رشته کوه باغرو اردبیل

رشته کوه باغرو اردبیل یکی از جاهای دیدنی اردبیل در بهار و تابستان است. این رشته کوه یکی از بخش‌های شمال غربی رشته کوه البرز است که در شمال غربی ایران و جنوب شرقی کشور آذربایجان به کوه سبلان وصل می‌شود. رشته کوه باغرو در اصل ادامه‌ی رشته کوه‌های تالش به حساب می‌آید.

این رشته کوه را به نام‌های “بغرو” و “بکرو” نیز می‌شناسند.

مختصری از رشته کوه باغرو اردبیل

رشته کوه‌های باغرو تقریبا از دشت لنکران شروع می‌شوند و در نهایت به دشت سفید رود می‌رسند. به طور کلی این رشته کوه در مرز ایران و آذربایجان و بین استان گیلان و اردبیل قرار دارد و بخشی 100 کیلومتری از مرز را تشکیل می‌دهند.

اصلی ترین قله‌ی باغرو ارتفاعی 3197 متری دارد. در قسمت غربی این قله دریاچه‌ای به نام نئور قرار دارد و در بخش شرقی آن نیز دشت‌ها و چشمه‌های مختلفی قرار گرفته‌اند.

رودخانه‌های مختلفی مانند ولش، بشرو، قومباشی، سوداوشار، بالهارود و گوی ‌تپه هم از این رشته کوه نشات می‌گیرند. کوه آق داغ نیز بلند ترین کوه این رشته کوه به حساب می‌آید که در کنار دشت سفید رود واقع شده است.

منبع:باشگته خبرنگاران جوان

کمپینگ و استراحت

در تمام طول این رشته کوه می‌توانید در کنار کوهنوردی به کمپینگ و استراحت نیز بپردازید اما اگر می‌خواهید به طور اختصاصی این زمان را فقط به کمپینگ و لذت بردن از طبیعت بپردازید، بهترین کار این است که در دشت‌ها، مزارع و چشمه‌های خروشان اطراف رشته کوه باغرو این کار را انجام دهید تا لذت بیشتری ببرید.

دیدنی‌های این منطقه

رشته کوه‌ باغرو اردبیل سرشار از دیدنی‌های مختلف است که اگر به این منطقه سر بزنید با این گفته ما موافق خواهید بود. از دشت‌ها و مزارع و چشمه ها بگیرید تا نما و چشم اندازی که از قله‌های این رشته کوه می‌توانید داشته باشید! چشمه آنا بولاغی” یا “چشمه مادر” هم یکی دیگر از دیدنی‌هایی است که حتما باید آن را ببینید و حتی می‌توانید در کنار آن کمپ بزنید.

بهترین زمان بازدید از رشته کوه باغرو اردبیل

اگر قصد سفر و کمپ زدن در این منطقه را دارید بهتر است در فصول متعادل و گرم سال به اینجا بیایید. معمولا بهترین زمان برای مشاهده این فضای بکر، فصل بهار است که شکوفایی و سرسبزی بسیاری در این منطقه وجود دارد. همچنین در فصل تابستان هم می‌توانید با خیال راحت از رشته کوه باغرو دیدن کنید و تنی به آب بزنید.

منبع:باشگته خبرنگاران جوان

نحوه بازدید از رشته کوه باغرو

تماشای این فضای بکر و سرسبز کاملا رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. البته خوراکی‌های مختلف را فراموش نکنید! همچنین بهتر است نصف روز را به تماشای کامل این جاذبه گردشگری اختصاص دهید.

راه‌های دسترسی به رشته کوه باغرو

این رشته کوه هم از قسمت غربی گیلان و هم از شهرستان خلخال قابل دسترسی است. برای دسترسی ازاستان اردبیل خلخال باید 10 کیلومتر از شهرستان خلخال به سمت غرب فاصله بگیرید تا این رشته کوه ها را ببینید. همچنین با استفاده از نقشه‌های مسیریابی هم می‌توانید راه های دسترسی به این رشته کوه زیبا را مشاهده کنید. اگر هم قصد اقامت در نزدیکی این مکان تفریحی را داشتید می‌توانید در شهرستان خلخال مکان‌های اقامتی مختلف را رزرو کنید.

رودخانه بالیقلوچای هم از مکانهای گردشگری جذاب اردبیل است.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

برج شاطر اردبیل

برج شاطر اردبیل از جاهای دیدنی اردبیل است، گنبد شاطر یا به اصطلاح عامیانه شاطر گنبدی، سازه یا بنایی است که از دوران ایلخانی )اواسط اسلام( به جا مانده است. این برج در روستای صومعه، نزدیک به شهر اردبیل قرار دارد.

آرامگاه شاه اسماعیل صفوی

از جاهای دیدنی اردبیل آرمگاه شاه اسماعیل صفوی بنیان گذار سلسله‌ی صفویه در ایران است که آرامگاهش در شهر اردبیل است.مسیر دسترسی و نحوه بازدید و میزان هزینه گردشگری را از به گردی بخواهید

خانه وکیل الرعایا

خانه وکیل الرعایا از جاهای دیدنی اردبیل، می‌توان به این خانه اشاره‌ داشت که یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی شهر اردبیل شناخته می‌شود. این خانه در زمان مشروطه، در ایران، مرکز تجمع سران کشور بوده است.

شهر یری

یکی از شگفت‌انگیزترین جاهای دیدنی اردبیل، شهری یری است که یک منطقه باستانی مهم در ایران محسوب می‌شود. این شهر به سنگ افراشت‌های بزرگی شهرت دارد که اکثرا به‌شکل انسان هستند.
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها