Search

تفرجگاه جنگلی ششدار

تفرجگاه جنگلی ششدار یکی از شهر ایلام در میان کوه های همیشه استوار زاگرس قرار گرفته است.از جاهای دیدنی ایلام لذا آب و هوای ایلام با وجود قرار گرفتن در منطقه سردسیر کوهستانی، عمدتاً تحت تأثیر کویرهای غرب و جنوب است. از این رو این شهر در زمستان باران شدید یا برف را تجربه می کند و در تابستان دارای هوای گرد و غبار، گرم و خشک است.

موقعيت کوهستانى شهر ایلام باعث شده که از جنگل های طبیعی پوشیده شود . شهر ایلام دارای جنگل های تماشایی نظیر تفرجگاه جنگلی ششدار است که درختان بلوط، پسته وحشی و گیلاس وحشی در آن خودنمایی می کند. درفصل پاییز که زمان ثمردهی اکثر این درخت هاست  طبیعت این شهر را بسیار زیبا نموده است.از دیگر جاهای دیدنی ایلام می توان به تنگه ارغوان اشاره کرد.

طبیعت زیبای تفرجگاه جنگلی ششدار

در 5 کیلومتری شهر ایلام در نزدیکی کوه قلاقیران، تفرجگاه جنگلی ششدار قرار دارد. سلسله کوه های دالاهو یا شش کلان با بلوط های “ششدار” زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. این تفرجگاه پر شده از درختان بلند و رودهای جاری  که بیشترین گونه آن درختان بلوط است.

پارک جنگلی ششدار پوشش گیاهی طبیعی درختان بلوط با رویش چندساله دارد . علاوه براین گیاهان خودرو دیگری در این تفرجگاه بوجود آمده اند که شرایط مناسبی برای زیستگاه پرندگان پدید اورده است. شکوفه های بهاری گل ها، سرسبزی طبیعی فصل تابستان، تنوع رنگی در پاییز و طبیعت سفید پوش زمستان جدا از سرد بودن آن این منطقه را چهارفصل کرده است.

زمان بازدید

برای دور شدن از شلوغی شهر و تنفس هوای تازه پارک های جنگلی گزینه مناسبی هستند. تفرجگاه جنگلی ششدار نزدیک شهر ایلام قرارگرفته است علاوه بر گردشگران، مردم بومی شهر نیز در ایام نوروز و فصل بهار و پاییز از این تفرجگاه بازدید می کنند. آب وهوای تفرجگاه ششدار در کنار طبیعت بکر وزیبای آن گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.  باغات سلطان آباد بین این تفرجگاه و ناحیه منجل قراردارد. منجل نیز از تفرجگاه های این منطقه است.

بهارش با شکوفه های زیبا، سبزی ششدار و عطر بوی بلوط و درختان خودرو روح گردشگران را جلا می دهد. فصل پاییزش با ترکیب بی نظیر از رنگ های پاییزی چهره زیبایی به تفرجگاه داده است.در این میان بعضی از گردشگران فصل پاییز را مناسب برای سفر به این پارک می دانند. تنوع رنگ های پاییزی حکم یک تابلوی نقاشی را دارد. وجود چشمه های زیبا و نزدیکی به شهر و دیگر مناطق دیدنی این مکان را پربازدید کرده است.

نزدیکی این تفرجگاه به شهر ایلام باعث گردیده هتل های زیادی در اطراف این تفرجگاه ساخته و جزء شلوغ ترین مکان های این منطقه باشند. مسافران علاوه بر گردش و تفریح و طبیعت گردی در این تفرجگاه می توانند در این هتل ها اقامت نمایند. اما اگر بدنبال سفر اقتصادی هستید، اقامت بوم گردی گزینه مناسب تری برای شما می باشد.در عین حال از سوغاتی های شهر ایلام مثل حلوای بگل، شیرینی کله کنجی، پسته کوهی و حلوای خرما خرید کنند.

ایلام دارای تنگهای بسیار فراوانی است تنگهای پر آب و جذاب که می توان به تنگه سازبن ایلام اشاره کرد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان ایلام

آبشار پلیه ایوان ایلام

به شهر آبشارها خوش آمدید.از جاهای دیدنی ایلام میتوان به آبشار های این استان اشاره کرد.استان ایلام سرزمین رنگ و نقش های چشم نواز از سفیدی برف کوه ها تا سبزی کشتزاران می باشد

آبشار آبتاف

دهلران سرزمینی پهناور سرشار از جاذبه های گردشگری با مردمی خونگرم و مهمان نواز است.از جاهای دیدنی ایلام میتوانیم به آبشار آبتاف اشاره کنیم.دهلران دومین شهر ایلام از نظر جمعیت، وسعت واهمیت اقتصادی و سیاسی است. این شهرستان از سه بخش مرکزی، موسیان و زرین آباد تشکیل شده است.

تنگه رازیانه ایلام

شهری پر از تنگه ها واز جاهای دیدنی ایلام تنگه های ایلام را نام برد.زاگرس به عنوان بزرگترین واحد ناهمواری های ایران، بر اثر زلزله های مهیب در قرن ها پیش پدیده های شگفت انگیز و مخوفی را پدید آورده است.بعضی دیگر از زمین شناسان معتقد هستند این قدرت آب بوده که با نیروی خودش توانسته در بین این بخش از کره زمین راه باز کند و به مرور به قدرت رانش نرم نرم و با فشار همچنین تنگه ای را خلق کند.

پارک جنگلی چغاسبز

شهر ایلام شهر نسبتاً جوان و نوبنیان است و روبه رونق گام برداشته است.از جاهای دیدنی ایلام در تابستان میتوان به جنگل های اطراف شهر و چشمه های غربی و جنوب غربی شهر باغاتاشاره کرد
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search