کویر ورزنه اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان

استان اصفهان سومین استان پرجمیعت ترین و ششمین استان های پهناورایران  و یکی از شهر های اصلی برای گردشگران خارجی به حساب می اید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید به اصفهانی سفر کنید و جاهای دیدنی اصفهان را ببینید استان اصفهان جاهای دیدنی بسیاری وجود دارد به عنوان مثال اگر شما به کویرگردی علاقه دارید می توانیم بهترین مکان در اصفهان برای کویرگردی کویر ورزنه اصفهان است.

یکی از ویژگی های این منطقه گردشگری (کویر ورزنه اصفهان) به عنوان بزرگ ترین سایت های تفریحی ایران بودن ان اشاره کرد که به تازگی بخش ها و مکان هایی مانند زیپ لاین،شتر سواری، شربت خانه،رستوران های متعدد، خانه های کمپینگ و پاراگلایدر  برای گردشگران عزیز افتتاح شده اند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

این کویر زیبا به دلیل وزش باد های متفاوت تپه های شنی و بسیار زیبایی به صورت هرمی و هلالی به وجود دارد که مناظر چشم نواز و دیدنی برای گردشگران ایجاد کرده است که مشابه ان در کمتر جایی یافت میشود. بعد از این که کویر ورزنه اصفهان را توضیح دادیم که یکی از جاهای دیدنی  و جاذبه های گردشگری اصفهان به حساب می اید، حالا می خواهیم در مورد بهترین فصل برای صفر به کویر را توضیح دهیم که بهترین فصل برای سفر به کویر ورزنه چه فصلی می باشد.

زمان بازدید

اگر قصد دارید به کویر ورزنه اصفهان سفر کنید بهترین فصل اواخر تابستان و اوایل پاییز برای سفر به کویر ورزنه می باشد. به عنوان مثال اگر تمایل دارید در این منطقه گردشگری شب مانی داشته باشید و بخواهید ستارگان را تماشا کنید بهتر است که در فصلی سفر کنید که شب های بسیار سردی نداشته باشد. همچنین از طرفی اگر خواستید برای بازی هایی مانند مهیج و تپه نوردی به کویر ورزنه سفر کنید باید فصلی را انتخاب کنید که افتاب خیلی شدیدی نداشته باشد که شما را اذیت کند.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

بر اساس این گفته ها شما باید در فصل پاییز به این کویر سفر کنید که بهترین فصل برای سفر و گردشگری این منطقه می باشد. و از طرف دیگری اگر پیش از غروب آفتاب کویر را ترک کنید و برنامه کمپینگ و شب مانی نداشته باشید، فصل زمستان نیز گزینه بسیار خوبی برای شماست.

اما اگر شما می خواهید یک یا چند روزی در کویر ورزنه اصفهان اقامت داشته باشید اما تمایلی به کمپینگ و شب مانی در چادر و طبیعت ندارید، پیشنهاد ما این است که فکر به اجاره سوئیت در این منطقه گردشگری باشید چرا که این شهربه دلیل حفظ ساختار سنتی خود فاقد هتل های شیک و مناسب برای گردشگران می باشد.

جاهای دیدنی اصفهان کویر ورزنه اصفهان
منبع:گوگل مپ

پیشنهاد ما این است که فکر رزرو هتل ورزنه را از برنامه های خود بیرون کنید و به دنبال موارد دیگری برای اقامت در کویر ورزنه باشید. کویر ورزنه جاهای دیدنی بسیاری دارد که هر کدامشان حال هوای مخصوص خودش را دارد که شما می‌توانید با اقامت در بخش های مختلف  کویر ورزنه اوقات بیشتر و به یاد ماندنی را در این شهر تارخی سپری کنید.

اصفهان دارای کویرهای متعدد هست که به غیر از کویر ورزنه میتوان به کویر مصر و کویر ابویزد اشاره کرد.

مسیر دسترسی

کویر ورزنه یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استان اصفهان به شمار می اید در 117 کیلومتری شرق استان اصفهان قرار دارد که فاصله چندانی با استان تهران ندارد.وسعت این کویربیش از ۱۶ هزار هکتار می رسد.

دیگر مکان‌های تفریحی استان اصفهان

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت بهشت را میتوان گفت یکی از جاهای دیدنی اصفهان که جذاب است.اگر از گردشگران و تاریخ شناسان سراغ از شاهکارهای معماری ایرانی را بگیرید، بی شک به شما سفر به اصفهان را برای دیدن نمونه های بی نظیر معماری و هنر ایرانی در اوج شکوفایی اش توصیه می کنند. گوشه گوشه ی اصفهان پر است از یادگارهایی که از دوران سلطنت صفویان به جا مانده و هرکدام از این بناها تاریخ و هویتی در خود نهفته دارد. کاخ هشت بهشت از آخرین بازمانده های سلطنت صفویان است که به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

پارک ملی کلاه قاضی اصفهان

از جاهای دیدنی اصفهان پارک ملی کلاه قاضی است. کشور ایران با زیست بوم ها و اقلیم های مختلف و پوشش های گیاهی خاص در مناطق کوهستانی و دشت ها، برای زندگی گونه های مختلف جانوران و رویش گیاهان متفاوت شرایط مناسبی فراهم کرده است.

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان یکی از جاهای دیدنی اصفهان به حساب می آید.اماکن تاریخی در اصفهان به قدری زیادند و هرکدام هنرمندانه و سرشار از جزییات معماری ساخته شده اند که برای گردش در اصفهان و بازدید از تمام مکان ها زمان زیادی لازم دارید.

عالی قاپو

عالی قاپو یکی از جاهای دیدنی اصفهان است البته مکانهای دیدنی اصفهان را نمی توان رتبه بندی کرد، از این جهت که هرکدام در نوع خود بی بدیل و با دیگر آثار غیر قابل مقایسه است. هر ساله گردشگران زیادی در سفر به ایران مشتاقانه در انتظار رسیدن به استان اصفهان اند که آوازه ی هنر و معماری و تاریخچه ی غنی و پربارش به همه جای جهان کشیده شده. حتما اگر تا امروز به میدان امام اصفهان یا همان نقش جهان نرفته باشید اما بارها اسم آن را شنیده اید.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها