Search

گردنه حیران

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مسافرت های خود استان های شمالی ایران را انتخاب میکنید، بی شک نام گردنه حیران به  گوشتان رسیده است، اما در این مقاله قصد داریم تا شما را به این مکان ازجاهای دیدنی گیلان نزدیک تر کنیم.

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران
منبع:گوگل مپ

گردنه حیران

گردنه حیران، نامی آشنا که ریشه دیرینه ای از زبان تالشی دارد. در این زبان حیران به‌ معنای «منطقه احاطه شده با ابر و مه» است، و همانطور که از نام آن پیداست این جاده در اکثر مواقع پوشیده از ابر و مه بوده و همین امر سبب از بین رفتن خستگی مسیر سفر می شود.

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران
منبع:گوگل مپ

اما اگر تازه با این نام و مکان آشنا شده اید بهتر است بدانید که این گردنه در میان جاده ارتباطی بین اردبیل و آستارا بوده و از طرفی دست بر گردن درختان سر به فلک کشیده بر روی کوه انداخته و از طرفی چشم اندازی زیبا از دره ای که رود ارس در آن جریان دارد به شما می دهد.

آب و هوایی که در این منطقه حاکم است، مانند دیگر جاهای دیدنی گیلان همانند ماسوله، قلعه رودخان و دریاچه سقالکار است و در هر فصل رنگ و بویی به یاد ماندنی و متحیر کننده به خود می گیرد.

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران
منبع:گوگل مپ

زیست بوم گردنه حیران

پوشش گیاهی حاکم در گردنه حیران بیشتر شامل درخت‌ های راش، توسکا، افرا، ممرز، بلوط، گردو و فندق است. و با استفاده از تله کابین های این گردنه می توانید جنگل فندقلو را مشاهده کرده و بر فراز آن سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

تفریحات موجود

گردنه حیران یکی از جاهای دیدنی گیلان است. و همین امر سبب شده تا تفریحات و امکانات زیادی برای این منطقه در نظر گرفته شود که از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران
منبع:گوگل مپ

تله کابین : زمانی که سوار بر این تله کابین می شوید می توانید نسیمی را که پوستتان را نوازش می کند حس کنید و از داخل ابر و مه به این ماجراجویی متحیر کننده ادامه دهید. تله کابین گردنه حیران  در بر گیرنده یک مسیر ۱۵۰۰ متری است. این تله کابین حدود ۱۷۲۰ متر از سطح دریا فاصله دارد و در امتداد آن محیطی کوهستانی با منظره‌ ای باورنکردنی انتظار شما را می‌ کشد. یکی از جاهایی که از داخل تله کابین می ‌توانید ببینید، قلعه گور بابک است که به آن قلعه شیندان نیز می ‌گویند. این قلعه همانند قلعه رودخان متعلق به دوره ساسانی است و در خاک آذربایجان بنا شده است.

زیپ لاین : اگر از آن دسته افرادی می باشید که طالب آدرنالین و هیجان بالا هستید پیشنهاد ما به شما زیپ لاین گردنه حیران است که با سرعت بالا شما را از روی ابر و مه و پوشش سر سبز جنگلی موجود، عبور می دهد.

جاهای دیدنی گیلان گردنه حیران
منبع:گوگل مپ

کارتینگ : منطقه ای که برای پیست کارتینگ در نظر گرفته شده است دارای مناظر طبیعی از جاهای دیدنی گیلان است که با پیچ و خم هایی که در آن وجود دارد حس خارق العاده ای را به شما القا می کند. توصیه ما به شما دوستان برای رانندگی در این گردنه این است که ابتدا از سالم بودن خودرو خود اطمینان حاصل کنید و سپس سعی کنید که در 6 ماه اول سال به این مکان ها سفر داشته باشید زیرا که در 6 ماه دوم سال به دلیل یخبندان جاده ها، سفر کردن در این مسیر توسط خودرو های سواری معمولی خطرناک است و بهتر است از خودرو ه

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.

ساحل چمخاله گیلان

شناخت جاهای دیدنی گیلان تقریبا نیاز هر فرد ایرانی است. استان گیلان تقریبا اولین مقصد مسافرتی و تفریحی جمعیت مرکزی و شمال ایران است. طبیعت و جاذبه‌های گردشگری این استان نیاز به تعریف ندارد اما به دلیل تنوع بالای این جاذبه‌ها، بهتر است به صورت دسته‌بندی شده و به تفکیک آن‌ها را بررسی کنیم.

قلعه رودخان

قلعه رودخان ملقب به قلعه هزار پله. این قلعه که از توابع روستایی به همین نام از جاهای دیدنی گیلان است، این لقب را به دلیل کشف شدن 935 پله در دل آن به خود اختصاص داده است. با نگاهی کلی به این بنا شما می توانید یکی از زیبا ترین و مستحکم ترین بناهای عصر ساسانیان را مشاهده کنید

ساحل بندر انزلی

جاهای دیدنی گیلان فراوان است.ساحل بندر انزلی، یکی از سواحل خوش آب و هوا با طبیعتی بکر و دست نخورده که سالانه میلیون ها مسافر را به خود می بیند. این ساحل که در شمال کشور پهناورمان ایران قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی گیلان بوده که، به عنوان پنجمین بندر فعال اقتصادی ایران شناخته می شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search