Search

زیپ لاین صفه

معرفی

گردشگران در سراسر دنیا با شخصیت های متفاوت و اهداف متفاوت سفرمی کنند. جاهای دیدنی اصفهان و تفریحات که این استان دارد باعث شده گردشگران فراوان به استان بروند .برخی برای خرید و بازدید از مراکز تجاری به شهر یا کشور خاصی سفر می کنند، بعضی دیگر علاقه مند بازدید از اماکن تاریخی و قدیمی هستند و برخی افراد برای ماجراجویی و کسب تجربه های جدید از طبیعت راهی آن می شوند.

اگر شما به ماجراجویی های هیجان انگیز و متفاوت علاقه دارید، حتما در سفر به اصفهان به زیپ لاین کوه صفه سری بزنید. یکی از تفریحات پر هیجان و پرطرفدار کوه صفه ی اصفهان، زیپ لاین است که در زیر با آن آشنا می شویم.

زیپ لاین صفه کجاست؟

زیپ لاین صفه در قسمتی از کوه صفه قرار دارد که از رشته کوه های زاگرس است و در جنوب شهر اصفهان در کنار بلوار شهدای صفه واقع شده است.

تاریخچه زیپ لاین صفه

زیپ لاین یکی از تفریحات عصر حاضر است که برای افراد طرفدارهیجان طراحی شده و هرکسی از آن استقبال نمی کند. شیوه ی کار آن به این صورت است که طنابی از جنس سیم های محکم در هم تنیده را میان دو نقطه که در ارتفاع قرار دارند و مستقیم و رو به روی هم هستند متصل کرده و قرقره ای روی آن تعبیه می کنند که براحتی به روی آن بلغزد.

افراد برای عبور از این مسیر با تجهیزات مخصوص از جمله جلیقه و دستکش و کلاه ایمنی بر آن سوار یا متصل شده و معلق در میان زمین و آسمان روی سیم سُر می خورند.

ارتفاع زیپ لاین صفه 60 متر و طول آن 165 متر است که برای استفاده از آن محدودیت های سنی و وزنی در نظر گرفته شده تا ایمنی آن تضمین باشد. همچنین افراد با بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی یا فشار خون نباید از آن استفاده کنند. موقعیت زیپ لاین کوه صفه در گردنه باد است که دره ای عمیق در کوه صفه است و همیشه در آن جریان باد مخالف و شدید در جریان است.

جوانان بسیاری برای تجربه ی این تفریح هیجان انگیز به این مکان می آیند و بسیاری افراد دیگر هم به تماشای آنان مشغول می شوند.

 این تفریح هم همانند تفریحات هیجان انگیز دیگر که امروزه میان مردم باب شده اند مثل بانجی جامپینگ و شیرجه از ارتفاع و غیره جایگاه خود را میان مردم پیدا کرده است و در شهرهای مختلف برپا شده است.

در این قسمت کوه صفه علاوه بر زیپ لاین می توانید به بام صفه بروید و روی نیمکت ها در آن ارتفاع به تماشای شهر از بالا بنشینید.

بهترین زمان بازدید

این تفریح پر استرس و البته شگفت انگیز تنها در روشنایی روز امکان پذیر است و می توانید با در نظر گرفتن شرایط جوی مناسب در فصل های بهار و تابستان از آن لذت ببرید چرا که در بیشتر روزهای نیمه ی دوم سال به دلیل شرایط جوی نامساعد و بارش ها این مکان تعطیل و غیر قابل استفاده است.اماکن تاریخی اصفهان فراوان است و میتوان به خانه قزوینی ها اشاره کرد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

کویر مصر اصفهان

کویر مصر یکی از جاهای دیدنی اصفهان و یکی از جاذبه های تاریخی این شهر به حساب می اید.که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و سالانه گردشگران زیادی از نفاط مختلف کشور برای دیدین این کویر سفر می کنند. کویر گردی در رمل های شنی کویر مصر، تفریحات متنوع، سکوت و ارامش و چشم اندازهای بی نظیر ان مواردی هستند که شما را مدیون این جاذبه گردشگری می کند.

پل بزرگمهر اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به پل های متعدد اشاره کرد.زیبایی ها و جاذبه های دیدنی شهرها و روستاهای ایران قابل شمارش و اندازه گیری نیست. از جاذبه های طبیعی گرفته تا آثار تاریخی و ملی که از هر گوشه ی این خاک سربراورده اند.

باغ خزندگان اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان باغ خزندگان آن است .ایران سرزمینی ست که در هر گوشه اش گنجی طبیعی یا تاریخی نهفته و گردشگران داخلی و خارجی برای گذراندن اوقات فراغت و کسب تجربه می توانند با توجه به سلیقه ی شخصی شان

خانه تاریخی دهدشتی

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به خانه تاریخی دهدشتی اشاره کرد. حال و هوای خانه های قدیمی و تاریخی برای ما امروزی ها که در چاردیواری های سرد و بسته بزرگ شده ایم و چشممان به دیدن برج ها و آپارتمان های بلند و باریک عادت دارد، حال و هوای عجیب و دلپذیری ست. بس
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search