Search

سرچشمه شوقان بجنورد

سرچشمه های بجنورد از جمله جاهای دیدنی بجنورد میتوان چشمه در مجاورت کوه قرار دارد مکانی تفریحی در کنار گردشگاه با درختان بسیار و میدان کوچکی وجود دارد این مکان تفریحی دارای چشمه متعدد میباشد چشمه هایی زیبا که دلفین هایی در آن وجود دارد و آب از دهان دلفین جاری میشود.

 گردشگران در این طبیعت با صفا و زیبا میتوانند گردش کنند و پیک نیک بزنند و تفریح کنند از آب چشمه برای کشاورزی و باغات استفاده میشود  و درون جوی شهر جاری است و آب آن نیز از زير چندين نقطه از شکاف‌های کوه خارج می‌شود.

 این چشمه در ۱۰۰ کیلومتری گردشگاه بابا امان است که زیبایی زیادی دارد شوقان چشمه ای دارد که در هر ثانیه ۲۵۰ لیتر آب میدهد:؛ این چشمه چنان پرآب است که آب آن برای سیراب کردن تمام شهر و کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد این جاذبه دیدنی پل هایی برای عبور از چشمه تعبیه شده وجود الاچیق هایی در مسیر این سرچشمه را زیبا تر و باشکوه تر کرده است.

منبع :گوگل مپ

آب گوارای این چشمه نیاز مردم را برطرف کرده مردم خونگرم بجنورد بسیار به این جاذبه ها اهمیت میدهند و از آن ها مراقبت میکنند. غار گنج کوه در شوقان هم از جاهای دیدنی شهر بحساب میاید صعود به این غار کار بسیار دشواری است و باید افراد با تجربه و حرفه ای به آنجا رفت.

مردم شوقان باور اعتقادی خاصی به این چشمه دارند و آب آن برای آنها از قداست زیادی برخوردار است

این چشمه به دلیل برکتی که برای شهر دارد و باعث تبدیل شدن این مکان به یک مکان و منطقه گردشگری شده بسیار پر اهمیت است.

چنار کهنسالی در میدان مرکز شهر قرار دارو و در فهرست آثار ملی طبیعی کشور به ثبت رسیده است و از آب این چشمه سیراب میشود؛دارای آب و هوای کوهپایه ای و معتدلی است در جنوب آن کوه های سالوک و بهار و در شمال آن آلاداغ وجود دارد.

منبع:گوگل مپ

بهترین زمان بازدید:

به دلیل وجود چشمه و آبشار های متعدد و متعادل بودن هوای بجنورد همه فصل ها میتوان بازدید کرد اما فصل بهار و تابستان فصل بسیار سرسبز و دیدنی و طبیعت جذاب و دل انگیز را دارد.از دیگر جاهای دیدنی بجنورد در این فصل عمارت سردار مفخم است.

بهترین زمان بازدید از این جاذبه برای گردشگران عزیز بین ۲ تا ۳ ساعت پیشنهاد شده است اما با توجه به میل گردشگر هر زمان را بخواهد میتواند در این مکان به تفریح و گردش بپردازد این مکان ۲۴ ساعته در اختیار گردشگران و توریست های  عزیز میباشد     

مسیر دسترسی:

مسافت پنج کیلومتری شمال غرب میدانی در امام خمینی وجود دارد

هزینه بازدید:بازدید از این جاذبه گردشگری کاملا رایگان میباشد

نکاتی درباره این جاذبه گردشگری:

  • دارای امکانات رفاهی نظیر نیمکت جهت نشستن،عکاسی،کمپینگ،سرویس بهداشتی،آلاچیق و …
  • ۲۴ ساعته در اختیار گردشگران عزیز میباشد و زمان پیشنهادی جهت بازدید آن ۲ ساعت میباشد
  • وسعت آن به چهار هکتار میرسد
  • آب این چشمه قابل استفاده در اشامیدن و کشاورزی میباشد
  • پس از گذر از باغات وارد جوی شهر میشود و مورد استفاده قرار میگیرد

به علت پر آب بودن این چشمه برای سیراب کردن تمام شهر و کشاورزی آن مورد استفاده قرار میگیرد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان خراسان شمالی

گردشگاه بابا امان

یک پارک زیبا و قدیمی و تفریحی و جاهای دیدنی بجنورد در تابستان میباشد شب های این پارک بسیار زیبا و دل انگیز و فرح بخش است هر ساله گردشگران زیادی به این مکان گردشگری سفر میکنند

چشمه آب گرم ایوب پیغمبر

یکی از جاهای دیدنی بجنورد که در استان خراسان شمالی روستای ایوب پیغمبر واقع شده است طبیعت بسیار زیبا دارد

آبشار بیار

بشاری یکی از جاهای دیدنی بجنورد که در استان خراسان شمالی روستای بیار قرار دارد این ابشار حدود ۲۹ متر ارتفاع دارد و بسیار باصفا است سرسبز و باشکوه و درختان و شکوفه بسیار در این جاذبه دیده میشود سالانه گردشگران زیادی به این آبشار سر میزنند

بند خاکی عبدل آباد

در نزدیکی روستای عبدل آباد جاهای دیدنی بجنورد تفریحی برای گردشگران میباشد آب این بند در زمستان از رودخانه اطراف پر میشود برای قایقرانی و تفریح بسیار مناسب میباشد
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search