کویر ورزنه اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان

استان اصفهان سومین استان پرجمیعت ترین و ششمین استان های پهناورایران  و یکی از شهر های اصلی برای گردشگران خارجی به حساب می اید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید به اصفهانی سفر کنید و جاهای دیدنی اصفهان را ببینید استان اصفهان جاهای دیدنی بسیاری وجود دارد به عنوان مثال اگر شما به کویرگردی علاقه دارید می توانیم بهترین مکان در اصفهان برای کویرگردی کویر ورزنه اصفهان است.

یکی از ویژگی های این منطقه گردشگری (کویر ورزنه اصفهان) به عنوان بزرگ ترین سایت های تفریحی ایران بودن ان اشاره کرد که به تازگی بخش ها و مکان هایی مانند زیپ لاین،شتر سواری، شربت خانه،رستوران های متعدد، خانه های کمپینگ و پاراگلایدر  برای گردشگران عزیز افتتاح شده اند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

این کویر زیبا به دلیل وزش باد های متفاوت تپه های شنی و بسیار زیبایی به صورت هرمی و هلالی به وجود دارد که مناظر چشم نواز و دیدنی برای گردشگران ایجاد کرده است که مشابه ان در کمتر جایی یافت میشود. بعد از این که کویر ورزنه اصفهان را توضیح دادیم که یکی از جاهای دیدنی  و جاذبه های گردشگری اصفهان به حساب می اید، حالا می خواهیم در مورد بهترین فصل برای صفر به کویر را توضیح دهیم که بهترین فصل برای سفر به کویر ورزنه چه فصلی می باشد.

زمان بازدید

اگر قصد دارید به کویر ورزنه اصفهان سفر کنید بهترین فصل اواخر تابستان و اوایل پاییز برای سفر به کویر ورزنه می باشد. به عنوان مثال اگر تمایل دارید در این منطقه گردشگری شب مانی داشته باشید و بخواهید ستارگان را تماشا کنید بهتر است که در فصلی سفر کنید که شب های بسیار سردی نداشته باشد. همچنین از طرفی اگر خواستید برای بازی هایی مانند مهیج و تپه نوردی به کویر ورزنه سفر کنید باید فصلی را انتخاب کنید که افتاب خیلی شدیدی نداشته باشد که شما را اذیت کند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

بر اساس این گفته ها شما باید در فصل پاییز به این کویر سفر کنید که بهترین فصل برای سفر و گردشگری این منطقه می باشد. و از طرف دیگری اگر پیش از غروب آفتاب کویر را ترک کنید و برنامه کمپینگ و شب مانی نداشته باشید، فصل زمستان نیز گزینه بسیار خوبی برای شماست.

اما اگر شما می خواهید یک یا چند روزی در کویر ورزنه اصفهان اقامت داشته باشید اما تمایلی به کمپینگ و شب مانی در چادر و طبیعت ندارید، پیشنهاد ما این است که فکر به اجاره سوئیت در این منطقه گردشگری باشید چرا که این شهربه دلیل حفظ ساختار سنتی خود فاقد هتل های شیک و مناسب برای گردشگران می باشد.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

پیشنهاد ما این است که فکر رزرو هتل ورزنه را از برنامه های خود بیرون کنید و به دنبال موارد دیگری برای اقامت در کویر ورزنه باشید. کویر ورزنه جاهای دیدنی بسیاری دارد که هر کدامشان حال هوای مخصوص خودش را دارد که شما می‌توانید با اقامت در بخش های مختلف  کویر ورزنه اوقات بیشتر و به یاد ماندنی را در این شهر تارخی سپری کنید.

اصفهان دارای کویرهای متعدد هست که به غیر از کویر ورزنه میتوان به کویر مصر و کویر ابویزد اشاره کرد.

مسیر دسترسی

کویر ورزنه یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استان اصفهان به شمار می اید در 117 کیلومتری شرق استان اصفهان قرار دارد که فاصله چندانی با استان تهران ندارد.وسعت این کویربیش از ۱۶ هزار هکتار می رسد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

چهارباغ عباسی

جاهای دیدنی اصفهان بسیار فراوان است .شهر اصفهان در گذشته از مجموعه باغ هایی به هم پیوسته تشکیل می شد که محورهایی متقاطع این باغ ها را از هم مجزا می کرد. این باغ ها اگر چه شکوه و وسعت گذشته را ندارند و دیگر خبری از درختان پربار میوه و عمارت های سلطنتی در میان آن ها نیست

خانه ی امین التجار

جاذبه های گردشگری در ایران و تمام دنیا به دسته ها و انواع مختلف تقسیم می شوند. از آن جا که جاهای دیدنی اصفهان فراوان است برخی مکان ها گاها به دلیل فردی که در آن ها می زیسته یا اتفاقاتی که در آن مکان به وقوع پیوسته و یا به علت سبک معماری و ساختارشان در تاریخ ماندگار می شوند

پل سی و سه پل

یکی از جاهای دیدنی اصفهان که پربازدیدترین مکان تفریحی اصفهان میباشد پل سی و سه پل است.شاید در تمام جهان اصفهان با نماد دو پل مشهورش یعنی پل خواجو و سی و سه پل شناخته می شود چرا که این دو اثر به جا مانده از دوران صفویان، در مرکز شهر و نزدیکی میدان انقلاب

آبشار پونه‌زار

آبشار پونه‌زار از مناطق دیدنی فریدون شهر است که آن را به عنوان بهشت گمشده اصفهان هم می‌شناسند. قطعاً بخاطر همین عنوان بهشت گمشده می‌توانید به زیبایی آن پی ببرید. این طبیعت به قدری جذاب است که دوست نخواهید داشت آنجا را ترک کنید. در ادامه راجع به آبشار پونه زار برایتان بیشتر صحبت خواهیم کرد تا بدانید که قرار است با چه منطقه رویایی مواجه شوید.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها