باغ خزندگان اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان آن است .ایران سرزمینی ست که در هر گوشه اش گنجی طبیعی یا تاریخی نهفته و گردشگران داخلی و خارجی برای گذراندن اوقات فراغت و کسب تجربه می توانند با توجه به سلیقه ی شخصی شان از تفرجگاه های متعددی که در شهرهای مختلف وجود دارد بهره ببرند.

اصفهان یکی از کلان شهرهای مهم در مرکز ایران است که برای گردشگری و کسب تجربه و آگاهی حرف های زیادی برای گفتن دارد. یکی از متفاوت ترین این مکان ها، باغ خزندگان اصفهان است.باغ خزندگان در کنار باغهای پروانه و باغ پرندگان جزع جاهای دیدنی اصفهان به شمار می آید.

منبع:گوگل مپ

باغ خزندگان اصفهان کجاست؟

باغ خزندگان اصفهان یکی از جاذبه های پارک بزرگ ناژوان است که بعد از میدان سهروردی(سه راه سیمین) در خیابان الفت واقع در غرب اصفهان قرار گرفته.

تاریخچه

جاهای دیدنی اصفهان فراوان است.پارک مشهور ناژوان از مجموعه های گردشگری اصفهان است که تا سالها پس از ساختْ در حال گسترش بود و باغ خزندگان یکی از امکاناتی ست که در سال های اخیر به آن اضافه شده. شهرداری اصفهان در سال 1391 تصمیم به تخصیص زمینی در پارک جنگلی ناژوان برای احداث این باغ خزندگان زنده گرفت و در آن انواع گونه های خزنده ی زنده و برخی اسکلت ها و تاکسیدرمی های جانوران را قرار داد.

بسیاری از مارهای این مجموعه توسط مارگیر معروفی به نام علی غلامی که به سلطان مار ایران مشهور است و سالهاست در مناطق مختلف به صید مار مشغول است به این مکان هدیه شده اند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اهمیت خزندگان در اکوسیستم انکارناشدنی ست تا جایی که از سم مارهای سمی و خطرناک در صنعت داروسازی و درمان بیماری ها استفاده می شود یا در کشاورزی، خزندگان برای کنترل آفت ها نقش مهمی ایفا می کنند و این جانوران در چرخه ی طبیعت بسیار حائز اهمیت هستند. اما اگر از دیدن خزندگان و مار و مارمولک حس بدی به شما دست می دهد یا می ترسید، این محل اصلا برای شما جای مناسبی نیست.

اما اگر مانند خیلی افراد علاقه مند به دیدن خزندگان و انواع تمساح و مارهای سمی و غیر سمی و سوسمارها از نزدیک و آشنایی با مشخصات آن ها هستید، باغ خزندگان مکان مورد علاقه ی شماست که ساعاتی شما را سرگرم خواهد کرد.

در این باغ یا نمایشگاه خزندگان زنده، مارهای سمی و غیر سمی، بزرگ و کوچک، مار کبرا و زنگی، مارمولک ها، تمساح آمازون که با نام درنده ی آمازون هم شناخته می شود و سوسمار ایگوانا که از مالزی به ایران آورده شده یا اژدهای کومودو که نوعی مارمولک از کشور اندونزی ست همگی قابل مشاهده اند. گونه های خارجی که تعداد آن ها هم کم نیست جدا از نمونه های ایرانی نگهداری می شوند.

دیدن خزندگان کمیاب و منحصر به فردی مانند مار پیتون آفریقایی شش متری، مارهای هندی و اسکلتی از مار بوآ حتما شما را شگفت زده خواهد کرد. علاوه بر این ها، اطلاعات علمی و کاربردی مانند نیش های مختلف خزندگان و انواع گزیدگی ها و راهکارهای مقابله با آن را در این محل یاد خواهید گرفت.

جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان
منبع:ایرنا

بهترین زمان بازدید

برای رفتن به مجموعه ی ناژوان و باغ خزندگان اصفهان که در آن قرار دارد، بهار مناسب ترین فصل است زیرا می توانید از دیدنی های طبیعی دیگر باغ در آب و هوای متعادل و بهاری و سرسبز لذت ببرید. اگر از دیدن برگ های پاییزی که زیر پایتان خش خش می کند هم حس خوبی پیدا می کنید می توانید پاییز را برای رفتن به باغ انتخاب کنید زیرا درختان بلند و پرتعداد در فضای پارک در فصل پاییز هم جذابیت زیادی دارند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

قلعه ی شاه دژ

از جاهای دیدنی اصفهان قلعه ی شاه دژ میباشد.قسمتی از رشته کوه های زاگرس که به جنوب غربی استان اصفهان کشیده شده “صفه” نام گرفته و حدود 2250 متر ارتفاع دارد. جایی در نزدیکی قله ی این کوه، قلعه ای به نام قلعه ی شاه دز یا شاه دژ واقع شده است که از جاذبه های تاریخی شهر اصفهان به حساب می آید.

کاخ چهلستون اصفهان

یکی از علت هایی که به اصفهان لقب نصف جهان را داده اند این است که جاهای دیدنی اصفهان و آثار بی شماری از دوران مختلف تاریخی در تنها یک شهر به جا مانده و با تحت تاثیر قرار گرفتن این شهر از لحاظ تاریخی و فرهنگی به دلیل وجود اقوام مختلف در آن، پر از شگفتی ها و جاذبه های هنری و تاریخی ست.

پل خواجو اصفهان

شهر زیبای اصفهان که تقریبا در مرکز نقشه ی ایران عزیز قرار گرفته، علاوه بر غذاهای معروف سنتی و سوغات پر آوازه اش، جاذبه های دیگری در خود دارد که شمار آن ها و تاریخی که با خود حمل می کنند سالانه گردشگران زیادی را به ایران می کشاند. برخی از جاهای دیدنی اصفهان با رودخانه ی زاینده رود که از مهمترین و بزرگترین رودخانه های مرکزی ایران است

حمام شیخ بهایی

اصفهان نصف جهان واقعیت جمله در این است که جاهای دیدنی اصفهان فراوان است.اماکن تاریخی و قدیمی برای گردشگران از جنبه های مختلفی حائز اهمیت و جذاب اند. برخی به دلیل قدمت، برخی به دلیل شیوه ی ساخت، کاربری و یا زیبایی های ظاهری شان مورد توجه قرار می گیرند.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها