Search

ساحل سی سنگان

جاهای دیدنی مازندران ساحل سی سنگان

ساحل سی سنگان، بدون تردید ساحلی زیبا و آفتابی با آب و هوایی معتدل و مرطوب است که سالانه گردشگران زیادی را برای اقامت چند روزه به خود می بیند. ساحلی که امروزه به یکی از جاهای دیدنی مازندران تبدیل شده، در گذشته نه چندان دور، توجهات زیادی را به خود جلب نمی کرد.

سی سنگان در واقع متشکل از دو بخش جنگلی و ساحلی است که هر کدام برای خود زیبایی خاصی را به ارمغان آورده اند. جنگل و ساحل سی سنگان که امروزه به دست شهرداری و بخش خصوصی سپرده شده، ساخت و ساز آلاچیق، سوئیت های سیمانی و مجهز، رستوران، کافه و زمین های بازی در آن ها صورت گرفته است.

جاهای دیدنی مازندران ساحل سی سنگان
منبع:گوگل مپ

پوشش گیاهی و جانوری

زمینی که ساحل سی سنگان بر روی آن واقع شده بالغ بر 30 هکتار می باشد که در امتداد جاده و در محاصره درختان جنگلی و سرسبز زیادی مانند بلوط، توسکا، ازگیل، لرگ، توت، سیاه تلو، آزاد، لیلکی، انجیر، گوجه جنگلی، سیاه اربه، داغداغان، سرخ ولیک، سیاه ال و انار بوده.

همانطور که مستحضر هستید، در جنگل هایی که اطراف ساحل سی سنگان از جاهای دیدنی مازندران قرار دارد، حیوانات وحشی و اهلی بسیاری زیست می کنند که به نمونه هایی از آن ها مانند شوکا، شغال، خرس قهوه، روباه، مرال، گراز، پلنگ و گربه جنگلی می توان اشاره کرد.

جاهای دیدنی مازندران ساحل سی سنگان

اما باید توجه داشته باشید که در ساحل از این حیوانات مشاهده نخواهید کرد چرا که این مکان محافظت شده بوده و از ورود حیوانات به آن جلوگیری می شود اما صدای دلنشین زوزه بعضی از این حیوانات وحشی در شب به گوش رسیده و بسیار دلنشین است.

اقامت و استراحت

برای اقامت شبانه در ساحل سی سنگان شما می توانید دو روش را انتخاب کنید. اولین روش اجاره سوئیت هایی است که در نزدیکی ساحل ساخته شده و هر کدام فضای محدود ولی مجهزی دارند. این سوئیت ها تجهیزاتی همچون کولر گازی، بخاری، حمام آب گرم و محلی برای استراحت را در خود جای داده اند.

و اما در کنار سوئیت ها آلاچیق هایی نیز برای گردشگران تعبیه شده که در دو اندازه کوچک و بزرگ کرایه داده می شوند. این آلاچیق ها محل مناسبی برای برپایی چادر و استراحت هستند، اما توجه داشته باشید که ساحل مجهز به حمام نیست و همین امر مزیده بر علت شده تا بیشتر افراد برای اجرای سوئیت ها اقدام کنند.

منبع:گوگل مپ

اما نکته مهمی که نباید فراموش کنید، خرید ماهی در نزدیکی های ظهر از دست فروشان داخل ساحل است. چرا که ماهی هایی که به شما می فروشند بسیار خوشمزه و تازه بوده و یک خاطره عالی را برای شما رقم می زند.

منبع:گوگل مپ

تفریحات

در ساحل سی سنگان که از جاهای دیدنی مازندران است می توان تفریحاتی نظیر جت اسکی، موتور چهار چرخ، اسب سواری، شاتل دریایی، شهر بازی کودکان و زمین ورزشی ساحلی را مشاهده کرد که برای استفاده از هر کدام به غیر از زمین ورزشی ساحلی، لازم است مبلغی را پرداخت کنید.

مسیر دسترسی

این ساحل تماشایی که از توابع استان مازندران است، 30 كيلومتری جاده نوشهر به سمت نور، واقع شده و گردشگران می توانند با وسایل نقلیه شخصی به این مکان سفر کنند. از آن جایی که مسیر دسترسی به این ساحل و جنگل زیاد پیچ در پیچ و بالا پایین نیست، مورد توجه بسیاری از مسافران قرار گرفته است.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

ساحل رامسر

در مطلب زیر قصد داریم تا برای شما عزیزان یکی از جاهای دیدنی مازندران یا بهتر است بگوییم یکی از سواحل زیبای دریای خزر را معرفی کنیم. ساحل رامسر که یکی از خوش آب و هوا ترین ساحل ها در سراسر ایران می باشد، سالانه مسافران زیادی را از جای جای ایران و جهان به خود می بیند.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود، یکی از جاهای دیدنی مازندران که شما را با منظره های به شدت متحیر کننده روبرو می کند. این تله کابین که برای انتقال گردشگران به بالای دو قله ساخته شده است، توصیه صد در صدی ما به شما عزیزان است.

دریاچه الیمالات

دریاچه ای از جنس آیینه که توسط جنگل های اطرافش محصور شده و تصویری متحیر کننده را برای گردشگران و بینندگان به نمایش می گذارد. دریاچه الیمالات که از جاهای دیدنی مازندران است سالانه صدها نفر از گردشگران را دور هم جمع کرده و زیبایی های ذاتی خود را برای آن ها به نمایش می گذارد.

جاده کلاردشت عباس آباد

جاده کلاردشت عباس آباد از جاهای دیدنی مازندران است که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این مسیر، راه خود را به سمت روستای عباس آباد تغییر می دهند. این جاده 25 کیلومتر طول داشته که با پیچ و خم ها و ماز های بسیاری همراه است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search