Search

اولسبلنگاه

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه

یکی از جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه است.اگر در حال بازدید از مجموعه ییلاقات ماسال بودید، نباید از کنار ییلاق اولسبلنگاه به راحتی گذر کنید چرا که یکی از زیبا ترین و متحیر کننده ترین ییلاقات آن اطراف می باشد.  اولسبلنگاه نام روستایی ییلاقی و یکی از جاهای دیدنی گیلان است که در میان کوه های بلند قامت رشته کوه تالش جای گرفته است. این ییلاق در ارتفاع ۱,۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد و از زیبایی خیره کننده ای برخوردار است.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

گشت و گذار در اولسبلنگاه

هر چند که خود این ییلاق مناظری مبهوت کننده و تماشایی از دام های کوچک و بزرگ، پرندگان مختلف و اسب های اهلی و وحشی دارد اما با این حال اگر در اطراف روستا نیز به مسیر خود ادامه دهید به یکی دیگر از مجموعه ییلاقات ماسال، بنام سوئه چاله خواهید رسید.

بعد از آن نیز روستا مرتفع گیلوان در پیش روی شما است که می‌ توانید در این روستا از بنای یادگار میرزا کوچک‌ خان جنگلی دیدن کنید. در ارتفاعات آلاله نیز که از دیگر نقاط دیدنی و جذاب این منطقه دیدنی است و مکانی مناسب برای ثبت لحظات جذاب و به‌ یادماندنی و عکاسی است.

یکی از نکات جالب توجه در مورد این مکان این است که ساخت و ساز خانه ها توسط هر گونه مصالح ساختمانی به غیر از چوب توسط سازمان منابع طبیعی ممنوع اعلام شده است. و همین امر مزیده بر علت شده تا روح و جان زندگی ساده و زیبای روستایی در ییلاق اولسبلنگاه حفظ شود.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

به گونه ای که هیچگونه برقی در این روستا وجود ندارد و اگر در شب که همه خانه ها غرق در خاموشی است علاقه مند به گشت و گذار در اطراف شدید می بایست با چراغ نفتی یا چراغ قوه مسیر خود را روشن کنید.

اقامت در اولسبلنگاه

بی شک پس از دیدن مناظر زیبای ییلاق اولسبلنگاه از مجموعه ییلاقات ماسال قصد ماندن حداقل یک شب در دل این طبیعت بکر شما را وسوسه می کند. کمپ زدن در این جای دیدنی گیلان بسیار دلچسب است و بدون شک شبی به یاد ماندنی را در کنار آتش و در چادر برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به یاد داشته باشید که مردمان این روستا بسیار مهمان نواز و مردم دوست بوده و گاهی اوقات می توانید شب را در خانه های چوبی آنها سپری کنید و صبحگاه نیز از غذای های محلی روستاییان نوش جان کنید.

جاهای دیدنی گیلان اولسبلنگاه
منبع :گوگل مپ

اما در صورتی که تمایل دارید شب را در اقامتگاه و هتل سپری کنید بهتر است بدانید که اولسبلنگاه، هتل ها و اقامتگاه‌ های متعددی برای گردشگران دارد. یکی از هتل هایی که در ابتدای روستا قرار دارد هتل فردین معصومی است. همچنین از دیگر هتل ها و اقامتگاه ها می توان به هتل سراج اولسبلنگاه و اقامتگاه ‌های افرا، کوهسار و رستم کلاه ‌چرمینه نیز اشاره کرد که مکان مناسبی برای استراحت در شب برای شما است.

بهترین مسیر برای سفر

برای سفر کردن به ییلاق اولسبلنگاه راه های متنوع و متعددی در پیش رو دارید اما مهم این است که ابتدا خود را به رشت برسانید و از آنجا تا ماسال حدود 60 کیلومتر رانندگی کنید، سپس جاده جنوبی خروجی از ماسال را دنبال کرده و ۲۵ کیلومتر در جاده ‌ای كوهستانی ولی هموار به رانندگی خود ادامه دهید تا به تابلوی راهنمای اولسبلنگاه برسید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان گیلان

قلعه رودخان

قلعه رودخان ملقب به قلعه هزار پله. این قلعه که از توابع روستایی به همین نام از جاهای دیدنی گیلان است، این لقب را به دلیل کشف شدن 935 پله در دل آن به خود اختصاص داده است. با نگاهی کلی به این بنا شما می توانید یکی از زیبا ترین و مستحکم ترین بناهای عصر ساسانیان را مشاهده کنید

ییلاق ماسال

از جاهای دیدنی گیلان ییلاقات این استان است.ییلاق ماسال، به مجموعه ای از ییلاقات زیبا و مه آلود در دل کوه و دشت های سر سبز که در شمال غربی رشت قرار گرفته است

دریاچه سقالکار

دریاچه ای از جنس آیینه، دریاچه ای که هرچه زیباییست در خود به نمایش گذاشته است، دریاچه ای که درختان، کوه ها و تصاویر مرغان دریایی کوچ کرده را در خود جای داده است. درست است. این، توصیف زیبایی دریاچه سقالکار، یکی از جاهای دیدنی گیلان است.

جاده اسالم به خلخال

یکی از جاهای دیدنی گیلان بی شک خمین جاده است.وقت آن شده تا شما را با یکی دیگر از مسیر های منتهی به شمال ایران آشنا کنیم تا بتوانید علاوه بر گردنه حیران و جاده چالوس، از این مسیر نیز لذت کافی را ببرید و به مقصد خود برسید
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search