دریاچه کیو

دریاچه کیو لرستان

یکی از جاهای دیدنی لرستان که بی شک چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد، دریاچه کیو است. دریاچه ای که با رنگ خاص خود زیبایی خارق العاده ای را به وجود آورده و همین امر سبب شده تا سالانه مسافران زیادی در این مکان گرد هم آیند.

وجود دریاچه کیو در مرکز خرم آباد باعث شده اطراف آن با سر سبزی احاطه شده و آب و هوایی که بر این منطقه حاکم کرده است از دیگر نقاط شهر بسیار با طراوت تر و خنک تر است. همین سر سبزی باعث ایجاد مناظر دلنشین شده و باعث می شود انسان تا ساعت ها در این منطقه به زیبایی ها بنگرد.

دریاچه کیو لرستان
منبع:گوگل مپ دریاچه کیو لرستان

تاریخچه

اگر به تاریخ و گذشته این دریاچه بنگرید، مشاهده منی کنید که در ابتدا محل این دریاچه چشمه‌ ای وجود داشته که به نام سراب کیو شناخته می شده است اما امروزه این چشمه دیگر به مانند قبل نیست اما هنوز قسمت اعظم دریاچه کیو را شامل می شود.

این دریاچه که در سال 1352 به مقاصد گردشگری ایجاد شد، ظاهر گذشته خود را حفظ کرده است و استاندارد های ساخت و ساز را در خود به طور کامل جای داده است. به طوریکه امروزه نیز به عنوان یکی از جاهای دیدنی لرستان و مناطق مهم گردشگری – اقتصادی به حساب می آید.

امکانات دریاچه کیو

اگر بخواهیم به امکانات رفاهی این مکان گردشگری اشاره کنیم می بایست به مناطق تفریحی اشاره کنیم که برای گذراندن اوقات کودکان و بزرگسالان در آن تعبیه شده است. علاوه بر امکانات تفریحی، این مجموعه دارای سرویس های بهداشتی برای استفاده عموم است.

از دیگر امکانات موجود در این منطقه می توان به بستنی‌ فروشی، شیرینی ‌فروشی، کافه و حتی خوراکی‌ فروشی ‌های سیار اشاره کرد. از طرفی دیگر نیز برای آسایش و عدم نگرانی شما عزیزان در این منطقه پارکینگ های عمومی تهیه شده است.

دریاچه کیو لرستان
منبع:گوگل مپ دریاچه کیو لرستان

تفریحات

اگر بخواهیم به تفریحات موجود در این منطقه که یکی از جاهای دیدنی لرستان است اشاره کنیم در ابتدا باید به تفریحات آبی اشاره کنیم چرا که در میان دیگر امکانات، برجسته تر بوده و بسیاری از عزیزانی که به این منطقه سفر کرده اند، خاطراتی را در این منطقه برای خود به ثبت رسانده اند.

تفریحاتی که انواع قایق ها را مانند قایق پدالی و قایق موتوری شامل شده و از طری نیز می توان در دریاچه کیو به جت اسکی سواری و جت بت سواری بپردازید. و بی شک تجربه سوار شدن بر روی جت بت می تواند یکی از بی نظیر ترین تجربیات زندگی باشد چرا که با فشار آب پرواز کردن تا چند سال پیش کمی غیر ممکن به نظر می رسید.

دریاچه کیو لرستان
منبع:گوگل مپ دریاچه کیو لرستان

اقامت

اگر شما نیز علاقمند به ماندن و سپری کردن یک شب در کنار این دریاچه که یکی از جاهای دیدنی لرستان است را دارید، می توانید به دو صورت به این کار بپردازید. ابتدایی ترین کار که هزینه کمتری نیز دارد، برپایی چادر و سپری کردن شب در کنار دریاچه است که البته برای این کار سکو های مسطحی توسط شهرداری فراهم شده است.

دیگر روش نیز اقامت در مهمانسرای  جهانگردی سراب کیو است که برای آسایش و راحتی بیشتر شما عزیزان در سال 1353 و یک سال پس از شکل گیری ساختار امروزی دریاچه ساخته شد و از آن سال تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است..

دیگر مکان‌های تفریحی استان لرستان

دریاچه گهر لرستان

دریاچه گهر لرستان از جاهای دیدنی لرستان بوده که در دل رشته کوه‌ های‌ اشترانکوه چشم جهانیان را به خود دوخته و هر لحظه اقامت در آنجا را زیبایی خاصی می بخشد. این دریاچه بسیار زیبا در ارتفاع ۲,۳۶۰ متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته.

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک یکی ازجاهای پربازدید لرستان است.تقریبا نشنیدن نام قلعه فلک الافلاک غیر ممکن است چرا در هر گوشه و کناری از خود داستانی بر جای گذاشته است، این مکان تاریخی که یکی از جاهای دیدنی لرستان است، می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای سفر بعدی شما انتخاب شود.

غار کلماکره لرستان

از غار کلماکره لرستان به عنوان یکی از جاهای دیدنی لرستان یاد می شود که در نزدیکی روستایی به نام طاق ملک حسین، در قسمت شرقیه یکی از آخرین دره‌ های صخره‌ ای شکل کوه آهکی مله قرار دارد. این غار که به عنوان یکی از مکان های باستانی و ملی در ایران شناخته می شود، تا سالها وجود خارجی نداشت.

آبشار ونایی

آبشار ونایی یکی از آبشار های دیدنی بروجرد است که به عنوان یکی از جاهای دیدنی لرستان نیز به شمار می رود. آبشاری که با گذر از کنار آن می توانید صدای برخود آب سرازیر شده از آن با تخته سنگ ها را شنیده و آرامش مطلق را به خوبی درک کنید.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها