دریاچه سقالکار

جاهای دیدنی گیلان دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.

زمینی که 15 هکتار مساحت دارد اما میلیون ها هکتار زیبایی را در خود گنجانده است. بی شک دریاچه معروف به پاک ترین دریاچه زنده دنیا است و خود را در دل روستای سقالکار جای داده و منتظر قدوم گرم شما عزیزان است.

جاهای دیدنی گیلان دریاچه سقالکار
منبع:گوگل مپ

برای دیدن از این زیبایی می بایست 14 کیلومتر در جاده فومن رانندگی کرده تا به مزار آقا سید شریف رسیده و در همان حوالی می توانید این روستای بی همتا را بیابید. موقعیت مکانی دریاچه سقالکسار به گونه‌  ای است که فاصله نزدیکی با تعدادی دیگر از جاذبه‌ های طبیعی و گردشگری گیلان همانند قلعه رودخان، دافسار و ماسوله دارد.

نگاهی به اطراف دریاچه سقالکار

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم، این دریاچه بهشتی آینه ای از محیط اطراف خود بوده و انعکاس تصاویر درختان، کوه ها، حیوانات درحال نوشیدن آب و حتی تصویر پرندگانی که بر فراز این دریاچه در حال پرواز هستند را در گوشه و کنار خود قابل مشاهده کرده است.

یکی از دلایلی که این روستا و این دریاچه به پاک ترین دریاچه زنده ایران نام گذاری شده، این است که مردم روستا همیشه به جمع آوری زباله ها مشغول می شوند و در پاکیزه نگه داشتن دریاچه به یکدیگر یاری می رسانند. از طرفی دیگر در هنگام ورود، به شما کیسه های زباله داده می شود و اگر شما این کیسه ها را در انتهای سفرتان به نگهبانی تحویل دهید 50 درصد از مبلغ پرداختی شما کسر می شود.

جاهای دیدنی گیلان دریاچه سقالکار
منبع:گوگل مپ

یکی دیگر از زیبایی های که در اطراف دریاچه سقالکار از جاهای دیدنی گیلان وجود دارد، سد خاکی سقالکار است. که اطراف آن را درختان سر به فلک کشیده بلوط احاطه کرده.

بی شک یکی از آرامش بخش ترین تفریحات در این دریاچه سوار شدن بر قایق های پدالی  و موتوری می باشد چرا که به غیر از لذت بردن از چشم انداز های خیره کننده اطراف، می توانید به خاطر زلال بودن آب دریاچه، ماهی ها و گیاهان دریایی درون دریاچه را به وضوح مشاهده کنید.

ماهیگیری و شنا ممنوع

با اینکه دریاچه سقالکار دارای آبی زلال و ماهی های متنوع است اما، مکان مناسبی برای شناگران و ماهیگیران نیست چرا که انجام هر یک از این امور در این دریاچه ممنوع است. اما از طرفی دیگر یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران طبیعت و عکاسی می باشد.

جاهای دیدنی گیلان دریاچه سقالکار
منبع:گوگل مپ

بهترین زمان سفر

دریاچه سقالکار در هر چهار فصل از سال به یکی از جاهای دیدنی گیلان تبدیل می شود و مناظر متفاوت و چشم انداز هایی متحیر کننده و خیره کننده می سازد. بهار هایی که درختان شکوفه می دهند، تابستان هایی که هوای معتدل دارد، پاییزی که با آمدنش این محیط سر سبز را به رنگ زرد، نارنجی و قهوه ای تغییر می دهد، و زمستانی که لباسی سفید بر قامت این دریاچه می پوشاند، هر کدام زیبایی مخصوص به خود را دارند. اما بهترین فصل سال برای سفر تابستان است زیرا که درختان سر سبز و هوا نه سرد و نه گرم است. 

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

ساحل چمخاله گیلان

شناخت جاهای دیدنی گیلان تقریبا نیاز هر فرد ایرانی است. استان گیلان تقریبا اولین مقصد مسافرتی و تفریحی جمعیت مرکزی و شمال ایران است. طبیعت و جاذبه‌های گردشگری این استان نیاز به تعریف ندارد اما به دلیل تنوع بالای این جاذبه‌ها، بهتر است به صورت دسته‌بندی شده و به تفکیک آن‌ها را بررسی کنیم.

اولسبلنگاه

یکی از جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه است.اگر در حال بازدید از مجموعه ییلاقات ماسال بودید، نباید از کنار ییلاق اولسبلنگاه به راحتی گذر کنید

تالاب انزلی

گر تا به حال با تالاب انزلی آشنا نشده اید وقت را هدر ندهید و در سفر بعدی خود به شمال ایران، از این جاهای دیدنی گیلان دیدن کنید. البته بهتر است ابتدا به این که تالاب در واقع به چه جایی گفته می شود بپردازیم تا بتوانیم زیبایی موجود در این مکان را بهتر برای شما عزیزان شرح دهیم.

گردنه حیران

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مسافرت های خود استان های شمالی ایران را انتخاب میکنید، بی شک نام گردنه حیران به  گوشتان رسیده است، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را به این مکان ازجاهای دیدنی گیلان نزدیک تر کنیم.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها