Search

باغ پروانه ها اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به باغ پرندگان و باغ پروانه ها اصفهان اشاره کرد.اگر در ایران به قصد گردش در جاذبه های تاریخی و طبیعی و ماجراجویی سفر کنید، علاوه بر ابنیه ی تاریخی و طبیعت چشم نواز و پارک ها و اماکن مذهبی و غیره، گاهی مواردی برای بازدید خواهید یافت که نمونه ی آن را ندیده اید یا کمتر دیده و شنیده اید.  باغ موزه ی پروانه ها در شهر دیدنی استان اصفهان یکی از همین مکان هاست که تماشای آن تجربه ی بسیار دلپذیری ست.

باغ پروانه ها کجاست؟

جاهای دیدنی اصفهان فراوان است.پارک جنگلی معروف ناژوان که بعد از اتوبان شهید حبیب اللهی در خیابان الفت قرار دارد، مجموعه ای ست که چندین جاذبه ی گردشگری در خود دارد و یکی از آن ها همین باغ پروانه ها اصفهان است.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

تاریخچه

همان طور که می دانید پروانه ها موجوداتی ظریف و زیبا هستند که پی از طی سه مرحله متولد می شوند و عمر بسیار کوتاهی دارند و گونه های بسیار مختلفی از نظر شکل ظاهر و طول عمر دارند. دیدن این موجودات ظریف و آسیب پذیر هر انسانی را به وجد می آورد و تماشای بال های رنگارنگشان که پر از نقش های منظم و الهام بخش است تحسین برانگیز است.در حقیقت هر پروانه با نقش های مختلف روی بال هایش یک اثر هنری ست.

در باغ پروانه ها اصفهان مجموعه ی گردشگری ناژوان اصفهان که باغ بزرگی به مساحت دو هزار متر مربع است گل و گیاهان بسیاری از انواع خاص مانند درختچه های بنجامین، گیاه سیکاس، فردوس و غیره وجود دارند که اطلاعات مفیدی از آنان می توانید به دست آورید. علاوه بر آن فرصت آشنایی با انواع پروانه های ظریف و زیبا که به شیوه ی تاکسیدرمی در قاب ها نگهداری شده اند و تعداد آن ها به دوهزار و دویست عدد می رسد را دارید.

پروانه ها با توجه به عمر کوتاهشان پس از مرگ به روش خاصی پس از چند مرحله با دقت تاکسیدرمی شده اند. ابتدا با بال های بسته و سنجاقی در تن شان به باغ منتقل شده و بعد از دو یا سه روز آن ها را از جعبه بیرون آورده و در قاب ها برای مشاهده قرار داده اند. متوسط عمر هر پروانه حدودا چهل روز است اما عمر زیبایی و خلقت هنرمندانه اش مادام العمر است.

پژوهشگران و علاقه مندان از این باغ موزه برای تحقیقات و پژوهش روی گونه های گل و گیاهان و پروانه ها نیز استفاده می کنند.

در مجموعه ی پارک جنگلی ناژوان می توانید با امکانات تفریحی و آموزشی دیگر نیز سرگرم شوید، امکاناتی مانند تله سیژ ناژوان، آکواریوم، باغ پرندگان، موزه ی صدف، باغ خزندگان و دیگر مکان هایی که در آن وجود دارند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پروانه

بهترین زمان بازدید

اگر اصفهان مقصد بعدی سفر شماست بهتر است در فصل بهار به آن سفر کنید تا سرسبزی و زیبایی طبیعتش تجربه ی بهتری برایتان رقم بزند. برای بازدید از مجموعه های مختلف پارک ناژوان می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 19 اقدام کنید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

پل بزرگمهر اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به پل های متعدد اشاره کرد.زیبایی ها و جاذبه های دیدنی شهرها و روستاهای ایران قابل شمارش و اندازه گیری نیست. از جاذبه های طبیعی گرفته تا آثار تاریخی و ملی که از هر گوشه ی این خاک سربراورده اند.

قلعه ی شاه دژ

از جاهای دیدنی اصفهان قلعه ی شاه دژ میباشد.قسمتی از رشته کوه های زاگرس که به جنوب غربی استان اصفهان کشیده شده “صفه” نام گرفته و حدود 2250 متر ارتفاع دارد. جایی در نزدیکی قله ی این کوه، قلعه ای به نام قلعه ی شاه دز یا شاه دژ واقع شده است که از جاذبه های تاریخی شهر اصفهان به حساب می آید.

بازار قیصریه اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان بازارهی آن است.اصفهان یکی از مقاصدی ست که برای سفر و گردشگری از همه نظر بسیار ایده آل است. آب و هوا و موقعیت جغرافیایی مناسب آن باعث می شود تمام فصل ها مخصوصا سه فصل اول سال برای سفر به آن دل انگیز باشد،

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان یکی از جاهای دیدنی اصفهان به حساب می آید.اماکن تاریخی در اصفهان به قدری زیادند و هرکدام هنرمندانه و سرشار از جزییات معماری ساخته شده اند که برای گردش در اصفهان و بازدید از تمام مکان ها زمان زیادی لازم دارید.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search