روستای جواهر ده

جاهای دیدنی مازندران روستای جواهر ده

اگر قصد سفر به  تاج سرسبز شمال ایران را داشتید فراموش نکنید که در این راه نگاهی به نگین این تاج یعنی روستای جواهر ده بیندازید. این روستا که یکی از جاهای دیدنی مازندران است در قلب رامسر بوده و از زیبایی بهت برانگیزی برخوردار می باشد.

دیدنی های اطراف

از دیدنی های اطراف روستای جواهر ده که برای گردشگران عزیز در نظر گرفته شده تا در سفر احساس راحتی و نشاط کنند، می توان به بوستان جنگلی صفا رود، دریاچه قو، مراتع، مسجد آدینه، قله‌ ها، آبشارها و چشمه ها اشاره کرد.

جاهای دیدنی مازندران روستای جواهر ده
منبع:گوگل مپ

دریاچه قو : یکی از زیبایی های مصنوعی در دل این روستا بوده که با آلاچیق ها محصور شده و مکانی مناسب برای استراحت تفریح با قایق های پدالی در کنار دوستان و خانواده است.

روستای جنگلی صفا رود : بی شک که این روستا منظره ای را برای شما به نمایش می گذارد که مانند آن را در هیچ کجای ایران که بلکه جهان نیز نخواهید یافت. آرامشی که از بودن در کنار آبشار این روستا نصیب شما می شود را برای هیچکس نمی توانید مثال بزنید چرا که هر چه بگویید باز هم کم گفته اید. صدای پرندگانی که در جنگل برای خود آشیانه ای دست و پا کرده اند با صدای آبشار ترکیب شده و روحیه انسان را جلا می دهد.

مسجد آدینه : مسجدی که عمری بالغ بر 700 سال داشته و خود را به عنوان یک بنای تاریخی در دل جواهر ده جای داده است. مسجدی که از گذشته تا به امروز شاهد پستی ها و بلدی های زیادی بوده و مراسمی چون مراسمات مذهبی را دل خود جای داده است. اما در گذشته های بسیار دور از این مسجد به عنوان معبد و آتشکده آیین میترایی و زرتشتیان استفاده می شده است.

دل این مسجد توسط بلا های زیادی به لرزه افتاده است اما اتفاقی که روستای جواهر ده را سیاه پوش کرد، برخورد صاعقه با درخت زبان گنجشک در کنار آن و آتش گرفتن کل مسجد بود.

جاهای دیدنی مازندران روستای جواهر ده
منبع:گوگل مپ

علل نامگذاری

درباره نامگذاری این روستای سر سبز و خوش آب و هوا داستان های متفاوتی گفته می شود به عنوان مثال برخی می گویند در گذشته نام این روستا «جورده» بوده اما با گذر زمان این نام تحریف و به شکل امروزی در آمده است.

اما عده ای روایتی را بیان می کنند که شاید برایتان جالب تر باشد. چرا که در مورد گنج ها و طلا های مخفی شده در زیر خاک این روستا است که اندکی از آن ها تا به حال یافت شده و هنوز برخی از آن ها در میان ده ها متر خاک مدفون باقی مانده است.

جاهای دیدنی مازندران روستای جواهر ده
منبع:گوگل مپ

مسیر دسترسی به روستای جواهر ده

روستای نام برده یکی از روستاهای متحیر کننده از توابع شهرستان رامسر است و در فاصله 30 کیلومتری از مرکز شهر رامسر دارد. این روستا بر سر راه جاده رامسر قرار دارد که برای رسیده به آنجا می بایست بعد از بازار شهر و در سه راه فلسطین مسیر جاده جواهر ده را دنبال کنید. این مسیر که منتهی به یکی از جاهای دیدنی مازندران می شود، خطرناک است و باید تمامی نکات ایمنی را در آن رعایت کنید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

چشمه های باداب سورت

چشمه های باداب سورت، یکی از جاهای دیدنی مازندران، که بی شک تصاویر آن را حتی برای یک بار هم که شده، دیده اید. چشمه هایی پلکانی، چشمه هایی که شما با دیدن آن می توانید توصیف دقیقی از بهشت را بیابید.

دریاچه الیمالات

دریاچه ای از جنس آیینه که توسط جنگل های اطرافش محصور شده و تصویری متحیر کننده را برای گردشگران و بینندگان به نمایش می گذارد. دریاچه الیمالات که از جاهای دیدنی مازندران است سالانه صدها نفر از گردشگران را دور هم جمع کرده و زیبایی های ذاتی خود را برای آن ها به نمایش می گذارد.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود، یکی از جاهای دیدنی مازندران که شما را با منظره های به شدت متحیر کننده روبرو می کند. این تله کابین که برای انتقال گردشگران به بالای دو قله ساخته شده است، توصیه صد در صدی ما به شما عزیزان است.

جنگل دو هزار و سه هزار

جنگل دو هزار و سه هزار، جنگلی که برای رسیدن به آن می بایست جاده دو هزار و سه هزار را که از تنکابن شروع می شود دنبال کنید تا به ارتفاعات مازندران یعنی این جنگل برسید. این جنگل که یکی از متحیر کننده ترین جاهای دیدنی مازندران است سالانه گردشگران زیادی را در خود پذیرا است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها