کویر ابویزد اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان کویر ابویزد اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان کویرهای این استان است.وقتی صحبت از کویرهای ایران می شود ناخود اگاه ذهن ما به سمت کویر مصر یا مرنجاب می رود. اما ایران کویر های زیبایی دارد که با کمی رسیدگی می توان گردشگر های زیادی به خود جذب کند. کویر ابویزد اصفهان یکی از کویرهای زیبا وجذاب می باشد و در نزدیکی کاشان قرار دارد.

از این کویر تا کاشان ۳۸.۳ فاصله وجود دارد که شما با داشتن اوتوموبیل ۴۰ دقیقه می توانید به مقصد خود برسید. شما با بازدید از کویر ابویزد گویا به ایران قدیم سفر می کنید زمانی که ساکنان بسیاری از روستاهای کشورمان با مشکلات زیادی زندگی در کویر دست و پنجه نرم می کردند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ابویزد اصفهان
منبع:گوگل مپ

کویر ابویزد اصفهان

زیرا طی گردش درکویر ابویزد اصفهان شما می توانید از کاروان سرای صفوی  و شهر زیرزمینی اویی یا نوش آباد نیز دیدن کنید که حقایق شگفت انگیزی درباره نبوغ ایرانیان برایتان برملا خواهد شد.کویر ابویزد اصفهان منطقه ای کاملا بیابانی می باشد که فاصه ۳۵ کیلومتری با شهر بادرود فاصله دارد.

حالا این کویر به جایی بر آفرود و تورهای کویر نوردی تبدیل شده که آژانس های مسافرتی زیادی مسافران را به این کویر برده و در ان گردشگران را برای معرفی کویر ابویزد اصفهان می برند. اغلب تورهای ابویزد اصفهان به گونه ای برنامه ریزی می کنند که ابتدا گردشگران را به شهر کاشان می برند تا در انجا با برخی از جاذبه های گردشگری این شهر اشنا باشند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ابویزد اصفهان
منبع:گوگل مپ

و در همین راستا مکان هایی چون خانه بروجردی ها ، حمام سلطان امیر محمد و … در برنامه سفر قرار میگیرند. مهمترین تفریحاتی که در کویر ابویزد اصفهان وجود دارد که هر کدام ان ها حال و هوای خاص خودش را دارد.

یکی از مهمترین تفریحات در کویر ابویزد اصفهان آفرود می باشد که شما می توانید با اتومبیل های شاسی بلند می توانید دور تا دور این کویر را با خیال راحت سفر کنید. شترسواری هم یکی از تفریحات این کویر می باشد که ده ها شتر در ان وجود دارد البته بعضی از افراد این را حیوان آزاری می دانند و از ان دوری می کنند.

البته باید توجه داشته باشید شما برای سفر به کویر ابویزد اصفهان نیازی برای اتومبیل یا شتر نیازی ندارید و شما می توانید با پاهای پیاده خود نیز و فقط با داشتن لباس مناسب و کرم ضد افتاب و عینک افتابی می توانید به این کویر سفر کنید و با خیال اسوده به جاهای دیدنی این کویر گشت و گذار کنید. شبهای کویر ابوزید اصفهان هم  دیدنی است و شما می‌توانید در آن کمپ خود را راه اندازی کنید و از آرامش، سکوت و زیبایی این کویر زیبا لذت ببرید.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ابویزد اصفهان
منبع:گوگل مپ

همچنین به شما توصیه می‌کنیم که اگر امکانش را داشتید، طلوع و غروب خورشید را در ابوزید اصفهان نیز  تماشا نمایید و چند قدمی با پای بدون کفش روی شن های درخشان کویر قدم بردارید. گردشگرانی که به صورت گروهی به ابوزید اصفهان می‌روند اغلب آتشی به پا می کنند و غذا را در میان طبیعت نوش جان میل می کنند.

اگر به اصفهان رفته اید حتما سری هم به کویر ورزنه هم بروید.

بهترین زمان بازدید

حالا که توضیحات کاملی در مورد کویر ابویزد اصفهان کردیم بهتر است بهترین فصل برای سفر به این کویر را نیز به شما بگوییم. بهار، زمستان و اوایل پاییز بهترین زمانها برای سفرازکویر ابوزید اصفهان است البته شما می توانید در فصول دیگری هم بازدید کنید اما به احتمال زیاد وزش باد و یا تابش مستقیم نور خورشید شما را اذیت خواهد کرد.

توصیه ما به شما این سات که اواخر زمستان و بهار را برای بازدید از ابوزید آباد انتخاب کنید و حتما مناسب فصل لباس به تن کنید. امروز باهم با کویر زیبای ابوزید آباد آشنا شدیم، جایی که شاید تعداد کمی از شما عزیزان آن را می‌شناختید. توصیه ما این است که اگر به این کویر رفتید از دیدنی های اطراف آن نیز بازدید کنید

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

باغ پرندگان اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان بسیار است که باغ پرندگان اصفهان یکی از آنهاست.در برخی از شهرهای ایران هرچه بیشتر بگردید جاذبه های دیدنی ایران را بیشتری کشف می کنید که بازدید از آن ها برایتان لذت بخش خواهد بود. استان اصفهان یکی از همین شهرهایی ست که جاذبه های فراوان و دیدنی اش افراد زیادی را به آن جا می کشاند.

پل بزرگمهر اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان میتوان به پل های متعدد اشاره کرد.زیبایی ها و جاذبه های دیدنی شهرها و روستاهای ایران قابل شمارش و اندازه گیری نیست. از جاذبه های طبیعی گرفته تا آثار تاریخی و ملی که از هر گوشه ی این خاک سربراورده اند.

چهارباغ عباسی

جاهای دیدنی اصفهان بسیار فراوان است .شهر اصفهان در گذشته از مجموعه باغ هایی به هم پیوسته تشکیل می شد که محورهایی متقاطع این باغ ها را از هم مجزا می کرد. این باغ ها اگر چه شکوه و وسعت گذشته را ندارند و دیگر خبری از درختان پربار میوه و عمارت های سلطنتی در میان آن ها نیست

مسجد امام

مسجد امام را میتوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان نام برد.در میدان نقش جهان اصفهان، که بسیاری از آثار و جاذبه های گردشگری در آن گرد هم هستند، سر نخ همه چیز به شاه عباس می رسد. این میدان که پس از انتقال پایتخت به اصفهان، رونق گرفت ساختمان های مهم تاریخی و فرهنگی زیادی در خود دارد. یکی از آن ها مسجد امام است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها