Search

دره بازخانه بجنورد

از جاهای دیدنی بجنورد می توان به مناطق طبیعی اشاره کرد.دره ای در استان خراسان شمالی در روستایی به نام صوفیان یکی از آباد ترین و زیبا ترین و دل انگیزترین دره های ایران است این منطقه با مساحت حدود ۴۷۵/۱ هکتار در فاصله ۷/۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بجنورد با ارتفاع حدود ۱۲۱۰ متر از سطح دریا قرار گرفته است  این دره دارای درختان و چشمه های فراوان است که طبیعت قشنگی را ایجاد کرده است مکانی برای استراحت و گردش مسافران به علت هوای خنک و نسیم ملایمی که دارد استراحت کردن بعد از سنگنوردی در این دره بسیار مطلوب است.

اطراف این دره را  درختان بسیاری احاطه کرده است و تپه هایی بلند و کوتاه دور تا دور دره را پوشانده این دره که به روستای بازخانه هم معروف است منازل زیادی در آن وجود دارد و مردمان بسیار خونگرم و مهربان دارد دیدن این جاذبه گردشگری زیبا حتما پیشنهاد میشود.

منبع :گوگل مپ

بهترین زمان بازدید:

بهترین زمان بازدید از این مکان فصل بهار و زمستان میباشد بدلیل مرتفع بودن این دره و آب و هوای معتدل بجنورد و  وجود کوه و تپه متعددی در این جاذبه همه فصل های سال دیدنی و زیبا است و هر ساله هوا در این مکان بسیار خنک و دلنشین میباشد. حتما لباس گرم همراه داشته باشید که در نزدیک شب هوا سرد میشود

مسیر دسترسی:

این دره از ابتدای روستای صوفیان در جنوب شرقی بجنورد آغاز میشود و تا روستای بازخانه ادامه دارد و در ۸ کیلومتری شمال غرب بجنورد به ورودی روستا راه دارد و دره بازخانه از ابتدا روستا قابل مشاهده است حتما پیشنهاد میشود از این جاذبه گردشگری بسیار زیبا و دل انگیز دیدن کنید.

هزینه بازدید:

هزینه بازدید از این مکان گردشگری رایگان میباشد و میتوانید از این دره نهایت استفاده ببرید و دیدن کنید به دلیل فرهنگی بودن و عمومی بودن این جاذبه در بجنورد هزینه جهت پرداخت نیاز نیست.

منبع :گوگل مپ

چکیده ای کلی از این جاذبه گردشگری:

 این دره خراسان شمالی به دارا بودن درختان گردو مشهور و معروف میباشد   شما می‌توانید در سفر خود به این دره از محصولات تازه و ‏مقوی مردمان روستای صوفیان تهیه و خرید کنید  و از مزه و طعم لذت بخش  گردوی خوشمزه و تازه ، با نان که بوی آن  تازگیش کل  روستا را فرا گرفته است  و پنیر محلی این روستا که یکی از محصولات خوراکی- بومی آن مکان و منطقه است، لذت بدون تردید و غیر قابل توصیف را  ببرید.

در این روستا هنر دستان بانوان و دختران که در  نوع های مختلف دیده میشود توسعه میگردد و ایجاد میشود و به عنوان صنایع دستی زیبای این روستا و جاذبه زیبا گردشگری میباشد  مسافرین دره باز خانه همیشه ‏مشتاق خرید این کارهای دستی برای سوغاتی و هدیه دادن هستند. مردمان خراسان شمالی برای دیدار به  به مقبره خاتون میروند و در این مکان راز و نیاز عبادت میکنند و خود را آرام میکنند و احساس شادی را در خود شکوفا میکنند و گسترش میبخشند.

درختان زرد الو و سیب و … در این مکان وجود دارد چشم انداز زیبا و خیره کننده این مکان طبیعت بسیار شاد و روشن به این جاذبه بخشیده و سرسبزی این جاذبه گردشگری -توریستی قابل تحسین میباشد

تنها بنای قدیمی موجود در این منطقه باقی مانده حمام قدیمی (خزینه ای) روستای بازخانه است که بیشتر از سال قدمت دارد.از دیگر مکانهای دیدنی بجنورد دریاچه سد شیرین دره میباشد.  

دیگر مکان‌های تفریحی استان خراسان شمالی

گردشگاه بابا امان

یک پارک زیبا و قدیمی و تفریحی و جاهای دیدنی بجنورد در تابستان میباشد شب های این پارک بسیار زیبا و دل انگیز و فرح بخش است هر ساله گردشگران زیادی به این مکان گردشگری سفر میکنند

چشمه آب گرم ایوب پیغمبر

یکی از جاهای دیدنی بجنورد که در استان خراسان شمالی روستای ایوب پیغمبر واقع شده است طبیعت بسیار زیبا دارد

سرچشمه شوقان بجنورد

سرچشمه های بجنورد از جمله جاهای دیدنی بجنورد میتوان چشمه در مجاورت کوه قرار دارد مکانی تفریحی در کنار گردشگاه با درختان بسیار و میدان کوچکی وجود دارد این مکان تفریحی دارای چشمه متعدد میباشد چشمه هایی زیبا که دلفین هایی در آن وجود دارد و آب از دهان دلفین جاری میشود.

گردشگاه بش قارداش

جاده ای دیدنی و تفریحی دربجنورد واقع شده است.از جاهای دیدنی بجنورد میتوان به این جاده ارزش یکبار رد شدن از آن را دارد زیرا وجود باغات،درختان،رودها و دریاچه های متعدد سبب شده این جاده به زمان قدیم برگردد
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search