Search

آبشار اسکندرتبریز

آبشار اسکندر تبریز

از جاهای دیدنی تبریز آبشار اسکندرتبریز است. طبیعت همیشه منبع الهام و آرامش بوده است و انسان زمانی که از دغدغه ها و شلوغی زندگی شهری و کسب و کار خسته و گریزان می شود، آغوش طبیعت را برای پناه بردن انتخاب می کند. از گذشته های دور تا امروز طبیعت طرفداران خود را داشته اما با پیشرفت زندگی شهری و تکنولوژی و میزان بسیار بالای آلودگی شهرها، افراد بیشتر برای سفر به طبیعت و گذراندن اندک زمانی در هوای پاک و فضای بکر طبیعت ترغیب شده اند.

منبع:عصر ایران

تا جایی که گروه های طبیعت گردی و ان جی اّ هایی برای پاک کردن طبیعت از زباله نیز تشکیل داده اند و ارزش و اهمیت طبیعت بیش از پیش شده تا انسان قدر آن را بداند. امروزه افرادی با برداشتن یک کوله پشتی و ابزار مورد نیاز برای ماندن در طبیعت به آن سفر می کنند و با انجام این قبیل فعالیت ها سعی می کنند سالم تر بمانند و در حفظ طبیعت نیز کوشا هستند. استان آذربایجان شرقی به دلیل خوش آب و هوایی و اقلیم سرسبز و پاکش در نیمه ی اول سال مقصد پرطرفداری برای گردش و سفر است.

نحوه بازدید

اگر اهل سفر به طبیعت و کسب تجربه های نو و جستجوی مکان های جذاب باشید شاید نام آبشار اسکندرتبریز را شنیده باشید یا به آن سفر کرده باشید. در مسیر جاده ی تبریز به اهر و درست در دامنه های شمالی رشته کوه های سهند، اگر به سمت روستای طویقون حرکت کنید در نزدیکی این روستا به یکی از جذاب ترین مقصد های طبیعت گردی خواهید رسید.

 اگر طبیعت گرد ماهری باشید حتما می دانید که بهتر است کفش مناسب پیاده روی در طبیعت همراه خود داشته باشید چرا که برای رسیدن به آبشار اندکی از راه را باید پیاده روی کنید. شگفتی اصلی این آبشار در فصل زمستان نمایان می شود و در واقع فصل مناسب برای سفر به آنجا در افراد مختلف بنا به سلیقه شان متفاوت است چرا که این آبشار در زمستان کاملا یخ می زند و در واقع مهمترین ویژگی اش برای دوستداران یخ نوردی همین یخ زدگی و انباشته شدن قندیل های نوک تیز روی یکدیگر است.

منبع:عصر ایران

زمان بازدید

اما اگر شنیدن صدای خروش ریزش حجم زیاد آب شما را شیدا می کند یا به قصد آب تنی کردن و پیک نیک در اطراف آبشاربه آنجا می روید پیشنهاد می کنم فروردین ماه که پرآب ترین زمان آن است را انتخاب کنید. در سالهای اخیر به علت خشکسالی در تابستان و بهار حجم آب بسیار کمتر شده است. قبل از حرکت به سمت آبشار اسکندرتبریز ، کفش و لباس مناسب و همینطور غذا یا تنقلات به همراه داشته باشید زیرا در اطراف آن از رستوران یا کافه خبری نیست، تنها طبیعت است و طبیعت..

از دیگر آبشارهای تبریز میتوان به آبشار آسیاب خرابه تبریز را هم نام برد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان آذربایجان شرقی

بازار کفش تبریز 

بازار کفش تبریز، بهترین مکان برای خرید کفش در شهر تبریز واقع شده است. بازار کفش، در ضلع شرقی بازار بزرگ تبریز قرار دارد و به عنوان یکی از موارد محبوب بین مسافران داخلی و خارجی شناخته شده است. این بازار به دلیل قیمت مناسب، تنوع بیشتر و کیفیت برتر، جذابیت و محبوبیت زیادی دارد.در این سفر به بازار همراه سایت گردشگری به گردی باشید.

خانه پروین اعتصامی

خانه پروین اعتصامی یکی از جاهای دیدنی تبریز است.معمولا زندگی بزرگان تاریخ برای ما جالب است، اینکه کجا زدگی می کرده اند؟ خانه شان چه شکلی بوده؟ چه لباس هایی می پوشیدند؟ تفریحاتشان چه بوده و اطلاعاتی از این قبیل. شاید برای ارضای این حس کنجکاوی بهتر باشد سری به خانه ی شخصی این سرشناسان بزنیم.

برج شهر تبریز+عکس+امکانات+آدرس

مرکز خرید برج شهر تبریز، با بنایی ۱۴ طبقه به عنوان یکی از مقاصد خرید و جاذبه‌های گردشگری معروف در شهر تبریز شناخته می‌شود. این ساختمان فراوانی امکانات تجاری و لذت بخش برای مراجعه کنندگان فراهم کرده است. از آنجا که در مرکز شهر تبریز قرار دارد، برج شهر با طراحی منحصر به فرد خود، معبدی برای خریداران فراهم کرده است که هر سبک و سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد.در این سفر مجازی همراه سایت گردشگری به گردی باشید.

جنگل ارسباران تبریز

جنگل ارسباران تبریز یکی از جاهای گردشگری تبریز به حساب می آید.اگر نقشه ی جنگل های ایران را در کتب جغرافیایی دیده باشد، گوشه ی سراسر سبز آن را درست در لب مرز شمال غربی دیده اید. این جگرگوشه، ارسباران است.بله از جاهای دیدنی تبریز جنگل ارسباران است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search