جنگل جیغ مشهد

معرفی

جنگل جیغ اشاره از جاهای دیدنی مشهد است.جنگل ها برای افرادی که علاقه به طبیعت گردی و جاذبه هایی مثل درختان و آبشار ها و رودخانه ها دارند مکان های محبوبی هستند. به خصوص که در دهه ی اخیر کمپینگ و اقامت در این مکان ها طرفداران بیشتری هم پیدا کرده است. اما جنگلی که در این جا به بررسی ویژگی های آن می پردازیم برای اقامت و شب ماندن شاید جای مناسبی نباشد. جنگل جیغ در استان خراسان رضوی با اسرار و رازهایی که در خود دارد و یادآور فیلم های ترسناک و تخیلی ست را بیشتر بشناسیم.

جنگل جیغ کجاست؟

در یکی از مکان های مرتفع اطراف مشهد به نام طرقبه و روستای ییلاقی سربرج در 7 کیلومتری آن جنگل جیغ قرار گرفته است. فاصله ی این جنگل تا شهر مشهد حدود 30 کیلومتر است.

تاریخچه

اگر در روشنایی روز پا به این منطقه بگذارید با جنگلی سراسر سبز و زیبا و خوش آب و هوا مواجه می شوید که در کنار رودخانه ای پر آب قرار دارد و مملو از درختان بلند و با طراوت چنار، سپیدار، گردو، سیب و گیلاس است. آرامش و طنین صدای پرندگان که از بلندترین جای شاخ و برگ درختان در گوش می پیچد فرح بخش و روح نواز است.

در مسیر این جنگل از روستای سربرج و اطراف آن باغ های شخصی و خانه های ییلاقی زیادی خواهید دید که به علت خوش آب و هوایی این منطقه توسط مردم ساخته شده اند و برای اقامت تابستانی افراد به آن ها می آیند. اما رازی در مورد این جنگل وجود دارد که گردشگران و مردم محلی هنوز برای آن پاسخی پیدا نکرده اند و همین موجب شده است قدم گذاشتن در این جنگل به هنگام تاریکی هوا به کسی توصیه نشود. تمام گردشگران و افراد  محلی که در شب به این مکان رفته اند روایت می کنند که صداهای بلند و گوش خراش و عجیبی در آن به گوش می رسد که مانند صدای جیغ و فریادهای بلند یک زن است.

روایت ها و داستان های زیادی از آن گفته می شود، برخی آن را صدای زنی به قتل رسیده یا سوخته در آتش می دانند که برای خون خواهی به این جا برگشته است و برخی معتقدند اجنه و شیاطین شب ها به این جنگل می آیند. محققان گفته اند شاید صدای پیچیدن باد لا به لای شاخ و برگ درختان باشد و یا صدای نوعی جیرجیرک که تعداد آن در جنگل بسیار است و صدای بلندی دارد است.

اما هیچ یک توجیه این صدای وحشتناک نیست. رفتن به این منطقه برای افراد بیمار قلبی و کودکان توصیه نمی شود. جنگل جیغ در شب مانند سکانس هایی از یک فیلم تخیلی و ترسناک است و تمام بازدید کنندگان این موضوع را تایید کرده اند. جاذبه های طبیعی و فضای بی نظیر این جنگل که با رمز و رازهای عجیب و غریبش در هم آمیخته آن را به مکانی توریستی و محبوب برای افراد ماجراجو تبدیل کرده است.

شاید تمایل برخی افراد به تجربه ی هیجان، آن ها را ترغیب کند تا این مکان را از نزدیک ببینند.اگر به این جنگل رفت اید حتما از جاهای گردشگری دیگر مشهد از جمله چالدیره می باشد.

بهترین زمان سفر

سفر به توابع ییلاقی اطراف مشهد مانند طرقبه و اطراف آن در بهار و تابستان بسیار لذت بخش است و می توانید از طبیعت مرتفع و جوی های روان در کوچه پس کوچه های روستاهای متعددش لذت ببرید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان خراسان رضوی

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی از جاهای دیدنی مشهد درتابستان است و البته میتوان به دیگر پارک های مشهد هم اشاره کرد.مسافران و گردشگران معمولا برای زمان های استراحت و وقفه های کوتاه در سفر به دنبال مکان های سر باز در طبیعت و جایی غیر از اقامتگاه شان می گردند که عموما پارک ها می تواند برای آنان گزینه ی مناسبی باشد. پارک کوهسنگی نامی مشهور و آشنا میان پارک های مشهد است که اکثر مسافران به آن سری می زنند و از امکانات آن بهره مند می شوند.

طرقبه مشهد

طرقبه مشهد از جاهای دیدنی مشهد است.مناطق کوهستانی اطراف شهرهای بزرگ و کوچک معمولا به مکان های گردشگری و ییلاقی برای تفریح و استفاده از آب و هوای سالم و طبیعت گردی تبدیل می شوند. به خصوص در سال های اخیر که اهمیت و پتانسیل این مکان ها بیشتر و بهتر شناخته شده و برای جذب گردشگران بیشتر توسعه هایی در آن ها صورت گرفته است. طرقبه یکی از همین نواحی نزدیک کلان شهر مشهد مقدس است که این روزها سهم زیادی از گردشگران را به خود اختصاص داده است.

خانه داروغه مشهد

در سفر به مشهد و زیارت حرم امام هشتم (ع) بد نیست بدانید که جاهای دیدنی مشهد و تاریخی بسیاری در حوالی حرم قرار دارند که می توانید بعد از زیارت از آن ها بازدید کنید و تجربه ی سفر به مشهد را متفاوت تر از همیشه رقم بزنید. خانه ی داروغه در 500 متری حرم یکی از این گزینه های دیدنی ست.

چالدیره مشهد

چالدیره مشهد یکی از جاهای دیدنی مشهد است که با دارا بودن امکانات طبیعی و مذهبی و فرهنگی از پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر برخوردار است که با رسیدگی و توجه به این پتانسیل ها در دهه های اخیر، باعث شده در میان تمام اقشار و سلیقه ها به مقصد جذابی برای سفر تبدیل شود. یکی از بخش های مرتفع اطراف مشهد به نام طرقبه با ایجاد امکانات مجهز برای گردشگران باعث شده مسافران زیادی به آن سفر کنند. در این جا به بررسی ویژگی های یکی از تفرجگاه های نزدیک طرقبه پرداخته ایم.
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها