گورستان سنگی تپه کوهساران

این گورستان قسمت هایی از شهر باستانی هرمز اردشیر می باشد .از جاهای دیدنی اهواز همین گورستان سنگی تپه کوهساران میباشد.در نزدیک این مکان تپه باستانی آسیا آباد قرار دارد که قدمت این آثار را به سال های دور می رساند در آثار ملی نام این گورستان گنجانده شده است توسط میراث فرهنگی شناخته شد؛ در بافت تاریخی و منطقه محروم اهواز واقع شده است از لحاظ موقعیت جغرافیایی نزدیک پل کابلی،بیمارستان راضی،بازار نادری،بیمارستان فاطمهُ الزهرا واقع شده است.ایستگاه مترو ساعت در نزدیکی آن قرار دارد که مسافران و ساکنان شهر به راحتی میتوانند تردد کنند.

گورستان سنگی تپه کوهساران مربوط به دوران اشکانی میباشد در آنجا قبر هایی کنده شده که مردگانشان را در آنجا به خاک می سپردند این گورستان سنگی طبیعت بسیار زیبا هم دارد وجود درختان زیاد و سبزه سرسبزی زیادی و قابل توجهی به این مکان تاریخی داده است باعث شادابی این مکان شده است توصیه میشود به کسانی که علاقه مند به آثار باستانی هستند از این آثار سنگی باقی مانده که قدمت تاریخی بالایی دارد و گورها را داخل سنگ کنده اند

جاهای دیدنی اهواز کجاست؟گورستان سنگی تپه کوهساران
منبع:گوگل مپ

 همچنین ارتفاع گورها بسیار کم میباشد دیدن کنند بخاطر بکر ماندن این منطقه و آسیب نزدن به بافت تاریخی آنجا شهرداری منطقه هفت متعهد شده است که هیچگونه فعالیت عمرانی بدون اجازه ی سازمان میراث فرهنگی در اون منطقه ی بکر و جذاب نداشته باشد.ظرفیت هایی که باعث شده این منطقه محور فرهنگی محسوب شود تپه باستانی آسیا آباد و قبرستانی که بین اقوام آشوری و ارامنه و لهستانی و .‌.. میباشد.

از معایبی که این گورستان دارد این است که محل تجمع تعدادی از معتادان شده است که بخاطر خلوت بودن و امن بودن برای آنها این جایگاه را انتخاب کرده اند که امید است مسئولین آن منطقه به این معضل رسیدگی کنند تا گردشگران و توریست ها خاطره ی بد از این آثار باستانی قدیمی و جذاب با خود بخاطره نبرند.در نظر داشته باشید که جاهای دیدنی اهواز زیاد است.

هزینه بازدید:

هزینه بازدید از این جاذبه گردشگری  کاملا رایگان میباشد و ملزم به پرداخت هزینه ای نیستید

مسیر دسترسی:

درخیابان امام موسی صدر در بلوار ساحل غربی در جنب کوچه دز شرقی وارد شوید گورستان قابل مشاهده است.

پارک نزدیک این مکان:

پارک نزدیک این مکان میباشد که دارای درختان سرسبز و جنگل مانند که بسیار سرزنده و شاد بعد از سالها مانده است انتظار میرود که این پارک همچنان سرزنده بماند که باعث شادابی این مکان تاریخی-باستانی میشود؛و گردشگران برای دیدن این مکان انگیزه و رغبت بیشتری دارند.

بهترین زمان بازدید:

برای بازدید از گورستان سنگی تپه کوهساران بهترین زمان اوایل صبح و عصر که از گرمای هوا کاسته شده است و فصل پیشنهادی در فصل بهار و پاییز میباشد حتما از گرمای اهواز خبر دار هستید که تابستان بسیار وحشتناک و حتی زمستان به همین ترتیب میباشد .

پس هوای معتدل و قابل تحمل بهار و پاییز میباشد وسایل لازم و ضروری برای چادر مسافرتی و گوشی تلفن همراه  و اگر با وسیله شخصی سفر میکنید از سلامت ماشین و میزان کافی بودن بنزین مطمئن شوید زیرا مسیر طولانی و پر پیچ و خم در پیش دارید و بردن آب سالم اشامیدنی توصیه میشود از آب اطراف و رودخانه اب مصرف نکنید و سفر ایمن در پیش داشته باشید.

دیگر مکان‌های تفریحی استان خوزستان

آبشار آرپناه

شاید فکر کنید در مناطقی که آب و هوای گرم دارند، آبشاری هم وجود نخواهد داشت. در صورتی که این طرز فکر اشتباه است. آبشار را می‌توان حتی در مناطق گرم کشورمان ایران هم پیدا کرد. یکی از آنها آبشار آرپناه است که در شهرستان لالی در خوزستان واقع شده است. در این قسمت از مجله گردشگری به‌گردی برایتان راجع به آن توضیح خواهیم داد تا با این جاذبه گردشگری بیشتر آشنا شوید.

پل سفید اهواز

از جاهای دیدنی اهواز پل سفید است که یکی از معروف ترین پل های اهواز بین ده پل میباشد نام دیگرش پل معلق است بسیار زیبا و دیدنی میباشد

سرای معین التجار

از جاهای دیدنی اهواز میتوان به سرای معین التجار نام برد.این بنا به دوره ی قاجار برمیگردد که در خیابان کاوه ی غربی در اهواز واقع شده و در آثار ملی نیز ثبت شده است این بافت قدیمی بسیار ارزشمند میباشد در سال های گذشته بازدید کنندگان نمیتوانستند از این بنا دیدن کنند ولی در چند سال اخیر اجازه بازدید داده شده است

پل سیاه اهواز

از جاهای دیدنی اهواز پل سیاه اهواز و پل سفید اهواز است .اما این پل به پل سیاه یا پل پیروزی معروف میباشد این پل یک خط راه آهن دارد و مربوط به بخش راه آهن کل اداره جنوب میباشد  از بتن و فلز ساخته شده است و بسیار مقاوم میباشد دارای ۵۲ پایه میباشد و پهنای آن به حدود ۶ متر و بلندی ان به ۱۰ متر میرسد.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها