Search

رشته کوه باغرو اردبیل+عکس+آدرس

رشته کوه باغرو اردبیل یکی از جاهای دیدنی اردبیل در بهار و تابستان است. این رشته کوه یکی از بخش‌های شمال غربی رشته کوه البرز است که در شمال غربی ایران و جنوب شرقی کشور آذربایجان به کوه سبلان وصل می‌شود. رشته کوه باغرو در اصل ادامه‌ی رشته کوه‌های تالش به حساب می‌آید.این رشته کوه را به نام‌های “بغرو” و “بکرو” نیز می‌شناسند.در ادامه این سفر مجازی همراه سایت گردشگری به گردی باشید.

مختصری از رشته کوه باغرو اردبیل

رشته کوه‌های باغرو اردبیل تقریبا از دشت لنکران شروع می‌شوند و در نهایت به دشت سفید رود می‌رسند. به طور کلی این رشته کوه در مرز ایران و آذربایجان و بین استان گیلان و اردبیل قرار دارد و بخشی 100 کیلومتری از مرز را تشکیل می‌دهند.

اصلی ترین قله‌ی باغرو ارتفاعی 3197 متری دارد. در قسمت غربی این قله دریاچه‌ای به نام نئور قرار دارد و در بخش شرقی آن نیز دشت‌ها و چشمه‌های مختلفی قرار گرفته‌اند.

رودخانه‌های مختلفی مانند ولش، بشرو، قومباشی، سوداوشار، بالهارود و گوی ‌تپه هم از این رشته کوه نشات می‌گیرند. کوه آق داغ نیز بلند ترین کوه این رشته کوه به حساب می‌آید که در کنار دشت سفید رود واقع شده است.

منبع:باشگته خبرنگاران جوان

کمپینگ و استراحت

در تمام طول این رشته کوه می‌توانید در کنار کوهنوردی به کمپینگ و استراحت نیز بپردازید اما اگر می‌خواهید به طور اختصاصی این زمان را فقط به کمپینگ و لذت بردن از طبیعت بپردازید، بهترین کار این است که در دشت‌ها، مزارع و چشمه‌های خروشان اطراف رشته کوه باغرو این کار را انجام دهید تا لذت بیشتری ببرید.

دیدنی‌های این منطقه

رشته کوه‌ باغرو اردبیل سرشار از دیدنی‌های مختلف است که اگر به این منطقه سر بزنید با این گفته ما موافق خواهید بود. از دشت‌ها و مزارع و چشمه ها بگیرید تا نما و چشم اندازی که از قله‌های این رشته کوه می‌توانید داشته باشید! چشمه آنا بولاغی” یا “چشمه مادر” هم یکی دیگر از دیدنی‌هایی است که حتما باید آن را ببینید و حتی می‌توانید در کنار آن کمپ بزنید.

بهترین زمان بازدید از رشته کوه باغرو اردبیل

اگر قصد سفر و کمپ زدن در این منطقه را دارید بهتر است در فصول متعادل و گرم سال به اینجا بیایید. معمولا بهترین زمان برای مشاهده این فضای بکر، فصل بهار است که شکوفایی و سرسبزی بسیاری در این منطقه وجود دارد. همچنین در فصل تابستان هم می‌توانید با خیال راحت از رشته کوه باغرو دیدن کنید و تنی به آب بزنید.

منبع:باشگته خبرنگاران جوان

نحوه بازدید از رشته کوه باغرو اردبیل

تماشای این فضای بکر و سرسبز کاملا رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. البته خوراکی‌های مختلف را فراموش نکنید! همچنین بهتر است نصف روز را به تماشای کامل این جاذبه گردشگری اختصاص دهید.

تماشای این طبیعت خلاب و سبز در این نقطه‌ی پیدا و پاک، به طور کاملاً رایگان است و هیچ هزینه‌ای از شما دریغ نخواهد شد. با این حال، از لطفات مصرفی غافل نشوید! علاوه بر این، بهتر است نصف روز را به تمام مشاهده‌ی این جاذبه‌ی گردشگری جذاب اختصاص دهید… در نظر داشته باشید که این برسی روزانه، به شکلی حرفه‌ای و نشاط‌آور نگرانی‌های شما را بر طرف خواهد کرد. اینجا برخلاف دیگر نقاط گردشگری که برداشت اقتصادی از شما می‌کنند، وارد حساب شخصی و افزونه‌ی تماشای طبیعتی منحصر به فرد به شما خواهد شد. در حقیقت این مکان یک نمونه پاکیزه و بالغ محسوب می‌شود که خود را در نمای کسب و کار خالی از هزینه‌ی شما پیدا می‌کند و تمام تجربه‌ی شما را به عنوان مشتری ارزان قیمت بهبود می‌بخشد.

علاوه بر تماشای چشمگیر این منطقه، تنوع های چرا گاه ارزشمندی را نیز دارید. شما می توانید به طور کامل از تداخل منظره روزانه، عکس العمل های تکوینی طبیعت از طریق هنر ادای مشهور، تاریخ و آثار خيره كننده از هنرمندان بزرگ، تماشای این منظره خارج از عصر پادشاهی، و دیدن بهترین و بزرگترین مجموعه‌ی تمدن ایرانی که در اینجا قرار دارد، بهره‌مند گردید. همه اینها باعث می‌شود تا شما نه تنها تزریق کننده‌ی پول خود به این منطقه باشید، بلکه همچنین یک تجربه‌ی زیبا برای خودتان هم به ارمغان می‌آورید.

