Search

تنگ گنجه ای یاسوج

تنگ گنجه ای یاسوج

یکی دیگر از جاهای دیدنی یاسوج که بهشتی گمشده در دل کهگیلویه و بویر احمد است، و با زیبایی متحیر کننده چشم هر بیننده ای را به خود میدوزد، تنگ گنجه ای یاسوج است. این مکان یکی از بکر ترین مکان های زنده در این شهر است که سالانه گردشگران زیاد را به خود می بیند.

منطقه گردشگری تنگ گنجه‌ در ۱۳ کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد که می توان در روستایی با همین نام این مکان را پیدا کرد. این روستای بسیار خوش آب و هوا در مسیر جاده یاسوج به سی ‌سخت قرار دارد که زیبایی خود را مدیون چشمه های زلال و درخت های سر به فلک کشیده بلوط و چنار است.

تنگ گنجه ای یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ گنجه ای یاسوج

روستای گنجه‌ ای که به عنوان یکی از جاهای دیدنی یاسوج از آن یاد می شود، دارای چندین چشمه آب سرد و زلال بوده که تمامی آن ها از رشته کوه های دنا ملقب به عروس زاگرس ایران، سرچشمه می گیرند.

امکانات رفاهی

اگر در این منطقه به بالای سر خود نگاه کنید زیبایی وصف نا شدنی را می بینید که به واسطه در هم تنیده شدن شاخ و برگ درختان بلوط و چنار به وجود آمده است. اما وجود این مناظر بدون امکانات رفاهی و بهداشتی کافی نیست چرا که برای سفر کمی سخت و دشوار است.

اما از آن جایی که این مکان به یکی ازمکانهای دیدنی یاسوج بدل شده است، توجه هات زیادی را به خود جلب کرده و از همین رو نیز شهرداری و شرکت های خصوصی و حتی گاها مردم محلی، دست به اسجاد امکانات رفاهی و گردشگری در این منطقه زده اند.

وجود امکانات بهداشتی از جمله سرویس بهداشتی و آب لوله کشی اقامت در این منطقه را آسان تر کرده و همچنین وجود دکه های فروش مواد غذایی نیز در این محل کمک شایانی به رونق گردشگری در تنگ گنجه ای کرده است.

تنگ گنجه ای یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ گنجه ای یاسوج

بهترین زمان سفر به تنگ گنجه ای یاسوج

با توجه به موقعت جغرافیایی تنگ گنجه ای، این مکان به بهشتی چهار فصل تبدیل شده و در هر فصل زیبایی منحصر به فردی را از خود بروز می دهد که دیدن آن خالی از لطف نیست. به عناو نمثال در فصل بهار گل های رنگا رنگ در سر تا سر این روستا روییده و زیبایی خارق العاده ای را ایجاد می کند.

در فصل های دیگر سال نیز تنگ گنجه ای به یکی از مکانهای دیدنی یاسوج تبدیل می شود و با ریزش برگ درختان بر روی زمین، مسیری پوشیده از رنگ های زرد و نارنجی را تشکیل می دهد. و طبیعت گردان و عاشقان طبیعت می توانند در کنار درختان زالزالک که در حال آماده شدن برای پوشیدن رخت زمستانی هستند، عکس هایی به یادگار گرفته و خاطرات خوشی را برای خود به ثبت برسانید.

تنگ گنجه ای یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ گنجه ای یاسوج

و اما زمستان؛ فصلی که سرسبزی این منطقه را به زردی و سپس سفیدی می کشاند. یکی از زیبا ترین فصل ها برای دیدن از این منطقه است اما باید توجه داشت که سرما در این منطقه به شدت زیاد است و اگ قصد سفر در زمستان را دارید می بایست حما لباس های گرم به همراه داشته باشید.

به گردی مجله گردشگری برای همه

دیگر مکان‌های تفریحی استان کهگیلویه و بویراحمد

رودخانه بشار یاسوج

اگر مقصد سفر تابستانی و یا بهاری شما شهر زیبا و چهار فصل یاسوج است، می بایست این نکته را در نظر بگیرید که زیبای این شهر بسیار زیاد بوده و یکی از این زیبایی ها که هر گردشگری را مات و مبهوت خود می کند، رودخانه بشار یاسوج یکی از جاهای دیدنی یاسوج است.

پارک جنگلی یاسوج

اکنون وقت آن رسیده تا یکی دیگر از جاهای دیدنی یاسوج با نام پارک جنگلی یاسوج را به شما معرفی کنیم. چرا که این پارک یکی از مقاصد مهم گردشگری در یاسوج بوده و باعث شده تا سالانه سود اقتصادی خوبی برای این شهر به ارمغان بیایید.

روستای کاکان

روستای کاکان یکی از زیباترین و سرسبز ترین جاهای دیدنی یاسوج است که با داشتن مناطق گردشگری بسیار و امکانات رفاهی زیاد، سالانه گردشگران زیادی را به سمت و سوی خود جذب می کند و باعث رونق اقتصادی در این منطقه می شود.

تنگ مهریان یاسوج

یکی از جاهای دیدنی یاسوج که این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری مهم کشور بدل کرده است، تنگ مهریان یاسوج است که از نظر زیبایی و آبادی؛ چیزی از دیگر نقاط گردشگری کشور کم ندارد. این منطقه گردشگری که در فاصله 5 کیلومتری یاسوج به اقلید واقع شده، دیدنی های ناشناخته ای را در خود جای داده.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search