Search

تنگ مهریان یاسوج

تنگ مهریان یاسوج

یکی از جاهای دیدنی یاسوج که این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری مهم کشور بدل کرده است، تنگ مهریان یاسوج است که از نظر زیبایی و آبادی؛ چیزی از دیگر نقاط گردشگری کشور کم ندارد. این منطقه گردشگری که در فاصله 5 کیلومتری یاسوج به اقلید واقع شده، دیدنی های ناشناخته ای را در خود جای داده.

تنگ مهریان یاسوج منطقه ‌ای بسیار دیدنی در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد است که در 2 کیلومتری روستای مهریان واقع شده است؛ این روستا دشتی در کوهپایه است که هوایی نسبتا سرد و مرطوب دارد. تنگ مهریان از تلاقی دو رود آب ‌نهر و مهریان تشکیل شده که سرچشمه آنها کوه‌ های اطراف آن منطقه است.

تنگ مهریان یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ مهریان یاسوج

این منطقه که به عنوان یکی از جاهای دیدنی یاسوج از آن یاد شده، ارتفاعی 1850 متری با آب های آزاد داشته و همین امر سبب شده تا هوای این منطقه کمی سرد باشد. همچنین اطراف تنگ مهریان پوشیده از کوه های دنا بوده و همین امر زیبایی این منطقه را بیشتر می کند از طرفی دیگر نیز توسط رودخانه ای با همین نام محصور شده است.

این تنگه در میان درختان تنومند و استواری مانند بید، بلوط و چنار پیچیده شده و صدای گوش نواز رودخانه و آواز پرندگان این مکان را به بهشتی بر روی زمین تبدیل کرده است. از طرفی دیگر هوای مرطوب و خنک قالب بر این منطقه باعث شده تا دیدن از این منطقه بیشتر شود.

امکانات رفاهی تنگه

پس از چندین سال که این منطقه توسط گردشگران زیادی مورد انتخاب قرار گرفت، شهرداری و مردم محلی به ساخت و ساز اماکن رفاهی و گردشگری در این منطقه پرداختند و این منطقه را به یکی از جاهای دیدنی اوج بدل کردند.

از امکانات رفاهی موجود در تنگ مهریان می توان به مجتمع های تفریحی و گردشگری، فروشگاه های محلی، کافه، رستوران، چایخانه، سرویس بهداشتی و …. اشاره کرد

تنگ مهریان یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ مهریان یاسوج

اقامت در تنگ مهریان یاسوج

اگر شما در سفر خود به این مکان زیبا فکر ماندن به سرتان زد هیچ جای نگرانی نیست چرا که مکان های رفاهی و گردشگری بسیاری برای مسافران در نظر گرفته شده که هر کدام برای اقامت نیز تکمیل است.

حتی برای شبی به یاد ماندنی می توانید در محل های مشخص شده چادر برپا کنید و با روشن کردن آتش کوچکی خود را گرم نگه دارید. اما نباید فراموش کنید که لباس گرم برای خود ببرید چرا که این منطقه شب های سرد را به همراه دارد.

اما اگر علاقه به برپایی چادر ندارید می توانید به هتلی که در 9 کیلومتری تنگ مهریان یکی از جاهای دیدنی یاسوج ساخته شده بروید و در آنجا با پرداخت مبلغی، اتاقی با امکانات رفاهی کامل را برای سپری کردن یک شب به یاد ماندنی اجاره کنید.

تنگ مهریان یاسوج
منبع:گوگل مپ تنگ مهریان یاسوج

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که در حفظ محیط زیست بکوشید چرا که اگر این محیط به دست شما نگه داری نشود، روز به روز به سمت نابودی رفته و علاوه بر گرفتن وجه ای زشت، حیوانات زیست بوم اطراف خود را نیز مورد آزار و اذیت و گاها در خطر انقراض قرار می دهد.

همچنین توجه داشته باشید که به دلیل مسیر سختی که در پیش رو دارید کفش های مناسب برده و پس از تمام شدن شب، آتش هایی که روشن کرده اید را خاموش کنید تا منطقه دچار آتش سوزی نشود.

به گردی مجله گردشگری برای همه

دیگر مکان‌های تفریحی استان کهگیلویه و بویراحمد

رودخانه بشار یاسوج

اگر مقصد سفر تابستانی و یا بهاری شما شهر زیبا و چهار فصل یاسوج است، می بایست این نکته را در نظر بگیرید که زیبای این شهر بسیار زیاد بوده و یکی از این زیبایی ها که هر گردشگری را مات و مبهوت خود می کند، رودخانه بشار یاسوج یکی از جاهای دیدنی یاسوج است.

رشته کوه دنا

رشته کوه دنا یکی از عظیم ترین رشته کوه های موجود در ایران است که ۵۲ قله‌ مرتفع با ارتفاع بالای ۴۰۰۰ متر را در دل خود جای داده است. همچنین از بلندترین قله آن می توان به کوه بیژن ۳ یا قاش مستان اشاره کرد که از جاهای دیدنی یاسوج به شمار می ‌رود.

دشت مورپیسه یاسوج

اگر شما نیز به گل های تابستانی علاقه مندید و این زیبایی برای شما مبهوت کننده است؛ بهتر است به یکی از جاهای دیدنی یاسوج بروید که امروزه آن را با نام دشت مورپیسه یاسوج می خوانند. این دشت بی شک یکی از زیباترین مکان های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد است.

آبشار یاسوج

در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از جاهای دیدنی یاسوج آشنا کنیم که به عنوان دیدنی ترین مکان این شهر نیز شناخته می شود. آبشار یاسوج که در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده، یکی از متحیر کننده ترین آبشار های زنده ایران است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search