Search

روستای فیلبند

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند

اگر در روزهای گرم تابستان قصد سفر داشتید و مکان خاصی مد نظرتان نبود، ولی نیاز به هوایی تازه و خنک داشتید، بی شک روستای فیلبند یکی از جاهای دیدنی مازندران، همان جایی است به آن نیاز دارید تا با دیدن مناظر بی همتای آن ذهن خود را باز، و دیدگان خود را جلا دهید.

روستای فیلبند، روستایی زیبا که در ارتفاعات استان مازندران قرار دارد. با مردمانی خون گرم و مهمان نواز در دل خود، صمیمیت را  آنجا افزایش داده است. مکانی که اقیانوسی از ابر را در دل خود گنجانده و بامی بر روی استان مازندران کشیده است.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

این منطقه سفید پوش و خوش آب و هوا، با ارتفاع تقریبی ۲,۳۰۰ متر بالاتر از سطح آب های آزاد، بلندترین روستای استان مازندران است و همین مورد مزید بر علت شده تا این روستا با نام «بام مازندران» نیز شناخته می‌ شود.

ریشه نام این روستا

در واقع روستای فیلبند در گویش محلی مردمان مازندران فِلبَند گفته و خوانده می شود، اما در سالیان سال به دلیل اینکه گردشگران زیادی به این منطقه رفته و نام محلی این روستا برایشان سخت بوده، این روستا را با نام فیلبند می شناسند. اما ناگفته نماند که این نام معنایی دقیق و حساب شده دارد. از آنجایی که فِل به معنی خستگی و کلمه بند نیز  معنی نتوانستن و بند آمدن می دهد. می توان گفت دلیل نامگذاری این روستا مسیر صعب العبور و طاقت فرسای آن است.

مکان های دیدنی

در اطراف این روستا مانند دیگر جاهای دیدنی گیلان از جمله جنگل دو هزار و سه هزار ، پل ورسک و روستای جواهر ده، مکان های دیدنی متنوع و چشم نوازی وجود دارد که می توان جنگل سنگچال و چلاو، چشمه لار ، امامزاده یحیی و امامزاده قاسم را نام برد.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

جنگل سنگچال و چلاو : برای دسترسی به این روستای متحیر کننده و دیدنی ابتدا می بایست مسیر خود در جاده هزار را به سمت روستای سنگچال تغییر دهید و پس از گذر از روستای فیلبند وارد جنگل سنگچال شوید. البته به خاطر داشته باشید که تابلو های راهنما در این مسیر کم بوده یا اصلا وجود ندارد پس بهتر است از مردم محلی کمک بگیرید.

جاهای دیدنی مازندران روستای فیلبند
منبع:گوگل مپ

چشمه لار : این چشمه همانند چشمه های باداب سورت، یکی دیگر از جاهای دیدنی مازندران که آب حوضچه هایش برای درمان برخی بیماری ها کاربرد دارد، عمل می کند و برای درمان سنگ کلیه و پوکی استخوان کاربرد دارد، البته لازم به ذکر است که هیچگاه با مصرف آب این چشمه ها یا شنا در آن ها نمیتوانید به بهبودی کامل دست پیدا کنید.

لوازم مورد نیاز

با توجه به این که در این روستا هوای ثابتی وجود ندارد، حتی در تابستان نیز بارانی یا کاپشن به همراه داشته باشید چرا که امکان سرمای شدید و بارش باران وجود دارد. همچنین کفش مناسب به پا کنید چرا که پیاده روی در مسیر این روستا کمی نفس گیر بوده و نیازمند کفشی مناسب می باشد.

تذکر : از شما بازدیدکنندگان عزیز خواهشمندیم از رها کردن و ریختن زباله در روستای فیلبند و دیگر جاهای دیدنی مازندران به شدت خودداری کنید چرا که با ریختم زباله کمکی به نابودی این مکان ها می کنید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

جنگل دو هزار و سه هزار

جنگل دو هزار و سه هزار، جنگلی که برای رسیدن به آن می بایست جاده دو هزار و سه هزار را که از تنکابن شروع می شود دنبال کنید تا به ارتفاعات مازندران یعنی این جنگل برسید. این جنگل که یکی از متحیر کننده ترین جاهای دیدنی مازندران است سالانه گردشگران زیادی را در خود پذیرا است.

مجموعه تاریخی عباس آباد

مجموعه تاریخی عباس آباد یکی از جاهای دیدنی مازندران است که در سال 1020 الی 1021 به دستور مستقیم شاه عباس اول صفوی در محلی که در گذشته به خرگوران مشهور بود بنا شده است،

روستای جواهر ده

اگر قصد سفر به  تاج سرسبز شمال ایران را داشتید فراموش نکنید که در این راه نگاهی به نگین این تاج یعنی روستای جواهر ده بیندازید. این روستا که یکی از جاهای دیدنی مازندران است در قلب رامسر بوده و از زیبایی بهت برانگیزی برخوردار می باشد.

آبشارآب پری

آبشار آب پری یکی از جاهای دیدنی مازندران که سالانه هزاران گردشگر را دور هم جمع کرده تا زیبایی هایش را برای دیدگان پر مهر آن ها به نمایش بگذارد. این آبشار گرچه کوچک است اما زیبایی بزرگی را در خود جای داده که ما قصد داریم مخصوصا به آن ها بپردازیم.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search