Search

امامزاده سید حمزه تبریز

امامزاده سید حمزه تبریز

امامزاده سید حمزه تبریز از مکان های مذهبی تبریز است که شبانه روز پذیرای دعای همه عابدان و مردم تبریز و تمام ایران میباشد البته مدتی جهت بازسازی و نوسازی ضریح و معماری و رفع ایرادات کوچکی در دست ساخت بود که در حال حاضر مشکل حل شده است و مجددا همه روزه باز میباشد.

امامزاده سید حمزه تبریز
امامزاده سید حمزه تبریز

توضیحی درباره ی معماری بیرونی:

امامزاده به ضلع غربی همانند عالی قاپو در اصفهان که پنجره بزرگ در بالای آن و چند اتاقک در زیر پنجره ساخته شده است درب اصلی آن در ضلع شمالی امامزاده برای ورود میباشد و ضلع شرقی آن هم همانند ضلع غربی با هم تقارن دارند.در شب چراغ هایی جهت روشن سازی با رنگ سبز هستند.

حوضچه شش ضلعی بدون آب وسط امامزاده وجود دارد که قبلا در زمان قدیم آب داشته و جهت شست و شو استفاده میشده گنبد بزرگ بر روی سقف ضلع شمالی وجود دارد و دو گلدسته در ضلع طرفین درج شده است. البته که پارکینگ و ورودی اولیه جدا برای افراد که با صندلی های چرخی می آیند وجود دارد.

امامزاده سید حمزه تبریز
امامزاده سید حمزه تبریز

داخل امامزاده سید حمزه تبریز:

وجود یک کتابخانه و جایگاه مهر و تسبیح و کتب مذهبی هست. ورودی بزرگ و از داخل در روز پنجره ها رنگ قرمز و آبی و سبز میباشند و نمای داخلی بسیار زیبا به امامزاده داده اند

دیگر مکان‌های زیارتی و مذهبی استان

امامزاده سید جمال الدین تبریز

امامزاده سید جمال الدین تبریز از مکانهای مذهبی تبریز است.ساختمانی با قدمت بسیار زیاد و امام زاده ای با دو گلدسته اطرافش در تبریز از امامزاده های قدیمی و خوش ساخت است گچکاری شده با تزئینات تاریخی که مربوط به دوره خیلی قدیم که چندین سال به اسارت گرفته شده بوده است معروف به قبر جمال الدین است داخل ورودی مسجد دور تا دور در ورودی نوشته با نام الله و سخنانی ارزشمند حکاکی شده است دو تا پنجره دور این در با رنگ شیشه زرد و آبی و سبز و یک مربع زیر این سه ضلعی ها وجود دارد

امامزاده ابراهیم تبریز

امامزاده ابراهیم تبریزاز مکان های مذهبی تبریز است و همچنین تاریخی که دارای قدمت بسیاری است پس از گذشت خیلی سال از بنا نهاده شدن این مسجد همچنان این امامزاده سر زنده و سرسبز می باشد ورودی این امامزاده فضای سبزی وجود دارد که نمای بسیار زیبا و منظره لذت بخش به این امامزاده داده است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Search