راه‌های دسترسی به رشته کوه باغرو

این رشته کوه هم از قسمت غربی گیلان و هم از شهرستان خلخال قابل دسترسی است. برای دسترسی ازاستان اردبیل خلخال باید 10 کیلومتر از شهرستان خلخال به سمت غرب فاصله بگیرید تا این رشته کوه ها را ببینید. همچنین با استفاده از نقشه‌های مسیریابی هم می‌توانید راه های دسترسی به این رشته کوه زیبا را مشاهده کنید. اگر هم قصد اقامت در نزدیکی این مکان تفریحی را داشتید می‌توانید در شهرستان خلخال مکان‌های اقامتی مختلف را رزرو کنید.

رودخانه بالیقلوچای هم از مکانهای گردشگری جذاب اردبیل است.

 1. چرا رشته کوه باغرو اردبیل به عنوان یک مقصد گردشگری ویژه شناخته می‌شود؟
  • رشته کوه باغرو اردبیل به دلیل دارا بودن دشت‌های زیبا، چشمه‌ها، قله‌های فراوان، و جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد، به یک مقصد گردشگری ویژه تبدیل شده است.
 2. کدام فصل برای بازدید از رشته کوه باغرو بهترین زمان را ارائه می‌دهد؟
  • بهترین زمان برای بازدید از رشته کوه باغرو به ویژه در فصل بهار است، زیرا آن زمان طبیعت با گلهای شکوفه‌خوار و سرسبزی فراوان خود را نشان می‌دهد.
 3. آیا امکان کمپینگ در دشت‌ها و چشمه‌های اطراف رشته کوه باغرو وجود دارد؟
  • بله، امکان کمپینگ در دشت‌ها، مزارع، و اطراف چشمه‌های زیبا در این منطقه وجود دارد که تجربه‌ی استراحت و لذت بخشی را برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند.
 4. چه ویژگی‌های طبیعی این منطقه آن را از دیگر رشته‌های کوه متمایز می‌کند؟
  • دشت‌های زیبا، دریاچه‌ها، چشمه‌ها، و قله‌های بلند از جمله ویژگی‌هایی هستند که رشته کوه باغرو را از سایر رشته‌های کوه متمایز می‌کنند.
 5. راه‌های دسترسی به رشته کوه باغرو اردبیل چگونه هستند؟
  • این رشته کوه از قسمت غربی گیلان و شهرستان خلخال قابل دسترسی است. برای دسترسی از استان اردبیل به شهرستان خلخال، باید حدود 10 کیلومتر از شهرستان خلخال به سمت غرب حرکت کنید.
 6. کمترین هزینه‌های لازم برای سفر به این منطقه چیست؟
  • تماشای منطقه رایگان است، اما هزینه‌های مربوط به خوراکی‌ها و نیازهای شخصی خود را به عنوان بخشی از هزینه سفر در نظر بگیرید.
 7. آیا رودخانه بالیقلوچای نیز مکملی جذاب به این منطقه اضافه می‌کند؟
  • بله، رودخانه بالیقلوچای نیز به عنوان یک مکمل جذاب به زیبایی این منطقه افزوده شده و از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود.
 8. چه نکاتی برای اقامت در نزدیکی رشته کوه باغرو باید در نظر گرفت؟
  • اگر قصد اقامت در نزدیکی این منطقه را دارید، می‌توانید در شهرستان خلخال از امکانات اقامتی مختلف استفاده کنید و نقشه‌های مسیریابی را برای راحتی در دسترسی مشاهده کنید.
 9. کدام دیدنی‌ها در رشته کوه باغرو به ویژه جذابیت دارند؟
  • دیدنی‌هایی مانند “چشمه آنا بولاغی” و “کوه آق داغ” از جمله جاذبه‌های ویژه‌ای هستند که در این منطقه مشاهده می‌شوند.
 10. چرا فصل بهار به عنوان زمان بهترین برای لذت بردن از زیبایی‌های این منطقه شناخته می‌شود؟
  • فصل بهار با شکوفه‌ها، سرسبزی‌ها، و آب و هوای مطبوع،

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

برج شاطر اردبیل

برج شاطر اردبیل از جاهای دیدنی اردبیل است، گنبد شاطر یا به اصطلاح عامیانه شاطر گنبدی، سازه یا بنایی است که از دوران ایلخانی )اواسط اسلام( به جا مانده است. این برج در روستای صومعه، نزدیک به شهر اردبیل قرار دارد.

زیپ لاین شورابیل اردبیل

زیپ لاین شورابیل که یکی از تفریحات پر هیجان و جوان پسند و جاهای دیدنی اردبیل است، با طولی بالغ بر 475 متر و سرعتی بالغ بر شش متر در ثانیه، به عنوان اولین زیپ لاین دارای رفت و برگشت موتوری در کشور شناخته شده و همین امر سبب معروفیت این منطقه گردید است.

پل سید آباد اردبیل

پل سید آباد اردبیل یکی ازجاهای دیدنی اردبیل است و در روستاهای اردبیل به نام سیدآباد قرارگرفته است. پلی با عمر تقریبا ۴۰۰ سال است که بر روی رودخانه‌ای به همین نام ساخته شده است و برای مسافران و گردشگران منطقه یکی از مقاصد مهم گردشگری است.

رودخانه بالیقلوچای اردبیل

از جاهای دیدنی اردبیل در بهار میتوان به رودخانه بالیقلوچای اشاره کرد مسیرهای دسترسی زمان بازدید و نحوه بازدید با به گردی راحت سفر کن
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search