Search

جاده کلاردشت عباس آباد

جاهای دیدنی مازندران

جاهای دیدنی مازندران فراوان است.اگر در سفر مازندران دلتان هوس یک خوراکی خوشمزه همانند آلوچه (گوجه وحشی)، ولیک، عشقه،  انار، ازگیل و تمشک را کرد بهتر است مسیر خود را به سمت جاده کلاردشت عباس آباد کج کنید و در این مسیر زیبا و دیدنی به خرید این محصولات بپردازید.

جاده کلاردشت عباس آباد از جاهای دیدنی مازندران است که سالانه هزاران نفر برای بازدید از این مسیر، راه خود را به سمت روستای عباس آباد تغییر می دهند. این جاده 25 کیلومتر طول داشته که با پیچ و خم ها و ماز های بسیاری همراه است.

شاید برایتان سوال پیش بیایید که ماز چیست؟ ماز در واقع از ابتدای کلمه مازندران می آید که به معنی پیچ و تاب است. کاملا درست است مازندران نیز به معنی جایی از که در آن پیچ و تب بسیاری وجود دارد.

جاهای دیدنی مازندران

مسیر دسترسی به جاده

برای رانندگی در جاده کلاردشت عباس آباد می بایست ابتدا مسیر خود به سمت شهر پوشیده از سبزی عباس آباد را در پیش بگیرید. بی شک عباس آباد نیز به دلیل دریای زیبای خزر که از تمام جهات بی انتهاست، شما را وادار به ماندن در آن جا می کند و این واقعاً اتفاق خوبی است چرا که پس از یک استراحت در این مکان، بهتر می توانید در جاده پر پیچ و خم کلاردشت عباس آباد رانندگی کنید.

پس از تفریح و استراحت باید به جاده بزنید چرا که راهی دراز و پر پیچ و خم را در پیش روی خود دارید. اما همانگونه که در قبل به آن اشاره کردیم بهتر از صدای دل نشین پرندگان و نسیم خنک این جاده استفاده کافی را ببرید. پس از ساعاتی رانندگی در این مسیر ماز دار به بهشت گمشده ایران یعنی کلاردشت می رسید.

دیدنی های کلاردشت

از آن جایی که جاده کلاردشت عباس آباد مسیر منتهی به کلاردشت است، شما را مجبور به دیدن مناطق دیدنی و زیبایی کلاردشت نیز می کند، پس چه بهتر که با اطلاعات قبلی و دانسته های کافی به گشت و گذار در این شهر بپردازید.

دریاچه ولشت :

همانند دریاچه الیمالات و چشمه های باداب سورت از دیگر جاهای دیدنی گیلان، دارای آبی به زلالی آسمان است که تصویر هر آنچه در نزدیکش است را در خود بازتاب می کند. این دریاچه که توسط کوهستان البرز محصور شده، از آب شدن برف و باران های انباشته شده بر روی کوه در چشمه‌ های کوهساران جاری شده، و سر انجام در دریاچه ولشت می ریزد. تنوع جانوری در این دریاچه مثال زدنی است و به عنوان نمونه می توان به اندکی از آن ها مانند اردک ماهی، مار ماهی، مار آبی، ماهی کولی و شاه کولی اشاره کرد که از ماهیان بومی منطقه نیز هستند.

مازیچال

یک جای دیدنی دیگر در کلاردشت که فقط از طریق جاده کلاردشت عباس آباد می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. مازیچال که یک روستای ییلاقی در دل کلاردشت است، با درختان بلوط احاطه شده و مه را در دستان پر مهر خود حبس کرده است. همچنین در مسیر این روستا یک قبرستان قدیمی و متروکه درست مانند فیلم های ترسناک وجود دارد که، توسط مه پوشیده شده و صدای بادی که در لا به لای درختان می پیچد، ترس خاصی را در دل ایجاد می کند.

دیگر مکان‌های تفریحی استان مازندران

روستای جواهر ده

اگر قصد سفر به  تاج سرسبز شمال ایران را داشتید فراموش نکنید که در این راه نگاهی به نگین این تاج یعنی روستای جواهر ده بیندازید. این روستا که یکی از جاهای دیدنی مازندران است در قلب رامسر بوده و از زیبایی بهت برانگیزی برخوردار می باشد.

دریاچه الیمالات

دریاچه ای از جنس آیینه که توسط جنگل های اطرافش محصور شده و تصویری متحیر کننده را برای گردشگران و بینندگان به نمایش می گذارد. دریاچه الیمالات که از جاهای دیدنی مازندران است سالانه صدها نفر از گردشگران را دور هم جمع کرده و زیبایی های ذاتی خود را برای آن ها به نمایش می گذارد.

پل ورسک

گر از دور دست به روستای ورسک و میان دو کوه سر به فلک کشیده عباس آباد را نگاه کنید، دره ای عمیق مشاهده می کنید که توسط پلی ارتباطی به نام پل ورسک به هم متصل شده اند. این پل مستحکم در شهرستان سواد کوه یکی از جاهای دیدنی مازندران واقع شده، که امروز چشمان زیادی را به سمت خود دوخته است.

ساحل سی سنگان

ساحل سی سنگان، بدون تردید ساحلی زیبا و آفتابی با آب و هوایی معتدل و مرطوب است که سالانه گردشگران زیادی را برای اقامت چند روزه به خود می بیند. ساحلی که امروزه به یکی از جاهای دیدنی مازندران تبدیل شده، در گذشته نه چندان دور، توجهات زیادی را به خود جلب نمی کرد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search