Search

دریاچه الیمالات

جاهای دیدنی مازندران دریاچه الیمالات

دریاچه ای از جنس آیینه که توسط جنگل های اطرافش محصور شده و تصویری متحیر کننده را برای گردشگران و بینندگان به نمایش می گذارد. دریاچه الیمالات که از جاهای دیدنی مازندران است سالانه صدها نفر از گردشگران را دور هم جمع کرده و زیبایی های ذاتی خود را برای آن ها به نمایش می گذارد.

سکوتی که در دل این دریاچه و جنگل های اطرافش فقط با صدای پرندگان شکسته میشود، ذهن را به آرامش دعوت کرده و برای ساعاتی خوش، تمام مشکلات و مشغله های شهری را از سر به دور می کند. آب این دریاچه به قدری زلال است که گاها می توانید ماهی هایی که در حال شنا هستند را در زیر آب مشاهده، و حتی عکسبرداری کنید و برای خود خاطره بسازید.

جاهای دیدنی مازندران دریاچه الیمالات
منبع:گوگل مپ

محل دریاچه الیمالات

برای رسیدن به این دریاچه طبیعی در دل جنگل، می بایست مسیر خود را به سمت مازندران، شهرستان نور در پیش بگیرید و پس از آن در جاده نور _ چمستان به مسیر خود ادامه دهید. و پس از طی مسافتی 8 کیلومتری در دل این جاده های پوشیده از درخت، به سد خاکی الیمالات برسید که این دریاچه سفر پر ماجرای خود را از این دریاچه آغاز کرده است.

تفریحات

از تفریحاتی که در دریاچه الیمالات قرار دارد می توان به قایقرانی، ماهیگیری و پیاده روی اشاره کرد البته ناگفته نماند که خود دریاچه به تنهایی می تواند به عنوان تمام این مکان ها حس خوب به شما منتقل کند.

جاهای دیدنی مازندران دریاچه الیمالات
منبع:گوگل مپ

ماهیگیری : یکی از تفریحاتی که توسط مردم در این مکان صورت می گیرد، ماهیگیری است این تفریح که از گذشته توسط محلیان خود روستا انجام می شده، امروزه توجه گردشگران را نیز به خود جلب کرده است. چرا که در دریاچه الیمالات ماهی های بزرگ و کوچک از انواع قزل آلا گرفته تا کپور به حیات خود می پردازند. البته ماهیگیری در این دریاچه کار هر کس نیست چرا که نیازمند صبر و حوصله بالایی می باشد و در کنار آن می بایست تجهیزات مناسب نیز فراهم باشد.

قایقرانی : در دریاچه الیمالات دو نوع قایق موتوری و پدالی وجود دارد. با سوار شدن بر قایق موتوری با سرعتی بالا بر روی آب زلال این دریاچه حرکت کرده و نوازش نسیم خنک را بر روی پوست خود حس می کنید. از طرفی دیگر نیز می توانید با استفاده از قایق های پدالی در وسط دریاچه رفته و از زیبایی و سکوت لذت برده و با عکسبرداری خاطرات خوشی را به ثبت برسانید.

جاهای دیدنی مازندران دریاچه الیمالات
منبع:گوگل مپ

بهترین فصل

بی شک این طبیعت بی بدیل در تمامی فصول سال زیبایی مخصوص به خود را دارد به عنوان مثال در بهار درختانی سرسبز و گاها شکوفه داده، در تابستان هوایی معتدل و آسمانی آبی ، در پاییز راه های زرد و نارنجی و در زمستان لباس سفید از جنس برف بر تن درختان می بینیم. که عمیقا حس خوبی به روح و روان انسان می دهد.

اما بهترین فصل سال برای مسافرت چه به صورت تکی و چه به صورت خانوادگی و گروهی به دریاچه الیمالات، اواخر فصل بهار تا اواخر تابستان است چرا که در این زمان هوا معتدل بوده و درختان نیز غرق در زیبایی و جلای خود هستند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

روستای جواهر ده

اگر قصد سفر به  تاج سرسبز شمال ایران را داشتید فراموش نکنید که در این راه نگاهی به نگین این تاج یعنی روستای جواهر ده بیندازید. این روستا که یکی از جاهای دیدنی مازندران است در قلب رامسر بوده و از زیبایی بهت برانگیزی برخوردار می باشد.

ساحل رامسر

در مطلب زیر قصد داریم تا برای شما عزیزان یکی از جاهای دیدنی مازندران یا بهتر است بگوییم یکی از سواحل زیبای دریای خزر را معرفی کنیم. ساحل رامسر که یکی از خوش آب و هوا ترین ساحل ها در سراسر ایران می باشد، سالانه مسافران زیادی را از جای جای ایران و جهان به خود می بیند.

آبشارآب پری

آبشار آب پری یکی از جاهای دیدنی مازندران که سالانه هزاران گردشگر را دور هم جمع کرده تا زیبایی هایش را برای دیدگان پر مهر آن ها به نمایش بگذارد. این آبشار گرچه کوچک است اما زیبایی بزرگی را در خود جای داده که ما قصد داریم مخصوصا به آن ها بپردازیم.

جنگل دو هزار و سه هزار

جنگل دو هزار و سه هزار، جنگلی که برای رسیدن به آن می بایست جاده دو هزار و سه هزار را که از تنکابن شروع می شود دنبال کنید تا به ارتفاعات مازندران یعنی این جنگل برسید. این جنگل که یکی از متحیر کننده ترین جاهای دیدنی مازندران است سالانه گردشگران زیادی را در خود پذیرا است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search