Search

زیپ لاین شورابیل اردبیل

زیب لاین شواربیل

زیپ لاین شورابیل اردبیل که یکی از تفریحات پر هیجان و جوان پسند و جاهای دیدنی اردبیل است، با طولی بالغ بر 475 متر و سرعتی بالغ بر شش متر در ثانیه، به عنوان اولین زیپ لاین دارای رفت و برگشت موتوری در کشور شناخته شده و همین امر سبب معروفیت این منطقه گردید است.

با استفاده از این زیپ لاین می توانید یکی از زیباترین مناظر شورابیل را مشاهده کرده و علاوه بر هیجان این ورزش، از مناظر اطراف نیز لذت کافی را ببرید. مناظری که با سر سبزی درختان و رنگ آبی دریاچه شورابیل پوشیده شده است.

زیب لاین شواربیل
منبع:گوگل مپ زیب لاین شواربیل

دریاچه شورابیل که در زیر زیپ لاین شورابیل ساخته شده است، از بزرگ‌ ترین دریاچه ‌های درون شهری در ایران به شمار می رود که وسعت آن به حدود 180 هکتار می ‌رسد. این دریاچه که امکانات متنوعی از جمله مسیر پیاده روی دارد، یکی از مناظر زیبا در اطراف زیپ لاین را خلق کرده است.

یکی دیگر از دلایل انتخاب این منطقه توسط گردشگران برای گذراندن اوقات فراغت، خنک بودن هوای آن به نسبت باقی قسمت های اردبیل است؛ چرا که به دلیل وجود دریاچه و ارتفاع بیشتر آن به نسبت اردبیل، هوای خنک تری در تابستان ها جریان دارد.

یکی دیگر از دلایل شلوغی جمعیت در این منطقه علاوه بر وجود زیپ لاین شورابیل، وجود ساختمان های مهم از جمله نمایشگاه بین المللی اردبیل در این منطقه است که سبب شده تا جمعیت انبوهی از این منطقه دیدن کنند.

زیب لاین شواربیل
منبع:گوگل مپ زیب لاین شواربیل

تاریخچه زیپ لاین شورابیل

اگرچه امروزه زیپ لاین ها ابزاری برای ایجاد تفریح و سرگرمی بدل شده است، اما در گذشته چنین نبوده و از آنها استفاده های مهم تر و حیاتی تری می شده که از جمله آن ها می توان به حمل و نقل در مناطق کوهستانی و گذشتن از مناطق صعب العبور اشاره کرد که در ابتدا نیز در روستای یو هان چین صورت گرفت.

یکی دیگر از موارد استفاده زیپ‌ وایر ها یا زیپ لاین ها، در زمان جنگ‌ ها بوده است که از طریق آن ها مصارف نظامی ارتش ها و جنگ جو ها را جابجا می کرده اند. همچنین برای عبور تجهیزات و رساندن غذا و مهمات به سربازان نیز مورد استفاده قرار می گرفته

زیب لاین شواربیل
منبع:گوگل مپ زیب لاین شواربیل

نکات مهم

از نکات مهم در رابطه با استفاده از زیپ لاین شورابیل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • برای استفاده از هر زیپ لاین محدودیت هایی از قبیل محدودیت های سنی، وزنی و قدی وجود دارد که می بایست با توجه به این موارد از آنها استفاده کنید.
  • استفاده از زیپ لاین شورابیل برای بیماران قلبی عروقی، مبتلایان به صرع، عصبی، بیمارانی با فشار خون بالا و همچنین بانوان باردار، مجاز نبوده و استفاده از آن ها باعث بر جای گذاشتن صدمات جدی بر این افراد شده و توسط مسئول زیپ لاین در استفاده از آنها منع می شوند.
  • همچنین بیمارانی با مشکلات فیزیکی جدی مانند مشکلات در استخوان های ستون فقرات و سابقه آسیب جدی استخوانی، می بایست با مسئول دستگاه صحبت کرده و در صورت اجازه مسئول، از این دستگاه های استفاده کنید.

اما دیدن و استفاده از زیپ لاین شورابیل یکی از صدها تفریح موجود در استان اردبیل است چرا که این استان به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور می باشد و این امر نیز به سبب وجود مکان های تاریخی و تفریحی بسیار زیاد در این استان است.

اگر قصد سفر به اردبیل دارید حتما سری به عمارت آقازاده هم بزنید که یک مکان تاریخی بسیار زیبا میباشد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

پل سامیان اردبیل

پل سامیان اردبیل یکی از جاهای دیدنی اردبیل است که در مسیر استان اردبیل به قفقاز بر روی رودخانه بالیقلوچای یا قره سوی قرار گرفته است. بنا به گفته‌ها و شواهد زمان ساخت این پل به دوران صفویان برمی‌گردد.

دریاچه شورابیل اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل در بهار میتوان به دریاچه شورابیل اشاره کرد که مسیر دسترسی نحوه بازدید و بهترین زمان بازدید با به گردی راحت سفر کن

خانه تاریخی میرفتاح

خانه تاریخی میرفتاح از جاهای دیدنی اردبیل و از جاهای تاریخی این شهر نیز به شمار می رود،است که امروزه تبدیل به یکی از موزه های دیدنی این استان نیز بدل شده و سالانه شاهد خیل عظیمی از جمعیت گردشگر می باشد.

تالاب پته خور نمین اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل تالاب پته خور هست که در شهرستان نمین است.مسیر دسترسی بهترین زمان بازدید و نحوه بازدید با به گردی راحت سفر کن
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search