Search

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان یکی از جاهای دیدنی لرستان است که خود را در دامان رشته کوه های پوشیده از برف زاگرس جای داده است. این آبشار که در شهرستان دورود از توابع لرستان قرار دارد، از شمال با شهرستان سربند و از سمت شمال غربی با شهرستان بروجرد در همسایگی قرار دارد.

این آبشار از هر چهار جهت جغرافیایی مسیر های منتهی به خود را پوشش می دهد به طوریکه از شرق و غرب این آبشار نیز می توانید برای سفر به آنجا حرکت کنید. آبشار بیشه که از شرق به ازنا، از جنوب به الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد ختم می شود، یکی از جاهای دیدنی لرستان است که سالانه هزاران مسافر را به خود می بیند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

روستای بیشه

بعد از آبشار بیشه بازدید از روستای بیشه بهترین اتفاق ممکن است چرا که این روستای بزرگ که در همسایگی آبشار قرار دارد، یکی از جاهای دیدنی لرستان بوده که علاوه بر سر سزی و طراوتی که دارد، مردمانی مهربان و مهمان نواز را در دل خود ساکن کرده است.

آبشار بیشه لرستان

این آبشار یکی از مناطق گردشگری طبیعی در استان لرستان بوده که به‌ عنوان چهل‌ و هشتمین اثر ملی در لیست میراث طبیعی ایران و در اسفند ماه سال ۱۳۸۷ به ثبت ملی رسیده است. این آبشار بسیار عظیم در واقع از ترکیب چندین آبشار کوچک تشکیل شده که هر کدام از آن ها مسیری پر ماجرا را برای سرازیر شدن از این مقصد طی می کنند.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

اگر بخواهیم به انتهای مسیر این آبشار اشاره کنیم می بایست نام رودخانه‌ دائمی و پر آب لرستان، یعنی سزار را مورد توجه قرار دهیم چرا که این رودخانه مقصد نهایی آبشار بیشه است. آبشاری که از اندک اندک رودهای کوچک تشکیل شده و عظمتی بسیار را به نام خود کرده است.

این مکان که یکی از جاهای دیدنی لرستان است علاوه بر زیبایی مهندسی طبیعی حیرت انگیزی دارد به طوریکه ارتفاع آن تا نقطه‌ برخورد به زمین بالغ بر ۴۸ متر بوده و میبایست مسیری 10 متری را برای اتمام مسیر و رسیدن به رودخانه طی کند. از طرفی نیز عرض تاج آبشار بیشه به ععدی بالغ بر ۲۰ متر می رسد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

در نزدیکی این آبشار نیز جنگل ‌های پهناور پوشیده از درختان بلوط وجود دارد که زیبایی چشم نوازی را به این منطقه بخشیده است از طرفی مجاورت این آبشار با روستای بیشه نیز خود یک زیبایی دیگر است.

اگر به دل جنگل بنگیرد ریل قطاری را مشاهده می کنید که از میان آن عبور کرده و زیبایی دو چندانی به این منطقه داده است، علاوه بر ریل نیز آبشار های کوچکی که منشا خود را از چشمه های کوچک می گیرند، با عبور از میان این جنگل و پیوستن به آبشار بیشه یکی از جاهای دیدنی لرستان، زیبایی وصف نشدنی به این منطقه می بخشد.

آبشار بیشه لرستان
منبع:گوگل مپ آبشار بیشه لرستان

بهترین فصل سفر

بی شک بهترین فصل سفر به این مکان بی همتا فصل بهار بوده تا شما را با سر سبزی و طراوت خاصی رو برو کند. از طرفی دیگر نیز در فصل پاییز به سبب برگ ریزان و رنگا رنگی درختان، آبشار بیشه زیبایی خاصی به خود می گیرد که چشم هر بیننده ای را به خود می دوزد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان لرستان

آبشار ونایی

آبشار ونایی یکی از آبشار های دیدنی بروجرد است که به عنوان یکی از جاهای دیدنی لرستان نیز به شمار می رود. آبشاری که با گذر از کنار آن می توانید صدای برخود آب سرازیر شده از آن با تخته سنگ ها را شنیده و آرامش مطلق را به خوبی درک کنید.

دره نی گاه لرستان

قطعاً می‌دانید که لرستان یکی از شهرهای توریستی با جاذبه‌های طبیعی است. آبشارها و رودخانه‌های بسیار چشم‌نوازی در این شهر وجود دارد و باعث شده که افراد مختلف، آن را برای مسافرت انتخاب کنند. همچنین آب و هوای خوب و نسبتا خنک و تمیز به جاذبه‌های گردشگری آن اضافه می‌کند. بدین منظور در این بخش از مجله به‌گردی تصمیم گرفتیم که راجع به یکی از جاذبه‌های گردشگری لرستان با عنوان دره نی گاه لرستان با شما صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

حمام گپ لرستان

بدون تردید یکی از بناهای تاریخی و جاهای دیدنی لرستان که در سال های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است، حمام گپ لرستان است. حمامی که به عنوان یکی از مناطق گردشگری مهم در خرم آباد قرار دارد و سالانه تعداد زیادی گردشگر را دور هم گرد می آورد.

تنگه شیرز

اگر از تماشاکنندگان و تحسین کنندگان طبیعت بکر و دست نخورده هستید، بدون تردید ساختار صخره‌ های تنگه شیرز صحنه هایی به یاد ماندنی را در ذهنتان به جای می گذارد. منطقه ای که خود را در دل کوه های زاگرس گنجانده و زیبایی خارق العاده ای دارد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search