Search

جنگل دو هزار و سه هزار

جاهای دیدنی مازندران جنگل دو هزار و سه هزار

جنگل دو هزار و سه هزار، جنگلی که برای رسیدن به آن می بایست جاده دو هزار و سه هزار را که از تنکابن شروع می شود دنبال کنید تا به ارتفاعات مازندران یعنی این جنگل برسید. این جنگل که یکی از متحیر کننده ترین جاهای دیدنی مازندران است سالانه گردشگران زیادی را در خود پذیرا است.

رودخانه ها و آبشار هایی در دل این جنگل وجود دارد که زیبایی مثال زدنی داشته و در هیچ جای جهان مانند آن ها را نخواهید دید. صدای پرندگان متنوع که در ل این جنگل برای خود سرپناهی دست و پا کرده اند، فضا را در بر گرفته و آوازی گوش نواز را به گوشتان می رساند.

جاهای دیدنی مازندران جنگل دو هزار و سه هزار
منبع:گوگل مپ

علل نامگذاری

به گفته برخی از افراد دلیل نامگذاری این جای دیدنی مازندران به جنگل دو هزار و سه هزار این است که، این جنگل ها هر کدام به ترتیب دو هزار و سه هزار متر از سطح آب های آزاد بالاتر هستند.

اما عده ای دیگر بر این معتقدند که دلیل نام گذاری وجود سه رود «شلف رود»، «گرمارود» و «مرانرود» است که سه رود مهم تشکیل دهنده جلگه مازندران می باشند. البته شایان ذکر است که این دسته افراد این جنگل را با نام هراز به معنی رود خطاب می کردند.

پوشش گیاهی و جانوری

در جنگل دو هزار و سه هزار که جزو جاهای دیدنی مازندران است شما می توانید پوشش گیاهی وسیعی را شاهد باشید به طوریکه از درختان روئیده شده در این جنگل می توان به درختانی چون:  راش، ون، چنار و هیرکانی اشاره کرد که جزو درختان بومی استان مازندران هستند.

جاهای دیدنی مازندران جنگل دو هزار و سه هزار
منبع:گوگل مپ

پوشش جانوری این جنگل نیز متنوع بوده به گونه ای که در این جنگل شما شاهد حیوانات اهلی و وحشی مثل گراز، خرس و پلنگ ایرانی هستید. البته، شایان ذکر است که در مناطقی که گردشگران از آن جا دیدن می کنند به دلیل رفت و آمد و حفاظت محیط بانان، حیوانات وحشی زیادی دیده نشده و یا در شب تعداد بسیار اندکی از آن ها مشاهده شده است.

روستای عسل محله

در ارتفاعات جاده دوهزار و سه هزار که به جنگل دو هزار و سه هزار می رسد، روستایی با مردمانی خون گرم و مهمان نواز قرار دارد. ارتفاعی که این روستا با آب های آزاد دارد مزیده بر علت شده تا دمای این روستا از جاهای دیدنی مازندران، در تابستان نیز خنک بوده و همین امر توجهات زیادی را به این روستا و جنگل های دو هزار و سه هزار جلب کرده است.

جاهای دیدنی مازندران جنگل دو هزار و سه هزار
منبع:گوگل مپ

اقامت

ماندن حداقل یک شب در جنگل های دو هزار و سه هزار ضروری است چرا که زیبایی این جنگ هر روز با روز قبلش متفاوت است. از همین رو برای عزیزانی که قصد اقامت در این منطقه را دارند، هتل ها و ویلاهایی بنا شده که به عنوان نمونه می توانیم به هتل سیالان، هتل جنگلی چالیدره و هتل چام و چاشت اشاره کرد. البته ویلا های شخصی نیز در اطراف جنگل های  و هزار و سه هزار وجود دارند که قیمت اسکان در آن ها کمی بالاتر از هتل بوده چرا که مناظر قشنگ تری را برای مسافران به نمایش می گذارند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود، یکی از جاهای دیدنی مازندران که شما را با منظره های به شدت متحیر کننده روبرو می کند. این تله کابین که برای انتقال گردشگران به بالای دو قله ساخته شده است، توصیه صد در صدی ما به شما عزیزان است.

مجموعه تاریخی عباس آباد

مجموعه تاریخی عباس آباد یکی از جاهای دیدنی مازندران است که در سال 1020 الی 1021 به دستور مستقیم شاه عباس اول صفوی در محلی که در گذشته به خرگوران مشهور بود بنا شده است،

پل ورسک

گر از دور دست به روستای ورسک و میان دو کوه سر به فلک کشیده عباس آباد را نگاه کنید، دره ای عمیق مشاهده می کنید که توسط پلی ارتباطی به نام پل ورسک به هم متصل شده اند. این پل مستحکم در شهرستان سواد کوه یکی از جاهای دیدنی مازندران واقع شده، که امروز چشمان زیادی را به سمت خود دوخته است.

ساحل رامسر

در مطلب زیر قصد داریم تا برای شما عزیزان یکی از جاهای دیدنی مازندران یا بهتر است بگوییم یکی از سواحل زیبای دریای خزر را معرفی کنیم. ساحل رامسر که یکی از خوش آب و هوا ترین ساحل ها در سراسر ایران می باشد، سالانه مسافران زیادی را از جای جای ایران و جهان به خود می بیند.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search