Search

پارک ملی نایبند

پارک ملی نایبند بوشهر

پارک ملی نابیند از جاهای دیدنی بوشهر است.ایران پهناور سرزمینی ست با اکوسیستم های نادر و خاص که برای جلوگیری از از بین رفتن آن ها و به منظور حفظ و مراقبت از گونه های زنده ی گیاهی و جانوری در آن ها، تحت حفاظت جدی اداره ی محیط زیست قرار گرفته اند و به مناطق حفاظت شده مشهورند. یکی از بی نظیرترین این مناطق، پارک ملی نایبند است. برای آشنایی با ویژگی های جالب این منطقه با ما همراه باشید.

پارک ملی نایبند کجاست؟

این پارک در استان بوشهر میباشد.بعد از روستای هاله و بیدخون در بندر عسلویه به خلیج نیلگون نایبند می رسید که در واقع بخشی از آب های خلیج فارس است.

پارک ملی نایبند بوشهر
پارک ملی نایبند بوشهر

معرفی پارک ملی نابیند

گاهی شنیدن چند جمله یا یک توصیف کوتاه و چند تصویر برای ترغیب گردشگران و دوست داران طبیعت برای سفر به یک منطقه کافی ست. خلیج فارس و شگفتی هایش از جمله همین مناطق است.  قسمتی از آب های خلیج فارس که در نزدیکی بندر عسلویه قرار گرفته و به اولین پارک ملی دریایی ایران شهرت دارد، خلیج نایبند است.

جانوران پارک ملی نابیند

این ساحل مرجانی در زمان آل بویه برای صید مروارید مورد بهره برداری قرار می گرفته. قسمت هایی از این منطقه به علت دارا بودن گونه های خاص و کم یاب و در معرض خطر شکار یا انقراض مورد حفاظت قرار دارد و ورود به آن ممنوع است. دلفین، نهنگ، فلامینگو، پرستو و پلیکان و گونه هایی از این دست که تماشای آنان در منظره ی آبی بی کران خلیج فارس احساس بی نظیری به ما می دهد.

پارک ملی نایبند بوشهر
پارک ملی نایبند بوشهر

همچنین حیواناتی نظیر لاک پشت دریایی، خرگوش و روباه و خرچنگ های مختلف نیز در این نواحی زندگی می کنند. این پارک ملی از دیگر زیبایی های طبیعی و پوشش های گیاهی نیز چیزی کم ندارد و یکی از دیدنی های شگفت انگیزش جنگل حرا می باشد. درختانی که ریشه هایشان در آب غوطه ور است و سرسبزی و پوشش گیاهی که نیمی از آن در آب و نیمی دیگر از آب سر بر آورده است برای هر بازدید کننده ای تحسین برانگیز است. همنشینی نیلی دریا با سرسبزی گیاهان و ساحل صخره ای هنر دست طبیعت بخشنده است.

جاذبه های گردشگری پارک ملی نابیند

صدای برخورد امواج با صخره های خشکی، صدای پرندگان مهاجر و رقص گروهی دلفین ها در آب رویایی ترین خاطرات را برای گردشگران علاقه مند به طبیعت رقم می زند. از دیگر جاذبه های طبیعی این خلیج وجود دماغه ی آن یا همان بخشی ست که خشکی در آب پیشروی کرده و از حریم خود خارج شده است. تماشای این مناظر به هنگام طلوع یا غروب سرخ خورشید از تجربه هایی ست که کمتر در زندگی قابل تکرارند. همچنین برای کسانی که به عکاسی از طبیعت و لحظات ناب آن علاقه دارند می تواند تصاویر جذابی باشد.

پارک ملی نایبند بوشهر
پارک ملی نایبند بوشهر

بهترین زمان سفر

سفر به بندر های گرمسیری جنوبی ایران از اواسط پاییز تا نزدیک نوروز می تواند تجربه ی لذت بخشی باشد و در حالیکه شهرهای ساحلی دریای جنوب تحت تاثیر دما و رطوبت کمتری نسبت به فصل های گرم سال هستند از منظره های طبیعی و آثار تاریخی و هنری آن ها دیدن کنید و خاطره ی یک سفر جذاب را به دل و ذهن تان بسپارید.

جاهای دیدنی بوشهر در بهار

برای سفر به بوشهر و پارک ملی نابیند و جاهای دیدنی بوشهر در بهار بهترین فصل برای سفر است.البته در این فصل هم میتوانید به چشمه آب گرم اهرم بروید.البته در کنار سفر به بوشهر حتما از بازار سنتی این شهر در کنار رستورانها این شهر از جمله رستوران دگرگور بوشهر هم بروید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان بوشهر

عمارت امیریه

معرفی جاهای دیدنی بوشهر بسیار است شهرهای ساحلی در سراسر دنیا مقصد محبوب گردشگران داخلی و خارجی هستند. در ایران هم وجود سواحل فیروزه ای شمال و جنوب کشور باعث شده اند این دو منطقه برای مسافرت و تفریح جذاب تر به نظر برسند.

دژ برازجان

دژ برازجان از جاهای دیدنی بوشهر است و میتوان به امکان تاریخی فراوان اشاره کرد.کاروانسراها از شکل های قدیمی هتل ها به حساب می آیند که در میان راه ها و جاده های اصلی بین شهرهای بزرگ مهم ساخته می شدند تا میزبان بازرگانان و تاجرانی باشند که برای امور تجاری و تبادل و خرید و فروش کالا به شهر دیگری سفر می کرده اند. مردم عادی هم که در حال سفر به دیار دیگری در راه بودند از کاروانسرا برای اقامت های کوتاه و به در کردن خستگی راه استفاده می کردند.

امامزاده میرمحمد حنفیه

امامزاده میرمحمد حنفیه از جاهای دیدنی بوشهر هست و میتوان به بقعه ها و اماکن متبرکه مثل مساجد و کلیساها و امامزاده ها از هدف های گردشگری برای افراد به شمار می آیند نام برد. به این معنی که برخی افراد مذهبی برای بازدید و زیارت آن ها مسافرت های دور و دراز به مقاصد مختلف حتی خارج از کشور می کنند. امامزاده میرمحمد حنفیه در استان بوشهر نیز جاذبه ی گردشگری و مذهبی مقدسی ست که در زیر به توضیحی از آن می پردازیم.

عمارت ملک

عمارت ملک یکی از جاهای دیدنی بوشهر است.در گوشه گوشه ی دنیا بناهای مشابه زیادی ساخته شده که به دلایل مختلف مهم برشمرده می شوند. مراوده با اروپا و رفت و آمد افراد مهم سیاسی و تجاری به کشورهای اروپایی در دوره ی قاجار چه به منظور تحصیل یا تجارت
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search