Search

روستای مزرعه نو+ عکس + آدرس + امکانات

روستای مزرعه نو
5/5

انچه در این محتوا می خوانید

“روستای مزرعه نو در دهستان مزرعه نو واقع در استان مرکزی، با وضعیت طبیعی دشتی و دارای جاده‌های آسفالت می‌باشد. این روستا با جمعیت حدود ۶۲۳ نفر و تعداد ۲۲۵ خانوار، به عنوان یک محل زندگی با زیرساخت‌ها و امکانات مناسب برخوردار است.با سایت گردشگری به گردی در این سفر مجازی همراه باشید.

در این روستا، طبیعت دشتی زیبا باعث شده که وضعیت جاده‌ها به صورت آسفالتی باشد و امکان دسترسی به این منطقه راحت‌تر گردد. با جمعیت متعادل و زندگی آرام، مزرعه نو یک مقصد ایده‌آل برای زندگی و بازدید است.

روستای مزرعه نو
روستای مزرعه نو

امکانات و خدمات عمومی مانند زمین ورزشی، سالن ورزشی، و مسجد در این روستا موجود است. از لحاظ انرژی، گاز لوله‌کشی در دسترس است و امکانات نوین مانند دسترسی به اینترنت و وسایل نقلیه عمومی نیز فراهم شده‌اند.

با این ساختار، روستای مزرعه نو به عنوان یک محل زندگی با تعامل موثر با فرآیندهای مدرن شهری و امکانات رفاهی، برای جذب ساکنان و گردشگران می‌تواند جاذبه خوبی باشد.این روستا یکی از جاهای دیدنی اراک هم به شمار می آید.

روستای مزرعه نو
روستای مزرعه نو

آب و هوای مزرعه نو آشتیان

“آب و هوای روستای مزرعه نو، که در دهستان مزرعه نو واقع شده است، تحت تأثیر اقلیم شهرستان آشتیان قرار دارد. این شهرستان به دلیل ارتفاعات کوهستانی در دامنه کوه‌های مرکزی قرار گرفته و از ارتفاعاتی چون کوه آشتیان، کوه رف قاسم کش، کوه کلاهه و کوه میرآب بهره‌مند است.

آب و هوا در مزرعه نو آشتیان تحت تأثیر تأثیرات کوهستانی و دشتی قرار می گیرد. این منطقه واقع در شمال غربی شهرستان اراک قرار دارد که به همین دلیل، دارای تغییرات آب و هوایی طبیعی است. در طول سال، آب و هوا در مزرعه نو آشتیان از فصل به فصل تغییر می کند و این امر به شرایط و جو راضی کننده ای در مسافران این منطقه ایجاد می کند.

روستای مزرعه نو
روستای مزرعه نو

با توجه به این ویژگی‌ها، شهرستان آشتیان دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل است. ارتفاع زیاد منطقه باعث تغییرات دما و هواشناسی متنوع در این منطقه شده و تأثیر مستقیمی بر آب و هوای روستاهای آن دارد. به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی، توپوگرافی این منطقه از دشت فراهان تا کویر میقان تنوع زیادی ایجاد کرده است.

روستای مزرعه نو
روستای مزرعه نو

در فصل بهار، هوا در مزرعه نو آشتیان خنک و معتدل است. این فصل بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است، زیرا طبیعت به شکل چشمگیری که از ضمنی و میدانی تشکیل شده است، زندگی می کند. در این فصل، شبها خنک و روزها گرم و آفتابی هستند. همچنین، طی این ماه ها احتمال بارش باران کم است، بنابراین آسمان آبی بوده و نور خورشید درخشان است. این فصل بهترین زمان برای کوهنوردی، پیاده روی و دیدن چشم انداز استوا است.

فصل تابستان در مزرعه نو آشتیان گرم و خشک است. در این فصل، دما به بیش از 30 درجه سانتیگراد ارتفاع می یابد و آفتاب درخشان و قوی است. برای افرادی که دوست دارند از طبیعت مزرعه لذت ببرند، این فصل می تواند چالش برانگیز و خسته کننده باشد. با این حال، وجود مناظر طبیعی زیبا، تامین آب و هوای مطلوب و فراوان، مزرعه نو آشتیان را به مقصد برجسته ای برای توریست ها تبدیل کرده است.

روستای مزرعه نو
روستای مزرعه نو

پاییز، فصلی دیگر که آب و هوا در مزرعه نو آشتیان به شدت تغییر می کند. در این ماه ها، هوا خنک و خنک تر می شود و دما به اندازه آن در تابستان نیست. پاییز حتی باران را به ارمغان می آورد و طبیعت را با زیبایی های رنگارنگ پوشانده است. در روزهای بارانی، کاج و سایر درختان سنگ صبورانه تمام آب خوشبختی را دریافت می کنند و باغچه ها چهره زیبایی به خود می گیرند. این تغییرات آب و هوایی در پاییز از دیدار این منطقه در این زمان سال حتی لذت برده را بیشتر می کند.

در فصل زمستان، هوا در مزرعه نو آشتیان سرد و مقصد پرامکانات پوشیده است. در این فصل، درجه حرارت به تحت صفر درجه نیز می رسد و برف نیز پوشش بزرگی از مناظر طبیعی را به خود می گیرد. اگرچه تماشای مناظر مزرعه نو آشتیان در زمستان زیباست، اما باید در نظر داشت که مسافران باید اقدامات لازم را برای مقابله با شرایط سرد این فصل انجام دهند.

آدرس روستای مزرعه نو

استان مرکزی، شهرستان آشتیان، بخش مرکزی، دهستان مزرعه نو، روستای مزرعه نو

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search