Search

باغ پرندگان اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان

باغ پرندگان اصفهان یکی از جاهای دیدنی اصفهان است .در برخی از شهرهای ایران هرچه بیشتر بگردید جاذبه های دیدنی ایران را بیشتری کشف می کنید که بازدید از آن ها برایتان لذت بخش خواهد بود. استان اصفهان یکی از همین شهرهایی ست که جاذبه های فراوان و دیدنی اش افراد زیادی را به آن جا می کشاند.

اگر از دیدن حیوانات به خصوص پرندگان رنگارنگ و مختلف لذت می برید، یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده ی انواع پرندگان باغ پرندگان اصفهان است.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:گوگل مپ

تاریخچه باغ پرندگان اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان این باغ بزرگ و زیبا که اولین باغ پرندگان در ایران است، با صدای آواز پرندگان مختلف که در آن طنین انداز است در اوایل دهه ی هفتاد احداث شد و درتابستان سال 1375 برای بهره برداری و بازدید عموم به عنوان مکانی علمی و تفریحی افتتاح شد.

این مجموعه که توسط شهرداری اصفهان تاسیس شده حدود 4000 پرنده از 130 گونه ی مختلف از نقاط مختلف جهان را در فضایی با مساحت 17000 متر مربع در خود جای داده و برای حفظ حریم و آزادی پرندگان نیز حصاری بلند و وسیع دور تا دور باغ کشیده شده است.

برخی از این پرنده ها به باغ اهدا شده اند و برخی دیگر از کشورهای مختلف به ایران آورده شده اند. علاوه بر این با توجه به اقلیم و شرایط خاص هر گونه، برای آنان فضای مناسب خود را شبیه سازی کرده اند.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:خبرگزاری موج

برای پرندگان با جثه های بزرگ تر مانند قرقاول و طاووس فضای بزرگ و سرسبزی در نظر گرفته شده که در آن زندگی می کنند، برای پرندگان آبدوست مثل پلیکان و فلامینگو و اردک ها برکه ای زیبا ساخته شده و محفظه های شیشه ای با امکان تنظیم دما و کنترل شرایط آب و هوایی برای طوطی ها و توکان ها دیده می شود. همچنین پرندگان قوی چنگال و شکارچی مثل شاهین ها و عقاب ها و کرکس ها در مکان هایی محصور و فلزی و دور از دیگر پرندگان نگهداری می شوند که البته امکان پرواز دارند.

به منظور جلوگیری از انقراض یا آسیب به گونه های مختلفی که در این باغ نگهداری می شوند، کلینیک های آسیب شناسی و درمان حیوانات نیز برای آن ها تاسیس شده و در صورت نیاز در همین محل قرنطینه و درمان می شوند.

مسیر دسترسی

باغ پرندگان اصفهان در محل پارک جنگلی معروف ناژوان احداث شده که در محدوده ی غرب شهر است و برای رفتن به آن می توانید از پل وحید به سه راه سیمین یا همان میدان سهروردی رفته و وارد پارک ناژوان شوید.

بهترین زمان بازدید

با توجه به اینکه باغ پرندگان اصفهان زیبایی های طبیعی مثل برکه و درختان و فضای سبز و گل کاری های زیادی دارد شاید بهترین فصل برای بازدید از این باغ فصل بهار و شکوفایی باغ باشد و البته به یاد داشته باشید قبل از غروب و در روشنایی روز از این مکان دیدن کنید.

جاهای دیدنی اصفهان باغ پرندگان
منبع:گوگل مپ

همچنین پیروی از دستورالعمل های موجود در باغ پرندگان مثل غذا ندادن به آن ها یا استفاده نکردن از نور و فلش دوربین ها برای عکاسی، بسیار حائز اهمیت است تا حریم امن و سلامت موجودات زنده آسیب نبیند.

در کنار پرندگان زنده می توانید برخی نمونه های تاکسیدرمی شده را نیز مشاهده کنید که برای طولانی مدت قابلیت نگهداری دارند. علاوه بر تماشای این زیبایی ها، در واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی باغ پرندگان بررسی های روز علمی صورت می گیرد. از دیگر جاهای دیدنی اصفهان بازار قیصریه میباشد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

خانه قزوینی ها

صفهان جاهای دیدنی و تاریخی فراوانی دارد.گردشگران و جهانگردانی که به ایران سفر می کنند، با دیدن بناها و آثار مختلف تاریخی که صدها سال پیش در ایران ساخته شده حیرت زده می شوند

خانه تاریخی دهدشتی

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به خانه تاریخی دهدشتی اشاره کرد. حال و هوای خانه های قدیمی و تاریخی برای ما امروزی ها که در چاردیواری های سرد و بسته بزرگ شده ایم و چشممان به دیدن برج ها و آپارتمان های بلند و باریک عادت دارد، حال و هوای عجیب و دلپذیری ست. بس

کویر ابویزد اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان کویرهای این استان است.وقتی صحبت از کویرهای ایران می شود ناخود اگاه ذهن ما به سمت کویر مصر یا مرنجاب می رود. اما ایران کویر های زیبایی دارد که با کمی رسیدگی می توان گردشگر های زیادی به خود جذب کند. کویر ابویزد اصفهان یکی از کویرهای زیبا وجذاب می باشد و در نزدیکی کاشان قرار دارد.

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت بهشت را میتوان گفت یکی از جاهای دیدنی اصفهان که جذاب است.اگر از گردشگران و تاریخ شناسان سراغ از شاهکارهای معماری ایرانی را بگیرید، بی شک به شما سفر به اصفهان را برای دیدن نمونه های بی نظیر معماری و هنر ایرانی در اوج شکوفایی اش توصیه می کنند. گوشه گوشه ی اصفهان پر است از یادگارهایی که از دوران سلطنت صفویان به جا مانده و هرکدام از این بناها تاریخ و هویتی در خود نهفته دارد. کاخ هشت بهشت از آخرین بازمانده های سلطنت صفویان است که به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search