز جاهای دیدنی ایلام تنگه های ایلام را نام برد.زاگرس به عنوان بزرگترین واحد ناهمواری های ایران، بر اثر زلزله های مهیب در قرن ها پیش پدیده های شگفت انگیز و مخوفی را پدید آورده است.بعضی دیگر از زمین شناسان معتقد هستند این قدرت آب بوده که با نیروی خودش توانسته در بین این بخش از کره زمین راه باز کند و به مرور به قدرت رانش نرم نرم و با فشار همچنین تنگه ای را خلق کند.

پشت قلعه آبدانان ایلام

از جاهای دیدنی ایلام می توان به روستاهای این استان اشاره کرد.روستاهای شهر ایلام به دلیل طبیعت زیبا و وجود مکان های تاریخی و باستانی اطراف آنها مورد توجه گردشگران قرارگرفته اند. روستاهایی بکر و دیدنی نظیر سنگ سفيد، زنجيره عليا، سراب كلان و پشت قلعه آبدانان را می توان نام برد.

تنگه ارغوان ایلام

ایران گنجینه ای غنی از میراث فرهنگی و طبیعتی بکر و زیباست. در طول تاریخ شکوه و زیبایی خود را از طریق معماری، هنر، ادبیات، آداب و رسوم ، طبیعت، دره های بی نظیر بدست آورده است. شهر ایلام با طبیعتی زیبا و مکان های گردشگری، یکی از این گنج های با ارزش تلقی می گردد. آیا تاکنون نام تنگه ارغوان در ایلام را شنیده بودید؟

آبشار پلیه ایوان ایلام

به شهر آبشارها خوش آمدید.از جاهای دیدنی ایلام میتوان به آبشار های این استان اشاره کرد.استان ایلام سرزمین رنگ و نقش های چشم نواز از سفیدی برف کوه ها تا سبزی کشتزاران می باشد
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها