Search

آبشار سردابه اردبیل

جاهای دیدنی اردبیل آبشار سردابه

آبشار سردابه اردبیل را میتوان به یکی از مناطق تفریحی و جاهای دیدنی اردبیل در بهار است اشاره کرد. این آبشار در روستای سردابه در کنار آب گرم سردابه واقع شده است. این منطقه دارای هفت چشمه آب گرم است که توانسته یکی از قطب های توریستی اردبیل را به خود اختصاص دهد. آبشار سردابه ارتفاعی 20 متری و دمایی حدود 35 درجه سانتی گراد دارد.

در کنار مکانهای تفریحی دارای مکانهای تاریخی فروانی هست هست که میتوان به برج شاطر اردبیل اشاره کرد.

آبشار سردابه جاهای دیدینی اردبیل در بهار و تابستان
آبشار سردابه اردبیل در بهار

مختصری از آبشار و آب گرم سردابه

جاهای دیدنی اردبیل فراوان است .در کنار آبشار سردابه، یک چشمه آب گرم معدنی وجود دارد که خاصیت‌های ویژه‌ای را در خود گنجانده است. یعنی می‌توانید پس از گشت و گذار در این منطقه و لذت بردن از آبشار، سری هم به این چشمه بزنید تا از خواص آن بهره مند شوید.

چشمه آب گرم سردابه دارای املاح سدیم، کلسیم، سولفات و بی کربنات می‌باشد و رنگی شفاف و مزه‌ای ترش دارد. از خواص این چشمه معمولا برای درمان بیماری‌های یرقان و زردی استفاده می‌شود. در اطراف این چشمه رسوب‌هایی را مشاهده خواهید کرد که به خاطر وجود املاح قلیایی و گوگرد است.

چشمه گرم سردابه مکانهای دیدنی اردبیل در تابستان
چشمه گرم سردابه

پوشش گیاهی آبشار و آب گرم سردابه

در کنار چشمه و آبشار غارهای متعددی را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن خزه، سرخس و برخی دیگر از گیاهان آبی هم در این منطقه پوشش خود را حفظ کرده‌اند.

منبع آب آبشار سردابه اردبیل

آب آبشار سردابه از چند چشمه که از ارتفاعات شرقی سبلان نشات می‌گیرند، تامین می‌شود. در قسمت پایینی یعنی جایی که آب ها بر روی تخته سنگ‌ها جاری می‌شوند، مکانی مناسب برای ساکن شدن توریست‌ها و افرادی است که قصد بازدید از این جاذبه گردشگری را دارند.

آبشار و چشمه سردابه در بهار
آبشار سردابه اردبیل

نام دیگر چشمه سردابه

مردم محلی این منطقه نام دیگری را به این چشمه اختصاص داده‌اند به نام “قیه سو” که به معنای زرد رنگ است. دلیلش هم به خاطر خاصیت بیماری زدایی آن است که برای درمان یرقان و زردی از آن استفاده می‌شود. همچنین باید اشاره کنیم که دمای این چشمه 35 درجه سانتی گراد است، که دمایی نسبتا مناسب را برای استفاده افراد فراهم کرده است.

بهترین زمان بازدید از آبشار و چشمه سردابه

اگر قصد بازدید از این جاذبه گردشگری و استفاده از آن را دارید می‌توانید در فصل بهار و تابستان به این مکان مراجعه کنید. همچنین فصل زمستان هم می‌تواند موقعیت خوبی برای مشاهده برف و یخ زدگی بخش‌هایی از آبشار و چشمه باشد.

?سایت به گردی محاسبه هزینه های سفرشما✈

دیگر مکان‌های تفریحی استان اردبیل

خانه خادم باشی

خانه خادم باشی یکی دیگر از جاهای دیدنی اردبیل می باشد که در زمان قاجاریه ساخته شده و امروزه تبدیل به مکانی دیدنی برای عموم مردم شده است. ناگفته نماند که این بنا یکی از چندین ساختمان دیدنی در محله قدیمی اوچدکان اردبیل است.

برج شاطر اردبیل

برج شاطر اردبیل از جاهای دیدنی اردبیل است، گنبد شاطر یا به اصطلاح عامیانه شاطر گنبدی، سازه یا بنایی است که از دوران ایلخانی )اواسط اسلام( به جا مانده است. این برج در روستای صومعه، نزدیک به شهر اردبیل قرار دارد.

کاروانسرای سنگی صائین

از جاهای دیدنی اردبیل میتوان به کاروانسرای سنگی صائین اشاره کردکاروانسرای سنگی صائین متعلق به دوران صفویه میباشد. مسیر دسترسی زمان بازدید نحوه بازدید و بتهرین زمان بازدید اشاره کرد

کلیسای مریم مقدس

آیا اردبیل کلیسا دارد؟از جاهای دیدنی اردبیل کلیسای مریم مقدس میباشد.از زمانی که اردبیل در مسیر جاده ابریشم قرار گرفت، توانست میزبان افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان باشد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search