Search

ساحل شب تاب

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان

ساحل شب تاب چابهار که یکی از جاهای دیدنی زاهدان به شمار می آید، در فاصله 738 کیلومتری از استان زیبای سیستان و بلوچستان و درست در کنار سواحل دریای آبی عمان واقع شده است. این ساحل در محدوده شهرستان کنارک قرار داشته و مستقیما به آب های آزاد راه دارد.

 امواج دریای عمان که در مسیر خود به سمت این ساحل می روند، زیبایی دو چندانی به ساحل شب تاب چابهار بخشیده اند. روستای تنگ که در ۱۲۰ کیلومتری از غرب بندر چابهار واقع شده،  یکی از زیباترین سواحل کره زمین را در خود گنجانده است.

از دیگر سواحل و دیدنی های زیبا در نزدیکی ساحل شب تاب چابهار می توان به، ایرانشهر در شمال منطقه با فاصله ۳۵۵ کیلومتری، ساحل همیشه آبی بریس در ۱۷۵ کیلومتری شرق  و ساحل تیس چابهار نیز در فاصله 114 کیلومتری، اشاره کرد که خود را برای گردشگران به نمایش می گذارند.

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان
منبع:گوگل مپ

در ایران به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی می توانید علاوه بر ساحل شب تاب چابهار ، مکان های دیگری چون ساحل سرخ در جزیره هرمز، ساحل صخره ای از جاهای دیدنی چابهار و ساحل درک از جاهای دیدنی زاهدان را یافته و دیدن کنید.

علت آبی بودن

بی شک این سوال در ذهنتان نقش بسته که چگونه این ساحل به این زیبایی و به بی همتایی شکل گرفته و علت این امر چیست؟

باید به شما عزیزان بگوییم این یک پدیده طبیعی و به علت وجود شب تاب های آبی رنگ شناور روی سطح دریا  و ساحل است. نام علمی این شب تاب های آبی رنگ در ساحل شب تاب چابهار، فیتو پلانکتون می باشد. فیتو پلانکتون ها که فقط در فصل پاییز و زمستان در سواحل زیبایی چابهار زیست می کنند، این منطقه را در این فصول به یکی از پر بازدید کننده ترین مناطق کشور بدل کرده اند.

 اگر در شب های فصول زمستان یا پاییز به سواحل حیرت بر انگیز چابهار بروید در اعماق تاریکی شب و زمانی که فقط نور مهتاب اندکی از زمین را روشن کرده است یکی دو ساعتی را صبر کنید، اندک اندک شب تاب های آبی رنگ همراه با موج های خروشان و آرام به سمت ساحل آمده و گاهی اوقات در ساحل سکونت می گزینند.

ساحل شب تاب چابهار جاهای دیدنی زاهدان
منبع :گوگل مپ

اقامت در شب

اگر قصد اقامت شبانه در ساحل شب تاب چابهار از جاهای دیدنی زاهدان را دارید باید بگویم که بهترین فکر را کرده اید. چرا که این ساحل در شب، زیبایی دو چندانی دارد. اما باید توجه کنید که برای شب ماندن می توانید اقامت گاه های معروف این منطقه را اجاره کرده و یا در محل های ساخته شده توسط شهرداری این منطقه، چادر های مسافرتی خود را برپا کنید. “”باید بگویم که خوردن یک لیوان چایی داغ و تازه در تاریکی آبی رنگ این ساحل بسیار دلچسب است””

نکته بسیار مهم در مورد این ساحل زیبا که یکی از جاهای دیدنی زاهدان است، این است که به هیچ عنوان نباید در این مکان زباله بریزید و یا این پلانکتون ها را درن شیشه یا لیوان کرده و با خود ببرید. علت اینکه در سال های اخیر تعداد  این پلانکتون ها کم شده می تواند همین بی توجه برخی عزیزان به این موارد کوچک باشد.

ساحل جزیره لاوان

یکی از زیبا ترین و خوش آب و هوا ترین مناطق جنوب کشور که از جاهای دیدنی هرمزگان نیز به شمار میرود، می توان به ساحل جزیره لاوان اشاره کرد. این ساحل که در جزیره لاوان در وسط خلیج همیشه فارس ایران قرار دارد، سالانه میلیون ها مسافر را در خود جای می دهد.

بازار قزوین

جاهای دیدنی قزوین قدمت های تاریخی دارند. بازار قزوین هم از این قدمت مستثنی نیست. بازار قزوین یک بازار تاریخی می باشد. زمانی که در بازار قزوین قدم میزنید احساس میکنید که در تاریخ سفر کرده اید. این بنا را آنقدر هوشمندانه و مستحکم ساخته اند که تا به امروز زیبایی خود را حفظ کرده است.

تنگه سازبن ایلام

تنگه سازبن ایلام از جاهای دیدنی ایلام میباشد.روان به دلیل عبور رود سیمره از آن جزء شهرهای حاصلخیز استان ایلام بشمار می آید که در تمام فصل های سال دارای آب فراوران می باشد. علاوه بر تنگه سازبن ایلام وجود تنگه شمشه و قلعه سازبن و دیگر بناهای تاریخی این منطقه در کنار آب وهوای بی نظیر در فصل بهار و تابستان جزء زیباترین مکان های جاذبه های گردشگری ایلام محسوب می شود.

آبشار پونه‌زار

آبشار پونه‌زار از مناطق دیدنی فریدون شهر است که آن را به عنوان بهشت گمشده اصفهان هم می‌شناسند. قطعاً بخاطر همین عنوان بهشت گمشده می‌توانید به زیبایی آن پی ببرید. این طبیعت به قدری جذاب است که دوست نخواهید داشت آنجا را ترک کنید. در ادامه راجع به آبشار پونه زار برایتان بیشتر صحبت خواهیم کرد تا بدانید که قرار است با چه منطقه رویایی مواجه شوید.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search