Search

روستای فیلبند

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند

اگر در روزهای گرم تابستان قصد سفر داشتید و مکان خاصی مد نظرتان نبود، ولی نیاز به هوایی تازه و خنک داشتید، بی شک روستای فیلبند یکی از جاهای دیدنی مازندران، همان جایی است به آن نیاز دارید تا با دیدن مناظر بی همتای آن ذهن خود را باز، و دیدگان خود را جلا دهید.

روستای فیلبند، روستایی زیبا که در ارتفاعات استان مازندران قرار دارد. با مردمانی خون گرم و مهمان نواز در دل خود، صمیمیت را  آنجا افزایش داده است. مکانی که اقیانوسی از ابر را در دل خود گنجانده و بامی بر روی استان مازندران کشیده است.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

این منطقه سفید پوش و خوش آب و هوا، با ارتفاع تقریبی ۲,۳۰۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد، بلندترین روستای استان مازندران است و همین مورد مزید بر علت شده تا این روستا با نام «بام مازندران» نیز شناخته می‌ شود.

ریشه نام این روستا

در واقع روستای فیلبند در گویش محلی مردمان مازندران فِلبَند گفته و خوانده می شود، اما در سالیان سال به دلیل اینکه گردشگران زیادی به این منطقه رفته و نام محلی این روستا برایشان سخت بوده، این روستا را با نام فیلبند می شناسند. اما ناگفته نماند که این نام معنایی دقیق و حساب شده دارد. از آنجایی که فِل به معنی خستگی و کلمه بند نیز  معنی نتوانستن و بند آمدن می دهد. می توان گفت دلیل نامگذاری این روستا مسیر صعب العبور و طاقت فرسای آن است.

مکان های دیدنی

در اطراف این روستا مانند دیگر جاهای دیدنی گیلان از جمله جنگل دو هزار و سه هزار ، پل ورسک و روستای جواهر ده، مکان های دیدنی متنوع و چشم نوازی وجود دارد که می توان جنگل سنگچال و چلاو، چشمه لار ، امامزاده یحیی و امامزاده قاسم را نام برد.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

جنگل سنگچال و چلاو : برای دسترسی به این روستای متحیر کننده و دیدنی ابتدا می بایست مسیر خود در جاده هزار را به سمت روستای سنگچال تغییر دهید و پس از گذر از روستای فیلبند وارد جنگل سنگچال شوید. البته به خاطر داشته باشید که تابلو های راهنما در این مسیر کم بوده یا اصلا وجود ندارد پس بهتر است از مردم محلی کمک بگیرید.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

چشمه لار : این چشمه همانند چشمه های باداب سورت، یکی دیگر از جاهای دیدنی مازندران که آب حوضچه هایش برای درمان برخی بیماری ها کاربرد دارد، عمل می کند و برای درمان سنگ کلیه و پوکی استخوان کاربرد دارد، البته لازم به ذکر است که هیچگاه با مصرف آب این چشمه ها یا شنا در آن ها نمیتوانید به بهبودی کامل دست پیدا کنید.

لوازم مورد نیاز

با توجه به این که در این روستا هوای ثابتی وجود ندارد، حتی در تابستان نیز بارانی یا کاپشن به همراه داشته باشید چرا که امکان سرمای شدید و بارش باران وجود دارد. همچنین کفش مناسب به پا کنید چرا که پیاده روی در مسیر این روستا کمی نفس گیر بوده و نیازمند کفشی مناسب می باشد.

تذکر : از شما بازدیدکنندگان عزیز خواهشمندیم از رها کردن و ریختن زباله در روستای فیلبند و دیگر جاهای دیدنی مازندران به شدت خودداری کنید چرا که با ریختم زباله کمکی به نابودی این مکان ها می کنید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

روستای جواهر ده

اگر قصد سفر به  تاج سرسبز شمال ایران را داشتید فراموش نکنید که در این راه نگاهی به نگین این تاج یعنی روستای جواهر ده بیندازید. این روستا که یکی از جاهای دیدنی مازندران است در قلب رامسر بوده و از زیبایی بهت برانگیزی برخوردار می باشد.

پل ورسک

گر از دور دست به روستای ورسک و میان دو کوه سر به فلک کشیده عباس آباد را نگاه کنید، دره ای عمیق مشاهده می کنید که توسط پلی ارتباطی به نام پل ورسک به هم متصل شده اند. این پل مستحکم در شهرستان سواد کوه یکی از جاهای دیدنی مازندران واقع شده، که امروز چشمان زیادی را به سمت خود دوخته است.

جاده کلاردشت عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد از جاهای دیدنی مازندران است که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این مسیر، راه خود را به سمت روستای عباس آباد تغییر می دهند. این جاده 25 کیلومتر طول داشته که با پیچ و خم ها و ماز های بسیاری همراه است.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود، یکی از جاهای دیدنی مازندران که شما را با منظره های به شدت متحیر کننده روبرو می کند. این تله کابین که برای انتقال گردشگران به بالای دو قله ساخته شده است، توصیه صد در صدی ما به شما عزیزان است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search