Search

باغ خزندگان اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان آن است .ایران سرزمینی ست که در هر گوشه اش گنجی طبیعی یا تاریخی نهفته و گردشگران داخلی و خارجی برای گذراندن اوقات فراغت و کسب تجربه می توانند با توجه به سلیقه ی شخصی شان از تفرجگاه های متعددی که در شهرهای مختلف وجود دارد بهره ببرند.

اصفهان یکی از کلان شهرهای مهم در مرکز ایران است که برای گردشگری و کسب تجربه و آگاهی حرف های زیادی برای گفتن دارد. یکی از متفاوت ترین این مکان ها، باغ خزندگان اصفهان است.باغ خزندگان در کنار باغهای پروانه و باغ پرندگان جزع جاهای دیدنی اصفهان به شمار می آید.

منبع:گوگل مپ

باغ خزندگان اصفهان کجاست؟

باغ خزندگان اصفهان یکی از جاذبه های پارک بزرگ ناژوان است که بعد از میدان سهروردی(سه راه سیمین) در خیابان الفت واقع در غرب اصفهان قرار گرفته.

تاریخچه

جاهای دیدنی اصفهان فراوان است.پارک مشهور ناژوان از مجموعه های گردشگری اصفهان است که تا سالها پس از ساختْ در حال گسترش بود و باغ خزندگان یکی از امکاناتی ست که در سال های اخیر به آن اضافه شده. شهرداری اصفهان در سال 1391 تصمیم به تخصیص زمینی در پارک جنگلی ناژوان برای احداث این باغ خزندگان زنده گرفت و در آن انواع گونه های خزنده ی زنده و برخی اسکلت ها و تاکسیدرمی های جانوران را قرار داد.

بسیاری از مارهای این مجموعه توسط مارگیر معروفی به نام علی غلامی که به سلطان مار ایران مشهور است و سالهاست در مناطق مختلف به صید مار مشغول است به این مکان هدیه شده اند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اهمیت خزندگان در اکوسیستم انکارناشدنی ست تا جایی که از سم مارهای سمی و خطرناک در صنعت داروسازی و درمان بیماری ها استفاده می شود یا در کشاورزی، خزندگان برای کنترل آفت ها نقش مهمی ایفا می کنند و این جانوران در چرخه ی طبیعت بسیار حائز اهمیت هستند. اما اگر از دیدن خزندگان و مار و مارمولک حس بدی به شما دست می دهد یا می ترسید، این محل اصلا برای شما جای مناسبی نیست.

اما اگر مانند خیلی افراد علاقه مند به دیدن خزندگان و انواع تمساح و مارهای سمی و غیر سمی و سوسمارها از نزدیک و آشنایی با مشخصات آن ها هستید، باغ خزندگان مکان مورد علاقه ی شماست که ساعاتی شما را سرگرم خواهد کرد.

در این باغ یا نمایشگاه خزندگان زنده، مارهای سمی و غیر سمی، بزرگ و کوچک، مار کبرا و زنگی، مارمولک ها، تمساح آمازون که با نام درنده ی آمازون هم شناخته می شود و سوسمار ایگوانا که از مالزی به ایران آورده شده یا اژدهای کومودو که نوعی مارمولک از کشور اندونزی ست همگی قابل مشاهده اند. گونه های خارجی که تعداد آن ها هم کم نیست جدا از نمونه های ایرانی نگهداری می شوند.

دیدن خزندگان کمیاب و منحصر به فردی مانند مار پیتون آفریقایی شش متری، مارهای هندی و اسکلتی از مار بوآ حتما شما را شگفت زده خواهد کرد. علاوه بر این ها، اطلاعات علمی و کاربردی مانند نیش های مختلف خزندگان و انواع گزیدگی ها و راهکارهای مقابله با آن را در این محل یاد خواهید گرفت.

جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان
منبع:ایرنا

بهترین زمان بازدید

برای رفتن به مجموعه ی ناژوان و باغ خزندگان اصفهان که در آن قرار دارد، بهار مناسب ترین فصل است زیرا می توانید از دیدنی های طبیعی دیگر باغ در آب و هوای متعادل و بهاری و سرسبز لذت ببرید. اگر از دیدن برگ های پاییزی که زیر پایتان خش خش می کند هم حس خوبی پیدا می کنید می توانید پاییز را برای رفتن به باغ انتخاب کنید زیرا درختان بلند و پرتعداد در فضای پارک در فصل پاییز هم جذابیت زیادی دارند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

باغ پروانه ها اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به باغ پرندگان و باغ پروانه ها اصفهان اشاره کرد.اگر در ایران به قصد گردش در جاذبه های تاریخی و طبیعی و ماجراجویی سفر کنید، علاوه بر ابنیه ی تاریخی و طبیعت چشم نواز و پارک ها و اماکن مذهبی و غیره، گاهی مواردی برای بازدید خواهید یافت

کاخ چهلستون اصفهان

یکی از علت هایی که به اصفهان لقب نصف جهان را داده اند این است که جاهای دیدنی اصفهان و آثار بی شماری از دوران مختلف تاریخی در تنها یک شهر به جا مانده و با تحت تاثیر قرار گرفتن این شهر از لحاظ تاریخی و فرهنگی به دلیل وجود اقوام مختلف در آن، پر از شگفتی ها و جاذبه های هنری و تاریخی ست.

چهارباغ عباسی

جاهای دیدنی اصفهان بسیار فراوان است .شهر اصفهان در گذشته از مجموعه باغ هایی به هم پیوسته تشکیل می شد که محورهایی متقاطع این باغ ها را از هم مجزا می کرد. این باغ ها اگر چه شکوه و وسعت گذشته را ندارند و دیگر خبری از درختان پربار میوه و عمارت های سلطنتی در میان آن ها نیست

مسجد امام

مسجد امام را میتوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان نام برد.در میدان نقش جهان اصفهان، که بسیاری از آثار و جاذبه های گردشگری در آن گرد هم هستند، سر نخ همه چیز به شاه عباس می رسد. این میدان که پس از انتقال پایتخت به اصفهان، رونق گرفت ساختمان های مهم تاریخی و فرهنگی زیادی در خود دارد. یکی از آن ها مسجد امام است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search