Search

ساحل چپکرود

ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران که به دلیل زیبایی دریای آن و آبی بودن آسمان اطرافش مکان آرامش بخشی را برای مسافران رقم میزند، مساحتی بالغ بر 18 کیلومتر از کناره دریا را در بر می گیرد.

این ساحل که به عنوان تمیز ترین ساحل مازندران شناخته می شود، از هر طرف که نگاه کنید مسیری یک دست را در پیش روی شما می گذارد. دلیل اینکه ساحل چپکرود اینقدر تمیز است، وجود پاک بان ها و امکانات متعدد بهداشتی در منطقه است.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

امکانات و تفریحات

ساحل چپکرود که در شمال ایران به عنوان یکی از جاهای دیدنی مازندران شناخته می شود، امکاناتی از قبیل اسباب بازی و فروشگاه های متنوع برای کودکان، زمین های ورزشی ماسه ای( والیبال ساحلی، فوتسال ساحلی) آلاچیق، سوئیت های اقامتی، فضای سبز، رستوران، کافه و چایخانه را دارا می باشد.

از دیگر امکانات و تفریحاتی که در این ساحل شامل حال عزیزان می گردد، می توان به انواع قایق های تندرو، پدالی، موتور چهار چرخ، تیوب سواری روی آب، پاراسل و جت اسکی اشاره کرد که هر کدام از این موارد با پرداخت هزینه ای، قابل استفاده برای شما عزیزان می باشد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

برای دوستانی که درمورد ورزش پاراسل اطلاعی ندارند، باید عرض شود که پاراسل همان چتر سواری برو روی آب توسط قایق های تندرو است. در این ورزش آبی ، قایق موتوری با سرعت زیاد و گاهی کم حرکت کرده و شما که با کابل به قایق متصل هستید تجربه پرواز در ارتفاع 50 تا 100 متری را بر فراز دریای زیبای به دست می آورید.

مسیر دسترسی

بوستان ساحلی چپکرود که در کنار ساحل چپکرود واقع شده است، از زیباترین جاهای دیدنی مازندران و زیباترین سواحل جویبار می باشد، این بوستان تا بابلسر فاصله 29 کیلومتری و تا ساری فاصله 31 کیلومتری دارد. مسیر های منتهی به این ساحل، از دو جاده خزر آباد و جویبار بوده که مقصد هر دو جاه روستای کوهی خیل است. پس از رسیدن به این روستا شما می بایست مسیر جاده خاکی نرسیده به بهنمیر را دنبال کرده و دو کیلومتر در این مسیر خاکی رانندگی کرده تا به ان ساحل زیبا و بکر برسید.

منبع:گوگل مپ

فصول سال

بی شک این ساحل آبی و زیبا، در فصول مختلف سال نیز آب و هوای متفاوتی را به خود می بیند به شکلی که در فصل بهار و تا اواخر آن آب و هوای خنک و سر سبزی بی بدیلی را شاهد هستید اما در اواخر بهار و در تابستان هوا رو به معتدل شدن رفته و بهترین فصل برای سفر به ساحل چپکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران را رقم می زند.

و اما از طرفی دیگر آب و هوای ساحل چپکرود در پاییز و زمستان رفته رفته رو به سردی می رود و همین مورد مزیده بر علت شده تا مسافران بسیاری کمی به این مناطق سفر کرده و این ساحل را به حال خود رها می کنند تا یک نفس تازه ای بگیرد.

جاهای دیدنی مازندان ساحلی چپکرود
منبع:گوگل مپ

متاسفانه طبق گفته یک سری از مسافرانی که در فصول پاییز و زمستان به این مناطق سفر کرده اند، برای ورود به این قسمت می بایست ورودی پرداخت کرد در صورتی که تمامی امکانات رفاهی در منطقه تعطیل می باشد.

ساحل جزیره لاوان

یکی از زیبا ترین و خوش آب و هوا ترین مناطق جنوب کشور که از جاهای دیدنی هرمزگان نیز به شمار میرود، می توان به ساحل جزیره لاوان اشاره کرد. این ساحل که در جزیره لاوان در وسط خلیج همیشه فارس ایران قرار دارد، سالانه میلیون ها مسافر را در خود جای می دهد.

کاخ چهلستون قزوین

جاهای دیدنی قزوین مهم ترین بناهای تاریخی را در قلب خود دارد. مانند کاخ چهلستون قزوین، این کاخ مانند رنگین کمانی جاودان بر روی زمین است. کاخ چهلستون قزوین معماری اصیل و سنتی ایرانی را به نمایش میگذارد. زیبایی و اصالت این کاخ هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را بسوی خود جذب میکند.

مجسمه هرکول کرمانشاه

مجسمه هرکول کرمانشاه که یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه است، در نزدیکی کتیبه بیستون کرمانشاه  بنا شده و با عظمتی که دارد چشم ها را به خود می دوزد. اما برخی از نظریه شناسان باستان بر این باورند که این مجسمه در اصل مجسمه هرکول که از جنگاوران و خدایان روم باستان است نبوده و متعلق به ( ورثرغنه ) خدای جنگاوری ایران باستان است؛ ( اما اختلافات نیز در این مورد بسیار است ).

مدرسه و کاروانسرای گنجعلی خان کرمان

کرمان یکی از تاریخی ترین و زیبا ترین شهرهای ایران است که آثار تاریخی بی مثالی را در خود جای داده است. یکی از جاهای دیدنی کرمان مدرسه و کاروانسرای گنجعلی خان کرمان می‌باشد. این مکان یکی از شاهکارهای دوران صفویه است که هم اکنون در قسمت شرق میدان گنجعلی خان واقع شده است. دلیل اینکه نام مدرسه و کاروانسرا را در کنار هم قرار داده اند این است که از این بنا در ابتدا به عنوان مدرسه و برای تحصیل علم استفاده می‌شده است اما به مرور زمان به کاروانسرا تبدیل شد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search